u 21 oor. Mijn vader kwam nooit kijken. Dat vond hij te spannend Eerste nationale titel voor l’Ami Wildcard Thiem voor ‘Melbourne’ O ver mars na licht infarct opgenomen Twee geweldige clubs „Lukt het niet meer om trainer te worden, dan kan ik best nog elders aan de slag. Ze hebben me al ge vraagd om auto’s te verkopen, keu kens aan de man te brengen en ik kon Maar dit sloopt je. Ik ben supergeluk- kig, maar heb wel elke dag rotklach- ten.” Als er niets verandert, wordt De Jong binnen nu en anderhalf jaar af gekeurd en is zijn leven als succesvol trainer voorbij. Een geslaagde opera tie kan dat scenario voorkomen. „Ik zeur niet dat ik nu geen werk heb, maar ik had om dit te bereiken de af gelopen jaren wel heel erg mijn best gedaan. We hebben het supergoed, maar ineens valt alles weg. Diana zegt dat ik weer trainer moet worden als het weer zou kunnen, omdat ik dat het leukste vind dat er is. Maar dan moet ik topfit zijn, want anders sloopt het je en sloop jij de club. Op 95 procent ga ik het niet doen.” in een restaurant aan het werk. Maar het mooiste is trainer zijn. Ik ben met Cambuur twee keer gepromoveerd en met De Graafschap in 2018. Het zijn twee geweldige clubs. Alleen was het vertrek bij De Graafschap niet leuk. „Eerst waren er mensen die von den dat ik een spelletje speelde, toen ik in maart 2019 bekendmaakte dat ik terug zou gaan naar Cambuur. Diana was toen zwaar overspannen en ik wilde dichter bij huis zijn. En toen we een paar maanden later, in de fi nale van de play-offs tegen Sparta de gradeerden, waren supporters van De Graafschap boos op me dat ik ze na afloop niet had bedankt. Ik was me van geen kwaad bewust. Iemand had toen even moeten zeggen: ‘Loop even naar buiten, Henk.’ Maar dat is niet gebeurd. „Gelukkig is het later helemaal goed gekomen. Vorig jaar stond er een delegatie van de Brigata Tifosi (harde kern De Graafschap, red.) hier voor de deur met een mand vol lek kere spullen. Dat heb ik zeer gewaar deerd. Samen met Cambuur is de pe riode bij De Graafschap de mooiste van mijn leven geweest.” 2022 is dat niet, want vorige maand verloor De Jong na de persoonlijke el lende ook nog zijn vader Pier. „Zijn overlijden was een klap, want mijn vader was een unieke man. Naar mijn wedstrijden kwam hij nooit kijken. Dat vond hij te spannend, want ik was toch zijn zoon. Toen ik trainer was bij de amateurs van Drachtster Boys, had hij dat al. Dan fietste hij vlak voor de wedstrijd langs met een paar biertjes in de fietstas. Die dronk hij onderweg op en dan kwam hij vlak voor het einde van de wedstrijd terug. „Het is heel erg jammer dat hij er niet meer is, maar we hebben wel op een fijne manier afscheid kunnen ne men. Gelukkig houdt mijn moeder zich flink. En wij ook, want we moe ten door. Klagen heeft geen zin.” 41 Jl SCHAKEN TENNIS Henk de Jong en zijn vrouw Diana. „We heb ben ineens een sociaal leven.” FOTO NIELS DEVRIES VOETBAL Mare Overmars, directeur voetbalzaken van Antwerp, is in de nacht van donder dag op vrijdag onwel ge worden en opgenomen in het ziekenhuis met een licht hartinfarct. Dat meldt de ‘Great Old’ op sociale media. „Mare stelt het in tussen goed maar zal het nog een tijdje rustiger aan moeten doen”, aldus de verklaring van de club. „Mare en zijn familie focus sen zich op zijn herstel en wensen verder geen com mentaar te geven.” Over mars is sinds maart van dit jaar technisch directeur bij Antwerp, na zijn over haaste vertrek bij Ajax van wege grensoverschrijdend gedrag. Erwin lAmi (foto) heeft in Groningen voor het eerst de Nederlandse schaakti tel veroverd. De 37-jarige l’Ami was in de finale na een barrage met twee ra- pidpartijen met 3-1 te sterk voor Robby Kevlishvili. LAmi, die met de winst 6000 euro aan prijzengeld verdiende, is de opvolger van Max Warmerdam. In 2020 ging de titel naar Lu cas van Foreest. Diens 15-jarige zusje Machteld van Foreest werd voor het eerst Nederlands kampi oen bij de vrouwen.Titel- houdster en vijfvoudig kampioene Anne Haast verloor tegen de jongste telg uit de schaakfamilie beide finalepartijen. Dominic Thiem heeft een wildcard gekregen voor de Australian Open. De 29-ja- rige Oostenrijker bereikte in 2020 de finale in Mel bourne en won dat jaar de US Open. Thiem zakte als gevolg van blessureleed buiten de top 100 van de wereldranglijst en was daarom niet automatisch toegelaten tot het hoofd toernooi. Hij staat momen teel op plaats 102. Thiem moest de laatste editie van het grandslamtoernooi overslaan vanwege een polsblessure, die hem maanden aan de kant hield. Daardoor zakte hij op de mondiale ranglijst zelfs weg naar plek 352. GO ZATERDAG 31 DECEMBER 2022 W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21