M il tgl 11 In het Top 2000 Café op NPO Radio2 vroeg Rick Laanen aan dj Morad El Ouakiliof hij zijn vriendin Liesbeth in de uitzending voor de vierde maal ten huwelijk mocht vragen. Het mocht en zij zei eindelijkja. Als je drie blauwtjes loopt, stoot je je hoofd niet nog een vierde keer „Eén van de reden dat de energie prijzen in Europa zo veel hoger Het schandaal kwam aan het einde van een jaar dat al moeilijk was. Hoe houdt u de moed er in? „Voor mij is dit het jaar waarin een nachtmerrie is uitgekomen. Het is voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog dat in Europa een land een ander vreedzaam land binnenvalt met zwaar militair ma- Half Nederland hoorde en zag donderdagavond laat hoe Rick Laanen (56) zijn vriendin Lies beth voor de vierde maal ten huwelijk vroeg, deze keer in een volgepakt Top 2000 Café op NPO Radioi. En ook hoe zij voor de eerste keer ja zei op zijn aanzoek. Maar ‘echt helemaal niemand’ weet hoe de twee zo’n vijftien jaar geleden bij elkaar kwamen. Liesbeth Feijen (52), de ochtend na het aanzoek, met een nog iet wat slaperige stem: „Dat hebben we nooit verteld, we hebben ie dereen gezegd dat we elkaar uit de kroeg kennen. In werkelijk heid is het via relatieplanet.nl ge gaan. Kijk, nu zit iedereen op Tin der, maar destijds werd daar nau welijks over gesproken, het zat zelfs nog een beetje in de taboe sfeer.” Haar partner komt net uit bed na de bijzondere avond in het Top 2000 Café en geeft zijn vriendin een zoen. „Goedemorgen, aan staande van me”, zegt ze, gevolgd door een lach, zo gul dat de ver liefdheid ervanaf spat. Om en om vertellen ze hun liefdesverhaal en over het aanzoek dat live op radio en tv werd uitgezonden. Liesbeth begint, want: „Rick moet eerst koffie en een sigaret hebben voor dat hij iets kan zeggen.” dat hij me daar zou vragen, maar dat gebeurde maar niet.” Hij: „Is wel door m’n hoofd ge schoten, maar deze plek was nog beter. Wij zijn zoveel bezig met muziek, houden van het kroeg- sfeertje, dit past bij ons. In het café zag ik de dj lopen die vanaf tien uur zou presenteren, Morad El Ouakili. Ik schoot hem aan, vertelde wat ik van plan was en hij reageerde enthousiast. Een producer ging met me in gesprek, we hebben samen even gekeken naar een goed moment. In het volgende uur kwam bijvoorbeeld Love will tear us apart van Joy Division langs, dat is niet echt ge paste muziek bij een huwelijks aanzoek. Uiteindelijk zou ik Lies beth vragen voor All of me van John Legend. Och, dat vind ik toch zo’n mooi nummer. Het zou best kunnen dat we het draaien als we daadwerkelijk gaan trou wen. Toen ik haar vroeg, pro beerde ik nog wel op m’n knie te gaan. Maar dat was een halfslach tige poging, dat lukte eigenlijk niet zo goed.” Gek van muziek Zij: „Al jaren nemen we allebei vrij tussen kerst en de jaarwisse ling, om alles van de Top 2000 te kunnen volgen. We zijn allebei gek van muziek en ik wilde al ja ren eens naar dat café van de Top 2000. Nu had Rick kaartjes ge scoord.” Hij: „Toen die kaartjes waren ge lukt, dacht ik: daar moet ik Lies beth eigenlijk ten huwelijk vra- Troost Zij: „Rick is al eerder getrouwd geweest, ik niet. En hoewel ik het leuk vind om als vijftiger nog over mijn vriendje te kunnen praten, wil ik het wel heel graag. Ik wil alles in het leven een keer gedaan hebben, óók trouwen. En dat er iemand op deze aardkloot rondloopt die dat met mij aan durft, daar kan ik eigenlijk niet over uit. Ik hoop dat het een troost is voor iedereen die zich deze feestdagen eenzaam voelt: je kunt echt zo iemand tegenko men. In de kroeg, of op een datingsite.” zijn dan elders, is de angst in de aanloop naar deze winter dat de voorraden niet gevuld zouden zijn. Die was zo groot was dat EU-landen zelfs tegen elkaar op zijn gaan bieden. Nu zijn de gas voorraden gevuld en hebben we een unieke kans. De afspraak om gezamenlijk gas in te gaan kopen is al gemaakt, nu moeten we het in de praktijk gaan brengen.” Qatar kwam dit jaar behalve als gasleverancier ook in het nieuws als land dat Europarlementariërs zou omkopen. De parlementariërs ontkennen, maar hebben zich re centelijk wel opmerkelijk positief over het land uitgelaten. een graadje erger dan het ingrijpen in 1968 in Praag, of in 1956 in Boe dapest. Tegelijkertijd: de wijze waarop de Oekraïense bevolking erop heeft gereageerd is toch in spirerend! Poetin dacht: ik duw die lui wel even om. En dat zo’n hele bevolking dan opstaat en zegt fuck youl En ook dat autocratie dus niet wint, dat is ook heel belang rijk: dat heeft wereldwijd effect. Dus ja, mijn nachtmerrie is uitge komen, maar die nachtmerrie heeft ook helden, waaronder aller eerst de Oekraïense bevolking, maar ook de Europese. Die is opge staan voor de vluchtelingen. Dus als we daar geen moed uitputten, dan weet ik het niet meer.” „We hebben niet de luxe om al leen maar zaken te doen met vol ledig democratische landen. Maar Qatar vind ik op dit moment wel een geval apart. De onderste steen moet boven. Hier kan alleen maar rücksichtslos worden opgetreden. Alle rottigheid en alle criminelen moeten eruit. Ik hoop dat ze lang achter de tralies verdwijnen.” gen. Zij wil heel graag met me trouwen, nü wel.” Zij: „Toen we elkaar net ken den, heeft hij me drie keer ge vraagd, zo hoteldebotel verliefd was hij op me. Maar ik vond het nog veel te vroeg. We hadden al lebei kinderen uit eerdere rela ties, ik wilde eerst kijken of dat allemaal zou werken.” Hij: „Als je drie blauwtjes loopt, stoot je je hoofd niet nog een vierde keer. Maar na al die jaren wist ik dat ze nu geen nee meer zou zeggen. Daarom durfde ik het wel aan in de uitzending op radio en tv.” Zij: „Dit jaar waren we op Ijsland voor vakantie. Ik dacht stiekem ari zochten de Oekraïense politici en diplomaten in de Europese hoofdsteden naar mensen die Oe kraïne kenden. Hier deed zich iets opmerkelijks voor: Russisch spre ken werd not done. Timmermans’ Oekraïense contacten wilden voortaan Engels spreken. „Dat is de ironie van de geschiedenis: Poe tin heeft met zijn brutale inval enorm bijgedragen aan het creëren terieel. Dit is toch echt nog wel van een Oekraïense natie. Oekraï- ners die alleen Russisch spraken zijn Oekraïens gaan leren.” De oorlog had nog een gevolg: de torenhoge energieprijs. Europa wilde onafhankelijk worden van Russisch gas, Poetin wilde het als reactie helemaal niet meer leve ren. Er ontstond een wereldwijde run op gas. De Europese Commis sie pleitte hartstochtelijk voor gezamenlijk inkopen. „Ik ben echt woedend. Ik heb mensen in dit gebouw tot de rand van de uitputting gedreven om een antwoord te verzinnen op die oorlog in Oekraïne, op de energie crisis. Die mensen hebben zo hard gewerkt. En die worden nu alle maal onderuit geschoffeld, door een paar criminelen die de hele EU I bezoedelen! Je werkt keihard en dan word je bij de supermarkt aangesproken als onderdeel van een ‘corrupte bende’. Alleen al daarom hebben we de heilige plicht om schoon schip te maken. A -L .<4 Rick was ‘hoteldebotel verliefd’ op Liesbeth. foto marlies wessels - Rick Laanen Rick doet zijn aanzoek in het Top 2000 Café, foto ad De Duitse bondskanselier trok in zijn eentje naar Qatar om voor Duitsland een contract af te slui ten. Jeroen Schmale Hilversum Wilt u überhaupt nog contracten met Qatar? In het Top 2000 Café zei Liesbeth éindelijk ja U klinkt boos. GO ZATERDAG 31 DECEMBER 2022

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 11