Appartementencomplex Het Raadhuys is van de baan Top2000 in de Open Haven kerk ‘Acht man die constant liedjes aan ‘t brouwen zijn’ De nieuwste cover van PerkXperience is gebaseerd op ‘Davy’s On The Road Again’ van Manfred Mann’s Earth Band. Dat liedje heet nu ‘10 jaar PerkXperience’. Het is vanavond te horen tijdens het jubileumconcert in Ossenisse. We hebben tegen de 50 nummers gemaakt, we moeten kiezen wat we spelen De acht man achter PerkXperience zijn tekstschrijver Hans Radema kers, bassist Peter van Merode, zan ger Ruud Maas, drummer John Geerlings, toetsenist Michel Neve, solo-gitarist Charles Heiszler, ge luidsman Ron Durinck en gitarist Lenno Spaans. Lenno is de onder nemer die eet-, drink- en cul- tuurcafé ’t Schallemaaj runt. De plek waar de band ook repeteert en geregeld optreedt. project in een andere vorm”, vertelt zij. Waar Ruytenburg het nog bij een wat voorzichtige omschrijving houdt, is Robert de Putter van het gelijknamige garagebedrijf concre ter. Die ‘andere vorm’ komt uit de koker van zijn garagebedrijf, dat nu nog steeds op de hoek van het Plein en de Veerstraat is gevestigd. Auto- Ik heb er slapeloze nachten van gehad van de 23 appartementen een optie was genomen. Dat was voldoende om de vergunningsprocedures in gang te zetten. Aanvankelijk was het de bedoeling om de apparte menten medio 2023 op te leveren, daarna werd de opleverdatum ver schoven naar begin 2024. De aan wezigheid van vleermuizen en be zwaren van omwonenden zorgden voor oponthoud. Heiszler weet nog hoe het begon. Voor de beste Zeeuwse coverwed- strijd in 2012 wilde gitarist Lenno Spaans een nummer inzenden. Hans Rademakers maakte een tekst op ‘All Along the Watchtower’die kreeg de titel ‘Op ’t Topken Van Den Vuurtoren’. Het gaat over ‘magere Mary’ een kleine vuurtoren tussen Perkpolder en Walsoorden. De op name was bijna af, maar een goede gitaarsolo ontbrak. Ze belden Heis zler op de tractor, hij stopte met ploegen, kwam naar de studio en speelde een supersolo in. De band won met de opname de Publieks prijs bij Omroep Zeeland en de band PerkXperience ging van start. ren ook vaste prik, zolang er geen corona was. Afgelopen april was er ook een uitgesteld ‘Nieuwjaarscon cert’. Nu kiest de band voor een op treden nog nét in 2022, het jaar van het 10-jarig bestaan. PerkXperience speelt morgen avond ongetwijfeld ‘Schonengrond’. Het is hun versie van Purple Rain, een echte liefdesbetuiging aan de Perkpolder. Of ‘Snis!’ een loflied op de vrouwen van Ossenisse, geba seerd op Kiss! van Prince. Hans Rademakers gaat ook foto’s en videobeelden uit 10 jaar PerkX perience projecteren. De band re kent vanavond op de vaste fanclub van PerkXperience-liefhebbers en hoopt ook nieuwe gezichten te zien. Het jubileumconcert van PerkX perience begint rond 20.30 uur in ’t Schallemaaj aan de Kipstraat 6 in Ossenisse. Meer info zie Schalle- maaj.nl. mededeling van de projectontwik kelaar: het hele project ging niet door. Niet lang na de mededeling werd het promotiebord wegge haald, dat boven de ingang van ga rage De Putter hing. Sommige in woners hebben hun droom om op ‘het durp’ te blijven wonen inmid dels laten varen. Zij hebben een be staand of nieuw te bouwen appar tement in Terneuzen gekocht. Makelaar Zarah Ruytenburg van Reham, het makelaarskantoor in Zaamslag dat voor Estuarium de appartementen verkocht, bevestigt dat het project in de wacht is gezet. „Dan gaat het om de huidige vorm van het project met 23 appartemen ten. Er wordt nu gekeken naar het Loflied In de afgelopen 10 jaar waren er grote optredens op onder meer Hrieps, Perkpop, GraauwRock en Doe lets-festival. De nieuwjaars concerten van PerkXperience wa- bedrijf De Putter zou naar een boerderij aan de Terneuzensestraat verhuizen in verband met de bouw van Het Raadhuys. Maar zolang niet alle vergunningen in orde wa ren, bleef De Putter zijn pand op de hoek van het Plein trouw. „Ik heb er slapeloze nachten van gehad en zou een boek kunnen schrijven over wat er allemaal is gepasseerd, maar dat is misschien voor later. De stand van zaken is nu dat wij onderzoe ken of wij het pand zelf kunnen omvormen tot appartementen complex. Daar hoop ik heel binnen kort groen licht voor te hebben”, vertelt De Putter. De formule van PerkXperience werkt al 10 jaar supergoed. Je neemt een Top 2000-liedje en maakt een versie in ‘Kloosters’ dialect. Die voer je dan uit met Zeeuwse top- muzikanten die veel plezier hebben in samen spelen. Gitarist Charles Heiszler vindt het super dat de band al 10 jaar speelt. De onderlinge lol blijft, elke repetitie en elk optreden weer. „We hebben tegen de 50 nummers ge maakt, we moeten echt kiezen wat we spelen vrijdagavond.” Willy‘speelt’ Leo Om het Oostburgse Top 2000- café zoveel mogelijk te laten lij ken op het populaire tv-pro- gramma, zijn ook de Oostburgse dansschool Anita Bekers, zange res Sefien Vercouteren uit Re- tranchement, de brassband Six- pack uit Zuidzande en de West- Zeeuws-Vlaamse band Strings Ducttape and Friends te gast. De rol van muziekkenner Leo Blokhuis wordt vrijdag vertolkt door Gijs’ moeder Willy. Zij zal de gespeelde nummers van ach tergrondinformatie voorzien. De kerk wil met het Top 2000- café werken aan verbinding. Kamphuis: „Dat de gasten stil staan bij wat popmusici inspi reert.” Het Top 2000-café begint om 20.00 uur. Toegang is gratis. Ontbinding Het uitstel van de bouw en onvrede over de communicatie leidden in enkele gevallen tot ontbinding van de koopovereenkomsten. Drie maanden geleden kregen de over gebleven kopers een vervelende „Allemaal niet”, zegt mede-or- ganisator Gijs Kamphuis. En dat heeft helemaal niks te maken met de liedteksten. Kamphuis: „Het gaat erom of onze bands de nummers kunnen spelen... Ze hebben niet alles gerepeteerd.” Het Oostburgse Top 2000-café wordt vrijdag voor de zesde keer gehouden in de Open Ha- ven-kerk. Kamphuis haast zich te zeggen dat het absoluut geen Top 2000-kerkdienst is zoals op andere plekken in het land. „Wij schrappen alle kerkelijke onder delen. Er wordt dus niet ge preekt. In ons Top 2000-café draait het puur om muziek, dans en quiz.” Kamphuis verwacht een volle bak. „We kunnen tweehonderd mensen ontvan gen en die zijn er ook altijd. Mu ziek verbindt, er is iets om over te praten en van te genieten.” Op plek van garage De Putter zou projectontwikkelaar Estuarium Vastgoed uit Middelburg een com plex met 23 appartementen gaan bouwen. Een aantal inwoners van Zaamslag zag er een mooie kans in om in hun vertrouwde dorp kleiner te gaan wonen. Vorig jaar november leek de kans van slagen groot, toen op veertien VL VRIJDAG 30 DECEMBER 2022 ZAAMSLAG - Raymond de Frel - Charles Heiszler Een Top 2000-café in de kerk. Dat wordt dan vast Le onard Cohens ‘Halleluja’ en ‘Like A Prayer1 van Madonna. Maar of ‘Highway to Hell’ van AC/DC of ‘Sympathy For The DeviF van The Rolling Stones te horen zullen zijn? Het bord is van de gevel; op de hoek van de Veerstraat en het Plein in Zaamslag blijft voorlopig alles bij het oude. De bouw van appartementencomplex Het Raadhuys gaat niet door. Maar er leeft wel al een nieuw plan voor 30 appartementen. PerkXPerience in het ’t Schallemaaj in Ossenisse. Gitarist Lenno Spaans rechts, naast hem bassist Peter van Merode, zanger Ruud Maas, drummer John Geerlings, toetsenist Michel Neve en gitarist Charles Heiszler. foto kelly thans - Robert de Putter, Autobedrijf De Putter Sheila van Doorsselaer Oostburg Arie Westeneng Ossenisse/Perkpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 49