u Romy de Rijke (18) uit Oost-Souburg is even 14 Quote van de dag Nieuwenhuis stuurt naar megascore mét Salomea Hopelijk kan ik in de toekomst aansluiten bij Oranje onder 21. Dat heeft een programma dat niet botst met dat van PKC Het is genieten geblazen met Senna Remijn Kerkhove stopt ermee Wereldbekerzege Van Liere Amazone Dinja van Liere, afkomstig uit Ka- pelle, heeft gisteren in Mechelen met Hermès haar eerste wereldbekerwedstrijd dressuur gewonnen. Ze scoorde met de hengst een prachtige score van 85.815 pro cent. Thamar Zweistra uit Schore werd ze vende en stijgt naar de derde plek in het we- reldbekerklassement. De Witte naarTholen heeft een programma dat niet botst met dat van PKC.” De Rijke ziet ook wel in dat het goed is dat ze zich een heel seizoen op PKC kan richten. Ze is aan het begin van de competitie overgehe veld naar de eerste selectie, waarin nu vijf vrouwen zitten. Voorheen waren dat er vier; er is dus min of meer een plek voor haar gecreëerd. Er is nog wel een zekere hiërarchie, want het Zeeuwse jonkie zit bij de grote duels nog op de bank. „Daar zijn de coaches ook heel open over, hoor”, vertelde ze. „Laatst speelden we tegen Fortuna en DVO en toen stond ik niet in de basis. Er wordt duidelijk uitgelegd waarom ik bij die toppers reserve ben. Ze gebrui- Bij de Korfbal Challenge, het tradi tionele eindejaarstoernooi in Rot terdam, wordt vrijdagavond de se lectie van Nederland onder 19 jaar bekendgemaakt. Romy de Rijke, die net achttien is, weet al dat ze er niet bij zit. Het programma van de nati onale jeugdploeg is niet te combi neren met dat van PKC, haar Pa- pendrechtse clubteam. „Er is over leg geweest met bondscoach Leon Simons en mijn coaches bij PKC, Wim Scholtmeijer en Jennifer Tromp. En we hebben besloten om dit jaar helemaal voor PKC te gaan.” Nederland onder 19 jaar traint op maandagavond, precies op het mo ment dat PKC ook traint. En het WK, dat in april in België is, valt precies samen met de play-offs van Hiërarchie Juist omdat de oud-speelster van Fortis samen met de bondscoach de knoop heeft doorgehakt, verwacht ze niet dat ze buiten beeld raakt. „Ze zullen me blijven volgen”, zei De Rijke. „Ze kunnen me natuur lijk ook nog steeds elke week zien, maar dan in de Korfbal League. Ho pelijk kan ik in de toekomst aan sluiten bij Oranje onder 21. Dat de Korfbal League. De Rijke: „Dan kun je op de maandag wel met Oranje gaan trainen, maar wat heeft dat voor zin als je zeker weet dat je het WK moet missen? Begin 2022 had ik dat ook. Toen zat ik nog in PKC 2, maar moest ik er bij de play-offs van het eerste team toch bij zijn en kon ik niet mee naar het WK. Zoiets wil ik niet nog een keer.” Met de zes-jarige Sezuan-dochter haalde ze een megascore van 75.571 procent. „Wow wat een paard”, reageerde Nieuwenhuis na de overwinning. „Salomea is een heel werk willig paard dat gruwelijk goed kan bewe gen. Voor de gangen in het algemeen scoor den we zelf een negen. Dit was pas onze eer ste keer dat we samen op wedstrijd zijn. En Salomea verbaast mij met het gemak waar mee ze door de proef liep. De overgangen, wissels, en het wijken, ze deed gewoon alles. Volgend jaar wordt Salomea zeven en mag ze naar de Lichte Tour. Dan start ik haar in Prix Sint George. Ze is er klaar voor. En ik hoop dat ze nog lang bij mij op stal blijft, want dit is een paard voor het zware werk. Maar ik rij haar voor de Engelse eigenaar Mount st John. Dus ze kan elk moment ver kocht worden.” Stephanie de Frel uit Noordwelle schreef met de vosmerrie Lolita de klasse ZZ-Licht op haar naam. Zij overtuigden met een score van 72.571 procent. „Lolita liep een hele fijne proef. Het is ook een fijn paard om mee te rijden. Werkwillig en ze pakt alles heel snel op. Ik heb haar als driejarige gekocht. Ze was zadelmak, maar verder nog groen. Ik wil nu nog mee doen aan het Indoor kampioen schap ZZ-Licht. Daarna stappen we over naar de Lichte Tour. Dus het is zonder te for ceren toch hard gegaan. Ik ben dik tevre den.” Een dag eerder stal De Frel ook al de show. Met de merrie Nicaragua van het Kroonhof liep ze een proef waar de dressuurliefhebber voor van huis komt. Met aan megascore van 76,833 procent liep ze in L2 naar en afgete kende overwinning. Nieuwenhuis was op de eerste dag ook al spekkoper in de klasse M, waarbij ze zowel Mi als M2 op haar naam schreef. Normaal gesproken zou korfbalster Romy de Rijke zich vanaf januari met Oranje gaan voorbereiden op het WK onder 19 jaar. Maar dat toernooi slaat de Souburgse over, na overleg met de bondscoach. „Het is jammer, maar het kan niet anders.” VOETBAL VOETBAL is helemaal voor PKC M - Romy de Rijke o Jeanine Nieuwenhuis zette op de tweede dag van het Oudejaar Dressuur concours in Nieuw- en Sint Joosland de toon. Met de merrie Mount st John Salo mea stuurde de amazone uit Arnemui- den naar de overwinning. Een dag eer der mocht Nieuwenhuis ook al tweemaal juichen. - De jeugdige veldrijder uit Wolphaartsdijk boekte tijdens de cross in Diegem zijn derde zege van het seizoen. Lennard Kerk hove stopt na af loop van dit sei zoen als hoofd - trainer van De Noormannen. In de afgelopen 10 jaar is hij achter eenvolgens 2 jaar als assis- tent-trainer en 8 jaar als hoofd- trainer actief ge weest bij de club uit Westkapelle. De Noormannen staat momenteel op de 9de plek in de derde klasse A op za terdag. Tholense Boys heeft een opvol ger gevonden voor de vertrek kende Ar ie van der Zouwen. De zaterdag-derde klasser staat ko mend seizoen onder leiding van Leon de Witte, oud-trainer van WHS. Bij WHS werd De Witte kampioen van de derde klasse. Momenteel staat Tholense Boys in die competitie op een teleur stellende elfde plaats. Roeland van Vliet Rotterdam VRIJDAG 30 DECEMBER 2022 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42