u H 10 Opinie in de krant Brief van de week Kees Baan, Middelburg Frits Sant, Terneuzen Voor en door de lezer LEZERSBRIEVEN Vrachtwagens vol en nog is het niet genoeg Dit soort wind molens is vaak mogelijk Succes met het opnieuw uitvinden van het wiel Me motte vooruut meet de tael Christine Minneboo, Oost Souburg als je je wilt verontschuldigen na dat je iemand lichamelijk of gees telijk hebt beschadigd. Je kunt er de geschiedenis niet mee her schrijven. Moet Frankrijk excuses maken voor de Napoleontische tijd en Spanje voor de Tachtigja rige Oorlog? De slavernij is een stuk geschiedenis van alle koloni ale landen. Niemand van wie ver antwoordelijk was voor deze peri ode is nog in leven, evenmin nie mand van de slachtoffers. Excuses voor deze periode zijn nu min stens loo jaar te laat. Bovendien worden er financiële eisen aan ge steld! Dat zijn dus geen excuses meer, maar eigenlijk schadeloos stellingen. Wees daar eerlijk over. Waarom is een van de eisen dat Zwarte Piet afgeschaft moet wor den? Die is toch zwart door het roet uit de schoorsteen. Die heeft niets met de slavernij te maken. Benny van Goethem, Sint Jansteen ten kringloopwinkels te vestigen. Wie het ook is, diegene probeert het wiel opnieuw uit te vinden. In de jaren 8o en 90 van de vorige eeuw bestonden er in autoboxen een drietal en in de milieustraat een in Middelburg. Dat dit tot grote vreugde en nut van buurtbe woners was, laat zich verstaan. De mededeling dat dit moest stoppen omdat het strijdig was met het be stemmingsplan, was dan ook te leurstellend. Overijverigen, succes gewenst met de heruitvinding van het wiel. Kerstkind Ik las dit artikel over kerstkinde ren. Van de zes ‘kerstkinderen’ was er echter slechts één kerstkind bij. Een kerstkind is op 25 decem ber jarig en niet op 24 december. 24 december is natuurlijk geen fijne dag om jarig te zijn, maar dat is 31 december en 1 januari ook niet. Maar daar ging het artikel niet over. Van Dale geeft een dui delijke definitie: ‘Een kerstkind is een op kerstdag geboren kind’. Toen ons kerstkind geboren was, begroette de verpleegster mijn vrouw bij het ontwaken: „Gefelici teerd mevrouw, leuk voor u, een kerstkind. Maar niet voor het kind.” Haar woorden bleken maar al te waar. Windmolen Ik sluit mij helemaal aan bij Cayla Aerssens uit Vlissingen die in dit artikel laat weten wat zij vindt van zelfgebouwde windmolens. Er wonen genoeg mensen met moge lijkheden voor dit model wind molens. Zo snel mogelijk vergun ningen verstrekkendan gaat ook weer het C02 omlaag in Zeeland. Dan ga ik er ook een zetten. Fonny Vermandel, Hulst Kringloopwinkel Onlangs las ik in het nieuws dat er plannen zijn om bij de milieustra- Krenten in de pap Van de weke sting de leste Streek taal in de krante. Wat vin ‘k dat noe toch jammer. Dat waere noe de krenten in de pap, tussen aol dat droevige en ellendige nieuws van de leste tied. Di koie nog is om lache. Ook a moeie d’r wat extra moeite vo doe om ut te lezen. Mae ja das schienbaer te vee gevraegd vo de meeste lezers. Me motte vooruut meet de tael, ook a ist de mooiste taele. Ik ebbe nog even ge docht om m’n abonnement op de PZC mae op te zeien. D’n Almanak is ook a jaeren verdwene en noe ook nog Streektaal. Die andere co lumnisten leze ‘k nooit, behalve de stikjes van Wim Hofman en Mar got Verhaagen. ‘K hope dat die nog moge bluuve. Alle schrievers van Streektaal, vee bedankt vo julder mooie stikjes in dialect, ut geh jul der gut. Anneke Lampers, Oostkapelle Excuses Nederland is een polderland en de term polderen is bekend. We leven kennelijk in excuses-modus. Ex cuses maken is bijna een trend ge worden, maar excuses bied je aan Moet Frankrijk excuses maken voor de Napoleontische tijd en Spanje voor de Tachtigjarige Oorlog? 9 - - Kees Baan 2 Wat een trieste beelden van de afgeschoten dieren in dit pro-jachtartikel. Onder het mom van ‘populatiebeheer’ schieten deze lustjagers voor hun vermaak jaarlijks twee miljoen dieren af. - Benny van Goethem Sint Jansteen Vier je binnenkort een bijzonder jubi leum? Erger je je aan het onkruid op de stoep? Heb je een bijzondere foto gemaakt? Laat het ons weten! We bieden je een podium op een spe ciale pagina voor en door lezers op onze site en de app. Stuur je bijdrage, Veel afgeschoten wildsoorten gaan naar de wildhandel voor op het menu. Ook de in het wild levende dieren wor den door de mens helaas niet met rust gelaten. Driekwart van Nederland is al in gebruik voor de voedselpro ductie ten behoeve van de mens. Is het dan nooit meer genoeg voor de consument? In deze tijden van schaarste moet ik helaas constateren dat de vleesschappen werkelijk uitpui len. Dagelijks worden nog steeds mil joenen dieren geslacht. De schappen worden in december ook nog eens massaal aan gevuld met het zoge naamde wild, zoals het vlees van ren dieren, konijnen en eenden. Veel van dit vlees komt uit buitenlandse fokke rijen. Nederland kent vele konijnen- en eendenfokkerijen. Dagelijks gaan er vrachtwagens vol naar de slachthui zen. Triest, want geen enkel dier wil worden gedood. Deze krant wil een podium zijn voor opinies in en over Zeeland. Personen en organisaties die in een betoog van maximaal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet gegarandeerd. Daarom is het goed de contouren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. liefst met foto, naar lezersredacteur® pzc.nl en wie weet vind je jouw stuk binnenkort terug op onze site. Noortje de Kroo, lezersredacteur - Fonny Vermandel - Anneke Lampers Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. Er zijn plan nen om kring loopwinkels te vestigen bij milieustraten. Volgens Kees Baan is dit al eerder gepro beerd. Deze winkels moes ten toen stop pen omdat het strijdig was met het be stemmings plan. ARCHIEFFOTO RUBEN OREEL Geschoten wild voor bij de poe lier. FOTO FRANK PETERS VRIJDAG 30 DECEMBER 2022 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38