Dirk van Duijvenbode kijkt uit naar clash met 20 6 Kort Flitsen Quote van de dag Het WK darts kwam langzaam op gang, maar de laatste dagen waren er veel partijen om van te smullen. Zoals die van Michael van Gerwen (tegen Mensur Suljovic: 4-3) en van Dirk van Duijvenbode (4-3 tegen Ross Smith). Vanavond staan de twee landgenoten tegenover elkaar voor een plek in de kwartfinale. ‘Liever door bij Real Madrid dan de nieuwe bondscoach van Brazilië worden.' Mehdi Kordi (foto) is de nieuwe bonds coach van de Nederlandse baansprinters. De Brit volgt René Wolff op. Wielerbond KNWU besloot begin december het con tract van de Duitser niet te verlengen. Kordi werkte tot 2019 bij de Britse bond en was daarna bij de KNWU al waarnemend bondscoach, als vervanger van Fulco van Gulik. FC Den Bosch kiest Sajjad Yousuf Sajjad is de nieuwe technisch ma nager van FC Den Bosch. De 30-jarige Brit komt over van Arsenal, waar hij de afgelo pen vier jaar verantwoordelijk was voor de doorstroming van talenten uit de jeugdop leiding richting het eerste elftal. Sajjad was eerder ook werkzaam bij Chelsea. Sajjad is als technisch manager de opvolger van Jan Gösgens, die in een adviserende rol op technisch vlak wel actief blijft bij FC Den Bosch. Kordi nieuwe bondscoach Aerts vreest schorsing Bedankje Gakpo fans 120 gemiddeld En Van Duijvenbode weet waartoe hij in staat is. „Als ik mijn A-game speel, kan ik richting de 120 ge middeld halen”, zegt de 30-jarige Westlander bloedserieus. „Dat gaat er ooit een keer uit komen, daar ben ik van overtuigd. En het zou wel heel mooi zijn als dat in deze wedstrijd gaat gebeuren. In de Players Champions Finales haalde ik 112 gemiddeld tegen Ryan Searle over 19 legs. Dat lijkt er al op. Het spelformat is op het WK nu ook nog niet zo heel lang (best-of-seven-sets, red.) en dat is geen nadeel voor mij. Ik ga ge woon voor alles of niks. Als ik ver- Dat Dirk van Duijvenbode nog in het WK zit, mag een wonder he ten. In zijn eerste partij overleefde Aubergenius een matchdart tegen Karei Sedlacek, gisteren kreeg zijn tegenstander Rob Smith liefst vijf kansen om hem naar huis te stu ren. Maar als een ware Houdini kwam Van Duijvenbode ook nu weer als winnaar uit de strijd (4- 3). Nu wacht hem een ontmoeting met landgenoot Michael van Ger wen, die zich een dag eerder ook al in een spectaculaire pot (4-3) van de herboren Mensur Suljovic ont deed. Negen keer eerder stonden MVG en Aubergenius tegenover elkaar, acht keer trok de Brabander aan het langste eind. Alleen bij een Players Championship in 2021 wist Van Duijvenbode (met 6-4 in legs) te winnen. Het mag duidelijk zijn dat Van Gerwen vanavond de top favoriet is om door te stoten naar de kwartfinales, beseft ook zijn aanstaande opponent. „Ik zal twee tandjes beter moeten om enigs zins bij hem in de buurt te ko men”, bevestigde de Westlander zijn underdogpositie. „Hij is drie voudig wereldkampioen, staat al een tijdje heel goed te gooien en heeft veel meer ervaring op dit po dium.” Om vervolgens te benoemen waar hij dan wél kansen ziet. „Kijk, alle druk ligt natuurlijk bij Michael. Als ik verlies, zal iedereen zeggen dat dat geen schande is. Andersom ligt dat anders. Het pro- bleem is dat Van Gerwen als geen ander met de druk kan omgaan. Dat bewees hij ook weer tegen Suljovic in de vorige ronde. Of Mi chael onder de indruk was van mijn partij tegen Smith? Totaal niet, denk ik, want zo goed was ik niet. Daarmee kom ik tegen hem echt niet weg.” Pep: Haaland kan nog beter Hoewel Erling Haaland (foto) na veertien competitieduels voor ManCity al op twin tig goals staat, ziet trainer Pep Guardiola toch verbeterpunten voor de Noorse spits. „Hij miste kansen, dat kan beter”, zei de Spanjaard na de 1-3 Premier League-zege op Leeds United (twee goals Haaland). „Ik heb het gevoel dat Erling nog niet op zijn best is. Maar dat is een kwestie van tijd.” Ik ga gewoon voor VOETBAL Abdi Na ge eye doet in april opnieuw mee aan de marathon van Rotterdam. De 33-ja rige winnaar van de vorige editie gaat in Rotterdam de strijd aan met de Belg Bashir Abdi, wiens komst al was aangekondigd. Het prijzengeld voor de Australian Open gaat opnieuw omhoog. De organisatie gaat tijdens de komende editie 48,5 miljoen euro verdelen onder de deelnemers. Dat is 3,4 procent meer dan afgelopen jaar. - Coach Carlo Ancelotti wil graag bijtekenen bij de ‘Koninklijke’. WIELRENNEN WIELRENNEN De internationale wielerunie UCI wil de Belgische veldrijder Toon Aerts (29, foto) voor twee jaar schorsen. Hij testte begin dit jaar, bij een do pingcontrole bui ten de wedstrij den om, positief op het verboden middel letrozol metaboliet. De schorsing zou betekenen dat Aerts pas in februari 2024 weer in actie mag komen. Hij gaat beroep aan tekenen te gen de beslis sing van de UCI. VOETBAL Cody Gakpo (23, foto) heeft de fans van PSV in een videobood schap bedankt voor zijn periode in Eindhoven. De aanvaller verlaat Brabant voor een avontuur bij Liverpool. „Ik wil jullie vanuit de grond van mijn hart bedanken voor alle jaren die jullie ons en mij hebben ge steund”, begint Gakpo zijn bood schap van een halve minuut. „Ik heb hier lang ge zeten met echt veel plezier.” Dirk van Duijvenbode uitzinnig blij na zijn zwaarbe vochten over winning tegen Ross Smith FOTO ANP Max van der Put Londen VOETBAL Dirk van Duijvenbode en Mi chael van Gerwen, hier vorig jaar op de World Cup of Darts, staan vanavond tegenover elkaar. FOTOPDC VRIJDAG 30 DECEMBER 2022 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20