Wat verandert er in je basisverzekering? Tips van Mirjam Feit of fictie? O o o o o www.independer.nl Gratis Tandongevallen- verzekering bij Independer bolxom Advertentie Vergelijk op independer.nl Korting collectieve zorgverzekering verdwijnt Op een collectieve zorgverzekering van bijvoorbeeld je werk gever kreeg je dit jaar nog tot 5% korting. Dat verandert: verzekeraars mogen in 2023 géén korting meer geven op je basisverzekering. De zorgverzekering die je nu hebt, zit volgend jaar net wat anders in elkaar. Niet alleen de premie stijgt. Ook maken verzekeraars elk jaar nieuwe afspraken met zorgverleners of ziekenhuizen. En wist je dat de 5% korting op de collectieve zorgverzekering verdwijnt? Omdat er elk jaar zoveel verandert, is het slim om ook elk jaar weer even te checken of je nog goed zit. Of toch beter kan overstappen. Doe dit op tijd, maar in elk geval vóór 1 januari. Verplicht eigen risico Dit blijft staan op 385 en verandert dus niet. Het eigen risico is een verplicht bedrag watje moet betalen als je 18 jaar of ouder bent en je kosten maakt voor zorg uit de basisverzekering. Verzekeraars mogen je weigeren Nee hoor, een verzekeraar accepteert iedereen voor de basisverzekering. Alleen voor een aanvullende verzekering kan je heel soms wel geweigerd worden of mag de verze keraar eerst nog wat aanvullende vragen stellen. Zelf je oude verzekering opzeggen hoeft niet Klopt. Als je voor 1 januari een andere zorgverzekering afsluit, zegt je nieuwe verzekeraar de oude verzekering op. Je hoeft zelf niets te doen. Een collectieve zorgverzekering is voordelig Tegenwoordig niet meer. De korting op de collectieve basisverzekering verdwijnt vanaf 1 januari. Op aanvullende pakketten krijg je soms nog wel collectiviteits- korting. Daarmee ben je overigens niet altijd voordeliger uit Maak dus altijd een vergelijking. Grote prijsverschillen Het verschil tussen de laagste en hoogste premie is groot. In 2023 ruim 400 per jaar. Kijk dus op tijd of je nog goed zit of kan besparen op independer.nl. Herstelzorg na corona De basisverzekering werd in 2021 tijdelijk uitgebreid met herstelzorg na corona. Dat blijft nog even zo, in elk geval tot 1 augustus 2023. Om voor een vergoeding in aanmerking te komen, moetje wel meewerken aan een onderzoek naar het effect van herstelzorg. Waar let je op als je een zorgverzekering kiest? Mirjam Prins, expert zorgverzekeringen Independer Vind je het belangrijk datje zelf je zorgverlener of ziekenhuis kunt kiezen zonder te hoeven bijbetalen? Geef het aan met onze filters en kijk welke zorgverzekering bij je past. Vind je niet alleen prijs en kwaliteit belangrijk, maar wil je ook zien hoe duurzaam een verzekeraar is? Met de slimme keuze- filters op independer.nl vind je precies watje zoekt. Wil je graag inspiratie om gezonder te leven door bijvoorbeeld meer te bewegen of af te vallen? Vergelijk en bekijk wat er mogelijk is voor jou. Maak een lijstje van de aanvullende zorg die je echt nodig hebt. Gebruik tijdens het vergelijken onze handige keuzehulp, en je ziet meteen of je beter uit bent mét of zonder. Bij een hoger eigen risico hoort meestal een lagere premie. Het is alleen niet voor iedereen verstandig om te kiezen voor een hoger eigen risico. Gebruik onze keuzehulp. Nu met 10 shoptegoed voor de Independer GezondShop op bol.com check de voorwaarden op 1ndepender.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 14