u Geen drastische maatregelen op oudjaarsdag Stichting ROAT houdt op te bestaan F 4 Animo voor kamperen bij minicampings valt wat tegen De belangstelling voor winterkamperen bij de Veerse minicampings valt wat tegen, zo vertellen ondernemers. De komende weken hebben ze wel gasten, maar minder dan gehoopt. campinggasten te vinden. De on dernemer geeft aan dat hij de ko- toeristen. Die huren een chalet bij hem, komen met een camper of we pas op 2 november binnen.” Hij vindt dat veel te laat. „Gasten willen Boa’s In totaal zijn op oudejaarsavond in Middelburg zes boa’s actief. Verder zijn er, net als in eerdere jaren, en kele vuurwerkvrije zones aangewe zen. Het gaat dan met name om Sommige van onze gasten ontvluchten de herrie van het vuurwerk het bewaren van de rust in het dorp waar het vorig jaar zo uit de hand liep toen er met zware explosieven naar boa’s en agenten werd gegooid. Er is in het afgelopen jaar veel ge daan aan preventie. Er zijn gesprek ken gevoerd met relschoppers en sommigen hebben een brief gehad. Burgemeester Harald Bergmann gaf eerder al aan dat hij er daardoor voldoende vertrouwen in heeft dat het dit jaar niet weer zover komt. plekken in de buurt van woonzorg- voorzieningen, kinderboerderij De Klepperhoeve en De Mikke, maar ook fietstunnels en parkjes. In Westkapelle worden op de Markt en op het Abraham Caland- plein tijdens de jaarwisseling mo biele bewakingscamera’s ingezet. Op die manier wil het dagelijks be stuur van de gemeente Veere voor komen dat daar weer ongeregeld heden ontstaan zoals tijdens de jaarwisseling van 2020/2021. Die ca mera’s worden de 31e december om 09.00 uur geactiveerd en het is de bedoeling dat ze de volgende dag om 06.00 uur worden uitgescha keld waarna ze ook weer worden weggehaald. Er worden geen extra Stichting ROAT, die zich bezig houdt met jeugd- en jongeren werk in Vlissingen, ontving twaalf jaar lang subsidie van de gemeente. Maar in de zomer van 2021 kregen ROAT, Maatschap pelijk Werk Walcheren, Stich ting Manteling en Emergis te horen dat ze per 1 januari 2023 niet langer geld zouden ontvan gen. Hun taken worden vanaf dan ondergebracht bij drie buurtteams die opereren onder regie van de gemeente. ROAT was van mening dat de acht medewerkers van de stich ting in april 2021 al zijn opgeno men in de buurtteams en dat ze daarmee in dienst zijn gekomen van de gemeente. „Maar eind dat jaar heeft B en W plotseling een draai gemaakt. Zij zijn zich op het standpunt gaan stellen dat een andere en nieuwe organisa tie wordt opgericht. Volgens de wet zijn de medewerkers in dienst van de gemeente, maar daarover verschillen we van me ning”, zei de advocaat eerder. De rechter probeerde de twee partijen nog om de tafel te krij gen, maar dat liep op niets uit. In zijn uitspraak motiveerde hij dat hij niet vindt dat er sprake is van een dienstverband en boven dien vindt hij dat Vlissingen tij dig kenbaar heeft gemaakt dat de subsidierelatie tussen de twee partijen zou worden stopgezet. De gemeente hoeft daarom niet de gevraagde loonkosten en/of schadevergoeding te betalen of personeelsleden van ROAT een baan of sollicitatiegesprek aan te bieden. Bovendien draait de stichting op voor de proceskos ten. Dat betekent dat er geen samen- scholings- of gebiedsverboden worden ingesteld. Veere houdt uit angst voor overlast in Westkapelle nog wel vast aan twee mobiele be wakingscamera’s. Op initiatief van enkele moeders in Arnemuiden wordt op oudejaars avond vanaf 16.00 uur een feest voor jongeren gehouden in een tent bij sporthal de Blikken. De ge meente hoopt dat dat bijdraagt aan en/of samenscholingsverboden in te stellen. Om schade door vuurwerk zo veel mogelijk te voorkomen, wor den in alle gemeenten ‘risicovolle materialen’ tijdelijk opgeborgen of dichtgemaakt. Het gaat dan om prullenbakken en brievenbussen, maar ook om snelheids- of parkeer meters. Aannemers, uitvoerders en beheerders zijn gewaarschuwd om zaken die brandbaar zijn op te ber gen en/of af te sluiten. Op die ma nier hopen de gemeente te voorko men dat ze na de jaarwisseling ge confronteerd worden met vernielde eigendommen. boa’s ingezet. De gemeente Vlissingen zorgt in de laatste week van het jaar dat er tussen 8.00 en 21.30 uur constant acht boa’s dienst doen. Op oude jaarsdag zijn tussen 10.00 en 18.30 uur ook acht boa’s op straat te vin den. Zij zullen zich speciaal richten op mensen die te vroeg vuurwerk afsteken. De burgemeester oor deelde, na raadplegen van de poli tie, dat het dit jaar niet nodig was om persoonlijke gebiedsverboden Hij kon dan ook pas vanaf 2 no vember potentiële gasten aanspo ren naar de minicamping te komen. „Eerder niet want ik wilde wel de officiële bevestiging hebben dat we gasten mogen ontvangen.” Hij geeft aan dat Pasen feitelijk het mo ment is dat hij als ondernemer moet weten of hij gasten in de win ter mag ontvangen of niet. Het Veerse college neemt vol gend jaar een besluit ofwinterkam- peren bij minicampings definitief ingevoerd kan worden. De Vekabo is daar voorstander van. Het college wil in overleg met alle toeristische sectoren tot een besluit komen. *Eris in het afgelopen jaar veel gedaan aan preventie Dat hadden er meer kunnen zijn als de gemeente eerder een definitief besluit had genomen om deze win ter ontheffing te geven, zegt Pieter Marinussen van belangenorganisa tie Vekabo. Ook het weer van de ko mende week nodigt niet uit een mi- nicamping op te zoeken. 37 van de 160 Veerse minicam pings hebben ontheffing van de ge meente gekregen om deze winter gasten te ontvangen. Normaal ge sproken moeten ze vanaf medio no vember tot eind februari sluiten maar ze mogen nu open zijn omdat ze door de coronacrisis de afgelopen jaren minder gasten konden ont vangen. Bij minicampingDe Westhoek in Aagtekerke staan tijdens de kerst dagen vijf campers en tijdens de jaarwisseling tien, vertelt eigena resse Erika Hova. Ook de afgelopen Adrie Boogaard (I) van minicamping Boogaard in Zoutelande en Pieter Marinussen van Vekabo. weken kwamen camperaars langs foto lex de meester om een of meerdere dagen te blij ven staan in Aagtekerke zodat be- mende week zo’n achttien tot stuurder en partner(s) konden ge- twintig plekken kan verhuren aan nieten van de rust op het Wal cherse, het strand en de zee. „Ook hebben we wat vissers gehad die hebben een caravan waarin het ook speciaal daarvoor naar hier kwa- in de winter goed toeven is. men.” Ze weet dat ook een deel van die gasten de komende week naar Officiële bevestiging haar komt om de herrie en de over- Boogaard had op meer bezoekers last van vuurwerk te ontvluchten, gerekend. Maar hij vertelt dat pas „Die komen uit de stad en zoeken vorige maand de gemeente officieel bij ons de rust op.” liet weten dat er toestemming werd Ook bij Adrie Boogaard van mi- gegeven voor het winterkamperen. werkelijke ontheffing kregen nicamping Boogaard bij Zoute- In augustus nam het college van lande zijn vanaf tweede kerstdag burgemeester en wethouders het besluit om ook ditmaal winterkam- op tijd kunnen boeken zodat ze we- peren toe te staan. „Maar de daad- ten waar ze aan toe zijn.” pw ‘A - Wendy de Jong De drie Walcherse gemeenten (Middelburg, Veere en Vlissin- gen) nemen op oudjaarsdag geen drastische maatregelen om ongeregeldheden te voorko men. Stichting ROAT houdt per 1 ja nuari op te bestaan. Ze ver loor een rechtszaak tegen de gemeente Vlissingen. Acht medewerkers en 150 vrijwilli gers raken hun baan kwijt. - Erika Hova, minicamping De Westhoek in Aagtekerke Emile Calon Aagtekerke Wendy de Jong Vlissingen Wel wintergasten, maar minder dan gehoopt VLISSINGEN/MIDDELBURG/VEERE ZATERDAG 24 DECEMBER 2022 PM r F YW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 40