■I Argentinië loopt uit voor WK-helden; 4 miljoen fans langs route bus V H 23 shorttrack wordt mondialer beoefend Genomineerden De huldiging van de Argentijnse voetballers in Buenos Aires heeft naar schatting zo’n 4 miljoen mensen op de been gebracht. zeggen: het shorttrack wordt mondialer beoefend en de medail les zijn daar moeilijker te winnen, ook al vanwege het onvoorspel bare karakter van de sport. Het schaatsen daarentegen is in het verleden weggezet als ‘C-sport’, als rond de jaarlijkse verkiezing weer eens over nominaties of win naars werd gediscussieerd. Het zorgde er dit keer alweer voor dat Laurent Meuwly, coach van Femke Bol, de sportverkiezing al een farce noemde. Zij werd on danks haar drie Europese titels in de buitenlucht en twee zilveren medailles op de WK atletiek niet eens genomineerd. Welke prestatie is meer waard? Welke sport doet er meer toe dan de ander? Het is de jaarlijkse te rugkerende, schier onmogelijke vraag, die geregeld meer frustratie oplevert dan feeststemming cre- eert. Sven Kramer, in 2007 zelf Sportman van het Jaar, was die discussie op een gegeven moment zo zat dat hij opperde de verkie zing op te doeken. Al in 1951, het eerste jaar dat een Sporter van het Jaar werd verkozen, ontstond er onenigheid toen Abe Lenstra de eer toebedeeld kreeg. Dat zal dit jaar niet anders zijn. Al is de keuze bij de vrouwen dus bijna geen doen, het lijkt logisch een van de koninginnen van de Winterspelen te kiezen. Schulting, die in 2018 al Sportvrouw van het Jaar was, of Schouten. Maar voor wie niet kan kiezen is Annemiek van Vleuten het alter natief. Ook zij had dit jaar niets meer kunnen presteren dan ze deed. Ze won de klassiekers Om loop het Nieuwsblad en Luik-Bas- tenaken-Luik, de unieke triple Giro, Tour en Vuelta, en reed met een elleboogbreuk naar de wereld titel. Maar hoe bijzonder ook, het zijn wel wedstrijden die elk jaar op de kalender staan en niet eens in de vier jaar, zoals de Winterspelen. Lionel Messi en de andere spelers trokken in een open bus door Buenos Aires. Alle Argentijnen hadden gisteren van de regering een vrije dag gekregen. De stra ten van de hoofdstad liepen dan ook vol met mensen die de we- Sobere opzet Vanavond om 20.30 uur begint in AFAS Live het gala, in een nieuwe, flink uitgeklede opzet, zonder rode loper, geen groot feest en met veel minder atleten in de zaal. De sobere opzet kon op weinig steun rekenen vanuit de atleten. Gedu rende de avond worden de win naars van de talentenprijs, oeuvre- prijs, coach, sportploeg, paralym pische sporter, sportman en sport vrouw van het jaar bekend. Dat atlete Sifan Hassan bij de vrouwen een opvolger krijgt, is ze ker. Dat zij meteen betwist zal worden ook. reldkampioenen wilden zien. Di verse tv-zenders deden live ver slag van de parade. De spelers showden de wereldbeker aan de toeschouwers. Om de bus liepen bewapende agenten, om ervoor te zorgen dat het publiek enigs zins op afstand bleef. Zondag veroverden de voetbal lers de wereldtitel ten koste van Frankrijk. De Argentijnsen arri veerden in de nacht van maandag op dinsdag in Buenos Aires. Toen stonden ook al duizenden fans de spelers op te wachten. Winnaars worden bekendgemaakt tijdens het Sportgala van van avond. m I Schouten en Schulting bij de huldiging na de Spelen, foto's pimras, GETTY IMAGES Schouten en Schulting in Peking, ze waren zo succesvol dat er over tig jaar nog op wordt teruggeblikt, foto's pim ras, getty ima ges Sportvrouw Irene Schouten (schaatsen), Suzanne Schulting (short track) en Annemiek van Vleuten (wielrennen). Sportman Max Verstappen (Fortmule 1), Thomas Krol (schaatsen) en Harrie Lavreysen (baanwielr.). Paralympische sporter Diede de Groot (foto, rolstoel- tennis), Jetze Plat (wielr./tri- atlon) en Sanne Voets (dressuur). Coach Jeroen Otter (foto, short track), Eelco Meen horst (roeien) en Sarina Wieg man (voetbal). Sportploeg Aflossingsploeg 3000m vrou wen (shorttrack), estafette ploeg 4 x 400m vrouwen (at letiek) en Team Jumbo-Visma mannen (wegwielrennen). Uren duurde de busrit van de Argentijnse selectie door een uit gelopen hoofdstad, fotoafp ‘s Nachts bij aankomst was Argentinië al massaal er op uitge gaan om Messi c.s. te ontvangen, fotoafp GO WOENSDAG 21 DECEMBER 2022 e L 'W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23