bolderman.nl De bolderman.nl t R I ■s l 1 few ltjh 9 /vifr 1 lil3O rjs H 17 7 599, 469, 659 8 dagen Rome en Florence 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Aan de oevers van het Lago Maggiore Als je medewerkers tevreden zijn, krijg je daar als werkgever veel voor terug Patrick is mijn grote steunpilaar. Ik zou echt niet weten hoe het allemaal moest zonder hem 12 dagen Lutago in Zuid-Tirol 12 dagen Corsica en Sardinië lillik 1 door iets anders. Hij kan zijn over uren opsparen en een paar weken vrij nemen. Handig als zijn vrouw een paar weken uit de roulatie is na een nieuwe operatie. Bovendien hoeft hij niet meer mee te draaien in het zater- dagrooster. „Op een gegeven moment ging dat gewoon niet meer. Ik heb de zaterdag hard nodig om mentaal en fysiek bij te tanken en af en toe ook even weg kunnen met Esther.” In het begin waren sommige colle ga’s er niet blij mee dat hij werd uitge roosterd, maar dat rekent hij vooral zichzelf aan. „Dat is mijn fout ge weest: ik heb in het begin niet goed uitgelegd wat er thuis speelde. Nu heb ik de volle 100 procent begrip van mijn collega’s.” Directeur Wou ter Hijzen vindt dat ‘er zijn voor je medewerkers’ hoort bij een fa miliebedrijf als het zijne. „Ik heb ook bij een groot bedrijf gewerkt, ik ken het verschil. Dit beleid past bij onze kernwaar den. Mensgericht heid staat bij ons bovenaan.” „Het klinkt als een mooi pr-pra- tje, maar het is ook een beetje econo misch verhaal”, voegt Hijzen eraan toe. „Ik heb tegen Patrick gezegd: je mag altijd bellen en dan regelen we iets. Maar hij heeft dus nog nooit ge beld. Hij is een heel loyale medewer ker. En ik denk: als je medewerkers tevreden zijn, krijg je daar als werk gever veel voor terug. Ik zie het terug in het verloop in ons bedrijf. Dat is bij ons heel laag. En ik denk dat het helpt om goede mensen te vinden in deze krappe arbeidsmarkt.” Werk Mantelzorg merkt dat de aandacht bij bedrijven groeit voor werknemers die mantelzorg verle nen. Er zijn nu 416 organisaties die ‘erkend mantelzorgvriendelijk’ zijn, maar in werkelijkheid ligt dat aantal veel hoger, schat Lenette van Tienho- ven van de stichting. „Verhuisbedrijf De Haan valt bijvoorbeeld niet onder die 416 bedrijven. Zij vinden een ‘er- kenningsbordje’ niet nodig en zo staan meer bedrijven erin.” Het kan wel ingewikkeld zijn voor werkgevers om het ‘goed te doen’, ziet Van Tienhoven. „Sommige werk nemers houden hun thuissituatie lie ver privé of zien zichzelf helemaal niet als mantelzorger. Soms vinden leidinggevenden het moeilijk om het gesprek aan te gaan. Maar belangrijk is dat wel, want in onderzoeken zeg gen mantelzorgers begrip, aandacht, flexibiliteit én maatwerkoplossingen vaak nog belangrijker te vinden dan verlof’, geeft Van Tienhoven aan. Arbeidsmarkt- deskundige Ton Wilthagen kan zich goed voorstel len dat het voor bedrijven ook in gewikkeld kan zijn gezien de krapte op de arbeids markt: iemand die regelmatig eerder weg moet, drukt op de schouders van collega’s. „Ze ker voor kleinere bedrijven kan het lastig zijn als er bijvoorbeeld maar zes werknemers werken.” Toch denkt hij dat werkgevers deze kant op moe ten bewegen als ze hun personeel duurzaam inzet baar willen houden. „De zorg voor een naaste is vaak emotioneel en zwaar, het is geen anonieme cliënt waar je even langskomt en daarna weer weggaat. Als er geen ruimte of flexibiliteit wordt geboden, kan dat leiden tot veel stress, spanning thuis en uiteindelijk ook uitval. Dus ik zie het wel als een moderne strategie van werkgevers en het is een goede ont wikkeling. Ze krijgen er ook hele lo yale werknemers voor terug.” Patrick Brand kan dat bevestigen. Het zou niet in hem opkomen om op zoek te gaan naar een andere werkge ver. „Ik besef dat ik in een unieke si tuatie zit en ik het erg heb getroffen met mijn collega’s en baas.” L i 8 dagen Venetië en omgeving TH Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! - - F1 X - - t ."A [GEEN PUBLICATIEDATUM] Diverse vertrekdata 2023 boekbaar! Diverse vertrekdata 2023 boekbaar! Diverse vertrekdata 2023 boekbaar! Diverse vertrekdata 2023 boekbaar! Patrick Brand zorgt naast zijn werk bij een verhuisbedrijf voor zijn echtgenote Esther, foto arie kievit - Esther Brand nin'jl Diverse vertrekdata 2023 boekbaar! - Wouter Hijzen, directeur verhuisbedrijf De Haan JA M i' hH Drukfouten en/of prijswijzigingen voorbehouden. 4 - -■ anvr Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers, kamer exd. Calamiteitenfonds, reserveringskosten, consumentenbijdrage SGR. Diverse vertrekdata 2023 boekbaar! J 11;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 17