Van den Hemel blijft: ‘Ik zet mijn tanden erin’ 0) Middenvelder Nieuwland pakt hoofdprijs in Zeeuwse WK-pool /AU 11 f Van Anrooij mist ereprijs moest van tevoren het hele verloop van het WK invullen en de finale klopte precies: Argentinië tegen Frankrijk. Ik liet Argentinië winnen omdat ik verwachtte dat Messi zijn laatste kunstje zou gaan klaren/’ Verrassend voor de buiten wacht? Hij kan zich dat wel voorstellen. „Maar het is nu ook niet zo dat de club in brand staat hoor”, relativeert Van den Hemel. „Ik heb het als speler ook altijd leuk ge vonden om ergens wat langer te blijven.” Er mag geen misverstand Nick Lokker, de 21-jarige middenvel der van VV Nieuwland, viel zondag avond met zijn neus in de boter. Een ruime maand eerder kreeg hij plotse ling een appje doorgestuurd van de verzorgster van Nieuwland. In het appje stond dat hij voor 5 euro kon meedoen aan een voetbalpool. Bij de vorige editie van deze populaire voet balpool stopte hij al na één week om dat het zo slecht ging. Samen met 430 anderen schreef Lokker zich in voor de WK 2022 Qatar Koning TOTO Voetbalpool’. Net als vele malen eerder in dat toernooi had hij het ook bij de finale bij het rechte eind: Argentinië tegen Frankrijk. Toen Argentinië de winst pakte en ook nog eens zijn voorspelde topscorers, Ky- lian Mbappé en Lionel Messi, samen vijf goals maakten, wist hij het zeker: „De buit is binnen/’ van elke wedstrijd in zijn mailbox. Ook werd niet alleen de winnaar be loond, maar belandden er tientallen andere mensen in de prijzenregen. Lokker: „Op het einde werden er prij zen uitgereikt, maar ook al na de groepsfase verdienden allerlei mensen een prijs. Het is echt goed geregeld. Dat hebben die mannen heel leuk ge daan/’ 700 tot 800 deelnemers Een dikke pluim dus voor de beden kers van de populaire voetbalpool. Eén van de organisatoren, Guus van Hecke, vertelt: „Ik denk dat er zoveel mensen meedoen omdat wij best wel wat mensen kennen in Arnemuiden. Daarnaast zijn de prijzen aantrekke lijk, denk ik, en valt er, exclusief de ex- we moeten nog meer voor el kaar willen strijden en wer ken. Aan de andere kant staan we natuurlijk nog altijd derde. We doen gewoon mee voor plek twee en drie/’ „We zijn het seizoen goed begonnen, maar hebben een paar slechte wedstrijden ge speeld. Groen Wit was vol wassener. Ook van HW’24 hebben we terecht verloren.” DSE won door een vrije trap, bij Schijf voelde Terneuzen zich bestolen. „We zullen het in de rest van het seizoen wel iets anders moeten aanpak ken. Daar moeten we met zijn allen keihard aan werken.” tra vragen, tot en met de 35 ste plek wat te verdienen. We hopen dat we vol gende keer richting de 700 tot 800 deelnemers kunnen gaan/’ „Hoewel Liverpool mijn favoriete club is, twijfelde ik om te gaan naar de wedstrijd in Brighton”, vertelt Lokker. „Die wedstrijd is namelijk op een za terdag. Een wedstrijddag dus van Nieuwland. Het liefst ben ik dan na tuurlijk op de club, maar deze super- mooie wedstrijd kan ik niet laten gaan/’ Voor de 400 euro heeft Koning TOTO ook al een bestemming gevon den. „Die ga ik uitgeven in Engeland denk ik. Alleen weet ik nog niet wie ik mee ga vragen voor de reis plus over nachting. Iedereen mag me nog een berichtje sturen/’ over bestaan, benadrukt hij, nadat bekend is geworden dat hij voor een derde seizoen heeft bijgetekend. „Terneu zen is altijd wel een club die in beweging is en waar het wat onrustiger is. Maar stoppen en weg gaan, dat zou wel heel ge makkelijk zijn. Zo zit ik eigen lijk niet in elkaar/’ „Mensen moeten nu ook niet denken dat het hier één grote strijd is qua hiërarchie. Ik heb wel even wat bedenk tijd gevraagd”, vertelt hij uit zichzelf. „Ik heb er heel goed over nagedacht. Ik heb ook mensen gesproken en appjes gehad. Zo van: wil je nog wel? Wil de groep nog wel verder met jou?” Laatste kunstje Koning TOTO vertelt: „Er komt ge luk bij kijken. Laat dat voorop staan. Wel heb ik het nu wat serieuzer aan gepakt dan de vorige keer bij het EK. Toen nam ik het niet zo nauw met het invullen van de scores. Dit keer nam ik echt even een uurtje op de bank om alles goed te voorspellen. Ik Het werden 170 in plaats van 172. Voor die voorspelling had ik het doelpun- tengemiddelde per wedstrijd (2,6) op gezocht en vermenigvuldigd met het aantal wedstrijden.” Naast de extraatjes, zo vertelt Lok ker, kreeg iedereen een samenvatting Buitenom het feit dat hij won, is Lokker sowieso erg te spreken over de opzet van de WK poule. „Het is leuk dat je voordat het WK begint helemaal moet uitkienen wie tegen wie zal spe len in de knock-outfase. Daarnaast waren er leuke extraatjes. Zo moesten we voorspellen tegen wie Nederland eruit ging en hoeveel er in totaal ge scoord zou worden. Dat Nederland er uit zou gaan tegen Argentinië had ik ‘helaas’ goed en bij het totaalaantal doelpunten zat ik er twee goals naast. „We hebben vrijdag voor de wedstrijd tegen Steen (beker) met elkaar gesproken. Over wat tegen HW’24 afgespro ken was en wat niet na gekomen was. Ik heb gezegd dat er teamafspraken niet nagekomen zijn. De spelers die tegen HW’24 tegen mij riepen, heb ben netjes hun ex cuus aangeboden.” „En er zijn dingen tegen mij gezegd, waarvan ik denk: daar kan ik wel wat mee. Ik leer hier ook weer van hé. Ik weet dat ik een bepaald risico neem, maar zie nog steeds heel veel potentie in deze groep. Ik zet mijn tanden erin en ga het doen.” Terneuzen kende vorig sei zoen in het eerste jaar onder Hubert van den Hemel een prima jaar en miste de finale van de nacompe- titie op een haar na. „We begon nen dit jaar fantas tisch en dachten dat we om de titel zouden meedoen. Maar misschien zijn we niet zo goed als we denken.” „Kampioen word je ook niet zo maar. We hebben alle maal heel goeie spelers, maar GO DINSDAG 20 DECEMBER 2022 VOETBAL WIELRENNEN M - Peter van Kouteren o Alleen RCS speelt thuis Wil je snel geld verdienen? Dan moetje bij Nick Lokker zijn. Deze meestervoorspeller uit Nieuw- en Sint Joosland verdubbelde zijn inleg 300 keer door in zijn glazen bol te kijken. Zo won hij 400 euro cash en een voetbalreis naar de wedstrijd Brighton-Liverpool ter waarde van 1100 euro. RCS is de enige Zeeuwse club die in de vierde ronde van de districtsbeker een thuiswed strijd heeft ge loot. RCS ont vangt Steen. De andere Zeeuwse clubs spelen al lemaal uit: EBOH-Kloetinge, Jeka-Vlissingen. Halsteren zater- dag-Zeelandia Middelburg/ SVOD’22, Heer- jansdam/D recht - streek-Tholense Boys/‘s-Heer Arendskerke. Shirin van An rooij heeft gis teravond tijdens het nationale wielergala in Den Bosch naast de Gerrie Knete- mann Trofee ge grepen. Dat is de prijs voor het ta lent van het jaar. De Kapelse wiel- renster en veld- rijdster zag deze ereprijs naar Fem van Empel gaan. Zij volgde Mickvan Dijke uit Colijnsplaat op, die eind 2021 de eer te beurt viel. Hij uitte ruim een week ge leden scherpe kritiek na de nederlaag tegen HVV’24, zijn ploeg werd afgelopen vrijdag voor de beker uitge schakeld door Steen, maar toch verlengde Hubert van den Hemel zijn overeen komst als trainer van Ter- neuzen. Nick Lokker (rechts) heeft de voetbalpool van onder anderen Guus van Hecke (links) gewonnen. FOTO DIRK-JAN G JELTEMA Luuk Hokken Arnemuiden Zeeuwse gokkoning: Uurtje puzzelen en beetje geluk B

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43