o A Verkoop voormalige bibliotheek aanstaande Tonie van der Hulle maakte van voormalig café Bommenede f lexwoningen Lid van de Raad van Commissarissen 4 O Tijdelijke flexwoningen moeten de druk op de woningmarkt verlichten. Toch komen dergelijke projecten moeilijk van de grond. Tonie van der Hulle (49) realiseert flexwoningen in Zonnemaire. De voormalige bibliotheek van Vlissingen wordt voor nieuwjaar verkocht, kondigt wethouder Coen Bertijn aan. „We kiezen niet voor de hoogste prijs, maar voor de beste invulling.” be vela nd wonen In de praktijk heb je met veel regels te maken De Stichting Innovatie Biblio theek Vlissingen, de formele ei genaar, probeert het voormalige bibliotheekgebouw al ruim vier jaar aan een koper te slijten. Eer dere biedingen werden niet geac cepteerd, omdat kandidaat-ko- pers te weinig aan de eis ‘maat schappelijke invulling’ tegemoet kwamen. Een andere eis van het gemeentebestuur was dat boek handel ’t Spui haar plek in het ge bouw, dat de Spuistraat met de Oude Markt verbindt, behoudt. De projectontwikkelaar die het pand koopt, wil aan die voor waarden voldoen, zegt Bertijn. loop van de vergunning kan alles worden teruggedraaid. „Niet elke bed breakfast of pension komt in aanmerking voor flexwonen vanwege de vele regels”, aldus Van der Hulle. Beveland Wonen zoekt een Appartementen In de ruimtes aan de kant van de Kerkstraat komen diverse win kels of andere commerciële ruim tes en op de begane grond aan de Spuistraat kan ook een winkel of liever nog een horeca-etablisse- ment worden gevestigd. „Op de verdieping komen een aantal ap partementen, de precieze invul ling staat nog niet vast. Dat boek- atrivé. (buitengebied heeft geen kans)? Voldoet het pand aan het bouwbe sluit, met betrekking tot brandvei ligheid, daglicht en ventilatie. Het is echt niet zo dat iedereen in aan merking komt voor flexwonen. Mijn pand is ingericht om er lang durig in te wonen. Ik had ook in gezet op reguliere bewoning, al leen voldeed ik niet aan het aantal vierkante meter woonoppervlak. Mocht de vergunning niet ver lengd worden over tien jaar dan vervalt het weer in de oude situa tie.” Het flexwonen heeft voor een gemeente ook voordelen. Een defi nitief besluit over bestemming voor de panden aan de dijk hoeft niet te worden genomen. Na af- Kans voor jonge mensen „Als flexwonen voor mensen een mogelijkheid is om de woning markt op te stromen, heb ik daar geen moeite mee. Vier apparte menten van de vijf zijn verhuurd aan jonge mensen. Zij krijgen nu wel een kans om zelfstandig te gaan wonen. Ik zet in op verduur- zaming van het pand. Volgens mij heb ik dan wel alles verbouwd wat er te verbouwen valt in Bomme nede.” wonen moet voor iedereen snel beschikbaar zijn. Denk daarbij aan studenten, thuislozen of iemand die net gescheiden is.” Dat theorie nogal afwijkt met praktijk, merkt Van der Hulle ook in Zonnemaire. „In de praktijk is het wel een dingetje, omdat je met veel regels te maken hebt. Zijn er voldoende parkeerplaatsen? Staat het pand in de bebouwde kom Wennen „Een bijzonder verhaal, hoor. Café Bommenede is het eerste object op Schouwen-Duiveland waar dit soort ‘flexwonen’ wordt toege staan. Ik merk dat de gemeente ook nog moet wennen aan deze manier van wonen. Wat een jaar eerder niet bespreekbaar was, is nu toch gelukt. Er is een vergunning verleend van maximaal tien jaar.” Van der Hulle noemt flexwonen een springplank naar de echte wo ningmarkt. „Bewoners kunnen zichzelf gewoon inschrijven bij de gemeente, al is het wel tijdelijk.” Flexwonen staat voor flexibele woonoplossingen die relatief snel en goedkoop kunnen worden ge realiseerd. Kenmerkend: het tijde lijke karakter van de woning zelf, de bewoning of het gebruik van een locatie waarop de woning wordt geplaatst (bijvoorbeeld een micro-woning in een achtertuin). Volgens de Rijksoverheid biedt flexwonen uitkomst voor gezin nen die hun huis verkochten en nog niet over een nieuwe woning beschikken. „Het stimuleren van flexwonen wordt - met het oog op de krapte op de woningmarkt- steeds be langrijken Prettig en betaalbaar handel ’t Spui wordt ingepast, is wel afgesproken.” Gerda de Haan, één van de drie eigenaars van ’t Spui, bevestigt dat de boekhandelaars gesprek ken voeren met de beoogde nieuwe eigenaar. „We zijn heel blij dat we hier kunnen blijven, maar we moeten nog wel wat af spraken maken over onder meer de magazijnruimte.” Ook Bertijn is blij dat de boekhandel aan de Oude Markt kan blijven. „Het is toch dé boekhandel van Vlissin gen, een winkel met uitstraling. Behalve Vlissingers komen er ook mensen van buiten; de winkel draagt bij aan de levendigheid.” Scan de QR code en Lees de complete vacature °’n drie jaar geleden had eige naar Tonie van der Hulle met café Bommenede in Zon- nemaire nieuwe plan nen: drie hotelappartementen erin maken. In de voormalige feestzaal in de kelder had hij in 2017 ook al twee hotelappartementen ge maakt. Van der Hulle, tevens eige naar van B&B Oostmolenhoeve in Goes, heeft gaandeweg, ook door corona, zijn plannen gewijzigd. Of eigenlijk: anders benoemd. De ho telappartementen werden niet meer onder recreatieverhuur ge schaard, maar onder de noemer flexwonen. En voor nog een ap partement in het cafetaria aan de dijk is nu een vergunningaanvraag ingediend voor zo’n flexwoning. EffiH Springplank naar woningmarkt VLISSINGEN 1 V Tonie van der Hulle heeft van het voormalige café Bommende en de frietzaak ernaast woningen gemaakt. Hij is nog bezig aan het laatste huis rechts op de foto. De palmbomen zijn al vijftien jaar oud en mogen blijven staan, fotomariekemandemaker t 1 - Tonie van der Hulle Gerrit van Loon Zonnemaire - René Hoonhorst LEJkj-^Tit ZATERDAG 17 DECEMBER 2022 PM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 32