eigen rechtbank Ostrea Lyceum in Goes heeft M -7 Onbegrip Brussel over roep Den Haag om minder mensen toe te laten Noppert leeft op WK in Qatar in wonderland Van der Sar blikt terug én vooruit chei Rode kaart maakt tongen nog steeds los Van spelen tegen Messi krijg ik ook niet de bibbers’ >P18 De top 10 van de Top 2000 Radio-dj Emmely de Wilt over de ‘lijst der lijsten’»P3 Nieuwsmedia Zeelandbrug nadert zijn einde Provincie hoopt op geld van het Rijk voor onderhoud of vervanging »zeeland2 Het vrije verkeer van personen vormt het hart van de EU, zegt Mar- garitis Sehinas in een interview met deze krant. Daaraan mag niet worden getornd. Sterker: volgens de Europese Commissie zal Europa ook arbeidsmigranten van buiten voldoende werknemers, stelt Sehi nas. De arbeidsmarkt in de hele EU krimpt. In 2070 is nog maar 55 pro cent van de inwoners in de arbeid zame leeftijd, zo stelt de Commis sie. „Iedereen ziet dat aankomen. Het is geen rocketscience, we moe ten toe naar een vorm van legale Ik geloof geen moment dat vrij verkeer van mensen binnen de EU slecht is Hk nen de EU iets slechts Als Nederland het vrije verkeer van p mensen aan banden wil leggen, waarschuwt de Griekse Eurocommis saris, begeeft het zich op ‘een gladde weg’. „Dan zegt het andere land: dan hoeven wij jullie export producten niet meer. Zonder vrij verkeer is er geen vrije markt. En de kracht van de EU is onze vrije markt.” In de toekomst heeft de EU on- migratie.” Sehinas zou daarvoor graag ‘meer politieke ruggensteun uit EU-hoofdsteden’ krijgen. „Kijk naar Duitsland: daar is geen discus sie over minder migratie, daar wil len ze juist méér.” Nu heeft de EU een ‘blue card’, naar het voorbeeld van de ‘green card’ waarmee mensen legaal in de Verenigde Staten kunnen wonen en werken. Maar die speciale ver blijfsvergunning bestaat alleen voor mensen met ‘specifieke vaar digheden’. „We hebben veel meer mensen nodig”, aldus Sehinas. De EU probeert met Marokko, Tunesië en Egypte afspraken te maken over arbeidsmigratie in sectoren waar in de EU een tekort aan is, zoals de ge zondheidszorg. P13 de EU hard nodig hebben. Brussel tussen landen onderling, zei hij vo- kijkt daarom ook nadrukke- rige maand. Sehinas ziet daar lijk naar migranten uit g niets in. „Ik geloof geen Afrikaanse landen. k moment dat vrij ver in politiek Den Haag Bk keer van mensen bin- klinkt de roep om ar beidsmigratie uit landen als Polen, Bulgarije en Roeme nië aan banden te leg gen. Zij worden vaak door malafide uitzendbu reaus naar Nederland gehaald, krijgen te weinig betaald en wor den onder erbarmelijke omstan digheden gehuisvest. ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers wil dat arbeidsmigratie ge reguleerd wordt door afspraken te maken in Brussel, of met afspraken De kwartfinale van 1998 »P20 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Niet klagen over immigratie’ donderdag 8 december 2022 5°c P2O WK VOETBAL QATAR 2022 Nederland moet niet moeilijk doen over het aantal arbeids migranten, vindt vicevoorzitter Sehinas van de Europese Commissie. „Arbeidsmigratie binnen de EU biedt kansen en vormt geen bedreiging.” Weeroverzicht lange termijn: Leandra van der Weel, Koen Burgs en Rosalie Mol (vlnr) zijn samen met vijf schoolgenoten de eerste jongerenrechters van Zeeland. Op hun school, het Ostrea Lyceum in Goes, buigen zij zich over kleine delicten die op school worden gepleegd, zoals diefstal of een vechtpartij. En ze delen passende straffen uit. De jongerenrechtbank op het Ostrea Lyceum is de eerste in Zeeland. Bij de zittingen is altijd een jurist of mediator van Stichting Jongerenrechtbank aanwezig. zeeland 1 Jaargang 264 PZC is onderdeel van: - Margaritis Sehinas, Eurocommissaris Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging Kroatië - Brazilië Hanneke Keultjes Tobias den Hartog Den Haag c* Nederland-Argentinië **9 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws 111111 8 II 711688 II 5555S4 II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1