Paula voelt zich nu al thuis op de Kop van het Dok M M Maandelijks zingt het Maandag-Wasdagkoor bij Borrendamme We zijn allebei een beetje gek Een warme hal in zorgcentrum Borrendamme in Zierikzee. Een piano en muziekmappen.. Zingen maar. Pop-up-koor Maandag Wasdag maakte het met Sinterklaas- en Kerst liedjes gezellig voor oudere en gehandicapte mensen. De Kop van het Dok is verbonden met woonzorgcentrum Scheldehof. Ideaal king van de elfde verdieping zijn hoogste punt, waarmee de vorm van het ‘landmark’ tussen Dok en (winkel)centrum vastligt. De kopers van woningen in Dok III kunnen waarschijnlijk tegen Pa sen verhuizen. De appartementen in de laagste toren worden de ko mende maanden afgebouwd en in gericht. Ook in de ‘plint’ - de onderste Tweedehandsje Of er nu 6 of 21 mensen komen zin gen in haar pop-up-koor, het maakt Agaath niet veel uit. „Het is altijd weer verrassend hoeveel er komen. Zoetjes aan trekt het na corona weer aan. Ik doe niet aan contribu ties of ledenaantallen. Luxe tele foons en computers heb ik niet. Pure eenvoud, daar houd ik van. Bij het organiseren van de dirigenten Sleutels Bremmers en haar man zijn niet de eerste bewoners van Dok II, de middelste woontoren van de Kop van het Dok aan de Vlissingse stadshaven. De afgelopen weken kregen tientallen eigenaren de sleutels van hun appartement, een aantal woont er intussen. Ook woontoren I is al maanden op hoogte, toren III (die tegen par keergarage Scheldeplein) bereikte enkele weken terug met de afwer- Hijskraan De enorme hijskraan, die de Vlis singse binnenstad lange tijd domi neerde, ruimde het veld omdat er niet langer ‘buitenshuis’ op grote hoogte hoeft worden gewerkt. Na het volstromen van Dok II moeten die van I en III nog een paar weken tot een paar maanden wachten. WVO Zorg laat binnenkort weten welke huurders zijn uitverkoren voor een appartement in Dok I, de flat het dichtst bij woonzorgcen trum Scheldehof tuurlijk, dat wil iedereen; maar dat wil niet zeggen dat dat altijd gaat. De Kop van het Dok is verbonden met woonzorgcentrum Scheldehof. Ideaal.” keurige mensen veel op geragd. Nu hebben we een tweedehandsje op de kop kunnen tikken.” De kring met stoelen raakt goed bezet. Gitaardocent Dick de Ko- ning, die ook wel eens voorgaat, komt ook langs en geeft Betsie (sa men met Alex) deze zaterdag de voorganger, een knuffel. Jozien Ver- heijen is eindelijk overstag gegaan om mee te zingen. „Agaath woont bij mij in de buurt. Kom nu mee zingen, zegt ze vaak. Nou daar gaan we dan.” De teksten van de liedjes sluiten opvallend goed aan op de omgeving. Wanneer het gelegen heidskoor ‘Komt allen tezamen’ aanheft, loopt een vrouw nog naar een lege stoel in de kring. Ze krijgt heb ik bij het begin van het jaar al tijd een overleg met slechts een en kel vergaderpunt: ergernissen en complimenten. Daarna delen we de zaterdagmiddagen in. Toen ik een piano nodig had, kreeg ik er vier aangeboden. Voor de laatste wilde de pianostemmer niet meer ko men. Tijdens het wachten in het zorgcentrum wordt er door wille- Een dik kwartier voor aanvang stie felt Laura Poot (81) binnen aan de arm van haar begeleider Janneke van Damme uit Ouwerkerk. „Wij zijn lekker de eerste”, roept Laura uit. Ze glundert. Zeker na het com pliment van organisator Agaath van Zeventer (70). „Jullie zijn engelen uit de hemel.” Na het uitrekken van de jassen, in de centrale hal van het zorgcentrum in Zierikzee is het lekker warm, vertellen Laura en Janneke en later Agaath over dit bij zondere evenement. „Laura woont begeleid in Borren damme. Vanuit haar huisje erop uit trekken, vindt ze heerlijk. Als we samen in de stad lopen haken we eikaars armen in en zingen we een liedje over een ondergrondse mol”, aldus Janneke. Ze doen het samen even voor. Het liedje eindigt dat de mol altijd maar een brilletje op moet zetten. „Wij zijn allebei een beetje gek”, lacht Laura. Janneke, serieuzer: „Ik kom altijd mee met het zingen. Ik word blij om haar blij te zien. Nu is ze in haar element. Zingen doet haar goed. Ze heeft zoons in Amsterdam en Amerika, die komen niet even voor dit naar Zeeland toe.” menterende moeder. Samen zin gen, daar haalde ze nog plezier uit. Ik beloofde haar dat ik altijd zou blijven zingen met een koor. Ze zei, waar ze ook was, altijd mee te zin gen. Nu ze dood is voel ik tijdens het zingen haar aanwezigheid.” drie verdiepingen van het kolossale woongebouw - werken bouwvak kers, kantoor- en woninginrichters de komende maanden druk door. In die plint van de Kop van het Dok (de naam van het gebouw is in een iets andere kleur baksteen te lezen) komen onder meer een fietsenstal ling, een thuiszorgpost, een fysio- therapiepraktijk en zeven stadswo ningen. Tegelijk met die werkzaamheden pakken stratenmakers en hoveniers de omgeving rond de woontorens aan, want ook De Helling krijgt een heel nieuw aangezicht met zitjes, perkjes, groen en een openlucht theater. van Agaath direct een muziekmap in haar handen gedrukt.’ Wanneer Hans Verboom, met zijn medicijnen onder zijn arm, naar buiten loopt, hoort hij gezang. Nieuwsgierig vraagt hij zich af wie er zo mooi zingen. „Of ik zelf ook kan zingen. Nee, helemaal niet. Maar dit is wel heel leuk.” Ook apo- theekmedewerker Babette Ista kan het spontane gezang zeker waarde ren. „Ze komen vaker met de mede deling: we gaan weer zingen. Ik vind het wel gezellig. De decem bermaand is in onze apotheek hamstertijd. Mensen maken hun eigen risico nog op. Druk, maar ge zellig. Door het zingen hoef ik bij ons de radio niet aan te zetten.” Dementerende moeder Elke eerste zaterdagmiddag van de maand is het bij Borrendamme zin gen geblazen. Met dank aan Agaath van Zeventer van pop-up-koor Maandag-Wasdagkoor. Elke keer met een andere dirigent, maar altijd met het plan oude mensen te ple zieren. Dit weekend staan Sinter klaas- en Kerstliedjes op het reper toire. „Ik ben dit vijf jaar geleden gestart. Dat kwam door mijn de- Bremmers is geen geboren Zeeuwse, maar woonde de laatste jaren in het buitengebied van Noordgouwe. „Altijd met plezier gewoond, maar nu we wat ouder worden, is een beetje reuring pret tig. Die vinden we in Vlissingen.” Als voormalig zorgmedewerker weet Paula (71) hoe belangrijk de nabijheid van zorg is. „Je moet zo lang mogelijk thuis wonen. Ja na- 'V ‘Zingen doet haar goed VLISSINGEN - Laura Poot (81) over haarzelf en begeleider Janneke Paula Bremmers verhuist dins dag pas naar een appartement op de vijfde verdieping. Maar ze weet nu al zeker dat ze de Kop van het Dok in Vlissingen ‘alleen tussen een paar plankjes’ ver laat. - Paula Bremmers, bewoonster appartement Dok II Gerrit van Loon Zierikzee - René Hoonhorst Pop-up-koor Maandag Wasdag maakte het zaterdagmiddag met Sinterklaas- en Kerstliedjes simpelweg gezellig voor oudere en gehandi capte mensen, foto sandra schimmelpennink PM MAANDAG 5 DECEMBER 2022 I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 27