U jM-v-g 3 Oog in oog met een gehoornde slijmvis Genieten op kletsnatte Vestingcross in Hulst 1 w 2 L' Een Nederlands feestje, noemde een commentator de zevende Vestingcross in Hulst. En dat was het: niet alleen omdat Nederlandse crossers de eerste plaatsen pakten, maar ook omdat de Vestingcross écht een feestje is. Altijd. SLjr a A O I PZC.NL Auto ramt gevel van winkel Vijf kinderen gewond bij ongeluk baart zijn collega aan de andere kant, die beter zicht heeft op de baan. Een seconde later vliegt een renner voorbij die het parcours ver kent. Met een beetje geluk kun je nu zomaar publiekslievelingen voorbij zien racen. Dit is het moment om de banden te testen en de spieren op spanning te brengen. Of natuur lijk, om zich in alle rust voor te be reiden in de camper. tiekde fietsen te soppen. Voormalig profvoetballer Wim Kooyman, ook fan, wijst: „Kijk, dat doet-ie met Dreft! Da’s zijn favoriete schoon maakmiddel.” Adrie, bevestigend: Puur Dreft d’r op, dat is het beste Fiets van 10.000 euro Voor de camper van Mathieu van der Poel heeft zich een schare fans verzameld. Vader Adrie staat fana- Jeneverke Onder een doorzichtige parasol zit ten André en Rita Truiaart uit Moeskroen (B) te glunderen op hun campingstoeltjes. Vanaf het strate gisch gekozen punt op een van de hellingen hebben ze fantastisch uitzicht op het parcours. Het Vlaamse echtpaar weet dan ook precies waar ze moeten zijn. „Al- Zelfs de aanhoudende regen kon daar deze keer niets aan verande ren. Integendeel, zou je kunnen zeggen. De zevende Vestingcross is er een van schuiven, glibberen, val len en opstaan. Een kruisweg voor de mannen en vrouwen die zich van top tot teen onder de modder omhoog krauwen langs De Muur’, zoals sommigen de steilste helling van het toch al gewaagde parcours noemen, zich met ware doodsver achting aan de andere kant de diepte in storten en hotsend van links naar rechts door de bochten vliegen. Kortom: spektakel van de boven ste plank voor de duizenden fiets- crossfans die natgeregend langs de kant staan. Bij de feesttent worden al vroeg de eerste biertjes getapt, al blijft het binnen leeg. Buiten is het immers te doen. Over het al snel ka- potgelopen gras lopen drommen mensen van A naar B, langs de vele eettentjes en koffiekraampjes. Net Lowlands. Alleen blijven je trom melvliezen intact en zijn de dixies en urinoirs opvallend schoon. Prima geregeld, hier in Hulst. Hij lijkt enorm, maar eigenlijk is het maar een klein visje, verklapt onderwa- terfotograaf René Weterings uit Geer- truidenberg. Met de foto van de ge hoornde slijmvis - een diertje dat vol gens hem gewoon in Zeeland thuishoort - en drie andere fo to’s is hij zaterdag avond voor de vijfde keer Nederlands kampioen onderwa terfotografie gewor den. Om het visje zo vast te leggen, heeft Weterings, die zo’n 6o keer per jaar in Zeeuws water duikt, wel een paar duiken moeten maken. „Hij zat in een oester schelp vlak tegen de dijk in de Ooster schelde ter hoogte van de Plompe To ren. Ik had het geluk dat hij op een gege ven moment zijn bek open deed. Dat zorgt voor een wauwfactor, daar- leen de covid-jaren waren we er niet bij”, zegt André. Het koppel is goed voorbereid: van top tot teen in regenkleding gestoken, goed voor zien van proviand. Rita: „Cola, bo- terhammeke, spekken en drop.” André: „En een jeneverke.” Nu maar hopen dat ze hun favoriet van dichtbij zien. „Eli Iserbyt. Omdat die van onze streek is.” Het is rond de klok van tien nog betrekkelijk rustig, maar stewart Eddy van Acker heeft het nu al druk: touwtje open, touwtje dicht, om mensen van het parcours te houden of ze er juist te laten over steken. Tijd om te praten heeft hij niet. „Daar komt er weer een”, ge- mee is de foto an ders dan andere.” Op het open Neder lands kampioen schap leverde het plaatje Weterings goud op in de cate gorie visportret. Bij de Bergsediep- sluis bij Tholen schoot Weterings spontaan een foto van een kwal die eerder in de ruimte lijkt te zweven dan in de zee: zilver in de categorie groothoek. Voor zijn zilveren foto in de categorie macro moest hij meer moeite doen. „Ik wilde een foto van een kreeft die recht in de lens keek. Daarvoor ging ik naar Den Osse. De kreeft zat op zo’n zes meter diepte in een holletje en ik heb er een half uur aan be steed om het diertje aan me te laten wen nen.” Zilver won Wete rings ook met een wierfoto in de Gre- velingen en samen leverde hem dat de kampioenstitel op. Waarom Wete rings precies heeft gewonnen, weet hij niet. „De jury komt niet aan het woord over waarom een foto wint. Dus je weet niet hoe een jury naar je foto’s kijkt.” MAANDAG 28 NOVEMBER 2022 PC Schuiven, vallen WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl 29% 71% Eens Oneens Weekend: Ik ga ook iets doen voor de Oekraïners (1436 reacties) ZAAMSLAG ZAAMSLAG Een buitenaards ogende vis die met open bek op je lijkt af te komen: niet schrikken, het kan je overkomen in de Oosterschelde én je kunt er prijzen mee winnen. Nieuwe stelling: Ik kijk dit seizoen naar Wie is de Mol? Een ge hoornde slijmvis in de Ooster schelde na bij de Plompe To ren bij Burghsluis. FOTO RENÉ WETE RINGS Een automobilist heeft vrijdag avond de gevel geramd van een winkel op het Plein in Zaam- slag. Mogelijk nam hij deel aan een straatrace. De politie heeft de zaak in on derzoek. De ge alarmeerde hulp diensten troffen om 20.40 uur een flinke ravage aan. Een auto mobilist was met zijn auto op een hoek van een gevel van een winkel ingere den. De man is onderzocht door ambulanceper soneel en een blaastest is af genomen. Hij was vermoede lijk onder invloed van alcohol. Daarna is de man met spoed naar het zieken huis gebracht. Bij een ongeluk bij Zaamslag zijn zaterdag vijf kin deren gewond geraakt. De 27-jarige be stuurster uit Hulst is aange houden op ver denking van het gebruik van al cohol. Het onge val gebeurde rond 12.25 uur op de Rondweg Zaamslag. Een auto raakte van de weg en be landde in een naastgelegen sloot. Volgens de politie zaten er drie jongens en twee meisjes tussen de 2 en 7 jaar oud uit Hulst in de auto. De vijf zijn overge bracht naar het ziekenhuis. De bestuurster is de moeder van twee van de vijf kinderen. Adrie van der Poel in de weer met zeepsop bij de camper van de winnaar Mathieu van der Poel. Lang wachten... en dan op de foto met Mathieu van der Poel. ‘De Muur’, de steilste helling van het parcours in Hulst, foto BELGA - Adrie van der Poel, vader van Mathieu Valeska Nastaly Burghsluis Ondine van der Vleuten Hulst MS, 1 - 'X’’’

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22