0 Wie helpt de G-voetballers van Walcheren competitie weer in? M 1 O ^3 L Vlissingse club kampt met een spelerstekort 11 G-voetbal de spelers.” FC Axel ofMOC’17 (Bergen op Zoom). Kampioenschappen en successen in het nationale bekertoernooi. De G-voetballers van SV Walcheren hebben door dejaren heen een mooie reputatie opgebouwd, maar anno 2022 zijn er plots grote zorgen. De Vlissingse club kampt met een ernstig spelerstekort. Van Liere in Zweden Takiddine vertrekt Om straks aan de competitie te kun nen deelnemen heeft Walcheren so- gen. Er zijn enkele oudere spelers ge stopt. En we kregen ook te maken met blessures.” Binnen SV Walcheren heeft men ondertussen niet stilgezeten en is er een flyer gemaakt om leden te werven. Die is in Vlissingen en ook tal van zor ginstellingen verspreid. „Dat heeft tot nu toe welgeteld één reactie opgele verd”, zegt Verdam. „Dat verbaast me wel. De gemeente Vlissingen heeft vijftig-tot zestigduizend inwoners en ze zeggen dat voetbal altijd een afspie geling is van de samenleving, nou dan moeten er toch wel mensen met een beperking zijn die graag wil sporten... Kennelijk is het een verborgen groep, die moeilijk te bereiken is voor ons. Ik denk ook dat het G-voetbal voor ou ders ook nog steeds een onbekend fe nomeen is, dus dat ze niet weten wat het precies inhoudt.” De wei in Voor de voor jaarscompetitie, die in fe- terug G-voetbal nu verdwijnt, heb je het la ter niet zomaar weer terug. Dat heb ben we bij Walcheren ook wel bij het damesvoetbal gezien. Het valt niet mee om dan weer vanaf nul te begin nen. Hoe moeilijk het op dit moment ook is, we geven de moed niet zomaar op.” „Het is altijd weer afwachten hoeveel er naar de training komen”, vertelt hij. Maar het gaat altijd door op dinsdag avond, ook als er maar drie spelers zijn. Moed niet opgeven Verdam zocht de afgelopen periode contact met clubs als RCS en Zeelan- dia Middelburg. Beide verenigingen hebben veelal jonge G-voetballers in hun midden, maar komen (nog) niet uit in competitieverband. „We zijn uitgenodigd om een keer bij een trai ning van Zeelandia Middelburg te ko men kijken en misschien kunnen we ooit samen dingen doen”, zegt Ver dam, die wel aan zijn laatste seizoen bezig is als trainer van het G-team. „Ik ben binnen SV Walcheren ook nog vice-voorzitter. Ik heb nog meer om handen dus, maar ik moet er niet aan denken dat het in mijn laatste sei zoen als een nachtkaars uitgaat. Dat mag gewoon niet gebeuren. Als het ben er enorm veel plezier in en willen AIS het G"VOetbdl fill heel graag ook op zaterdag de wei in. Er hebben al twee spelers gezegd dat ïlt, heb je het als we geen competitie gaan spelen, ze later 11 let ZOVTiaar Weer ook niet meer komen trainen”, vertelt Rob Verdam. Hij is voor het derde seizoen trainer van het G-team bij de Vlissingse club. Tijdens de najaarscompetitie van de eerste klasse, die momenteel uit vier Het geeft mij heel veel plezier en ook teams bestaat en nog bezig is, ont breekt de naam van SV Walcheren. Vanwege blessureleed kan de Vlis- Vergrijzing singse club geen team van zeven of acht spelers op de been brengen en wordt er dus in competitieverband wieso zeven, acht spelers nodig. Het niet gevoetbald tegen ploegen als aantal waarmee een officiële wed- SSV’65 uit Goes, Terneuzense Boys, strijd gespeeld kan worden. „We heb ben er nu zeven en misschien acht, maar dat is gewoon te krap. Dan moet elke week iedereen fit en beschikbaar zijn. Vroeger hadden we er veel meer bruari begint, wil Walcheren zich wel ja, maar de vergrijzing heeft toegesla- weer inschrijven, maar dan zullen nieuwe voetballers zich moeten mel den op sportpark Bonedijke. „De spelers die we nu hebben, heb- - f M W I t Lgjk wi GO WOENSDAG 23 NOVEMBER 2022 DRESSUUR VOETBAL M 0 De dressuur- amazones Dinja van Liere en Thamar Zweistra komen dit week einde bij buiten landse wedstrij den in actie. Van Liere doet in Stockholm mee aan de Top 10 Dressage. De uit Kapel Ie afkom stige Van Liere komt uit met Hartsuijker. Tha mar Zweistra (Schore) rijdt een kwalificatie wedstrijd voor de wereldbeker in Madrid. Trainer Jorden Takiddine ver trekt aan het eind van dit voetbalseizoen bij RKVV Koe wacht. De oefenmees ter is aan zijn vierde jaar bezig bij de zon dag-vierdeklas - ser. Koewacht staat momenteel op de derde plaats in de vierde klasse A. De ploeg heeft na acht wedstrij den veertien punten behaald. G-voetbal is bedoeld voor men sen die vanwege een lichame lijke en/of verstandelijke beper king belemmerd zijn in hun be wegingsmogelijkheden en geen aansluiting kunnen vinden bij een regulier voetbalteam. Deze groep voetballers heeft net even meer aandacht nodig en moet dingen duidelijker en eenvoudiger uitgelegd krijgen. Altijd is het uitgangspunt dat er recreatief wordt gespeeld en dat zoveel mogelijk de spelre gels van ‘het gewone voetbal’ worden gehanteerd. Er zijn speciale competities zo dat écht iedereen kan voetbal len. Op dit moment spelen zo’n 4.500 jeugd- en seniorenleden G-voetbal. De KNVB stimuleert amateurverenigingen om G-voetbal op te zetten. Trainer Rob Verdam (linksachter) met de spe lers van het G-team van SV Walche ren. Achter ste rij vlnr: Rob, Bas, Leslie. Voor ste rij: Joeri en Arend (voorste rij). FOTOMARCELLE DAVIDSE - Rob Verdam, trainer G-team Walcheren Wie interesse heeft voor hetG-voet- bal bij SV Walcheren kan zich via de site van de club aanmelden. Het team traint elke dinsdagavond op sportpark Bonedijke, van 19.00 tot 20.00 uur. Jan Dagevos Vlissingen O' $5: tv A?? 'Z v - -4* v 1 vZ'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43