u Albert Slinger bespaart wel energie, maar hij is Hoek: groep jongeren dit jaar niet welkom Kritiek op nieuwe financiële tegenvaller waterschap valt verkeerd bij bestuurder 2 Brrr. Voor het eerst deze herfst is het koud. Dan wil je alle warmte binnenhouden, zéker nu gas een fortuin kost. Toch? Nee, de deuren van de meeste winkels staan wagenwijd open. PZC.NL PvdA en GL samen in verkiezing Mannen gewond in café De aanleiding was de ingrijpende renovatie van de rioolwaterzuive ring bij Retranchement. Wat ooit bedacht was als een klusje van 3 miljoen euro, is uitgegroeid tot een project van inmiddels 13,4 miljoen euro. De hoofdoorzaak zijn de sterk gestegen kosten van materialen, ze ker na het uitbreken van de oorlog aan. „Soms staan er vijf heaters te loeien, terwijl er niemand zit”, zegt Scholte. „Nou, op zo’n terras ga ik niet zitten. Ik vind dat er nog heel veel energie bespaard kan worden. Soms staan er vijf heaters te loeien, terwijl er niemand zit. Nou, op zo’n terras ga ik niet zitten ralen. Mensen moeten een beetje getriggerd worden om binnen te komen.” Bij Tof Store, even verderop in de Walstraat, kruipt medewerkster Sjaal om en stevig doorlopen. Dat is zaterdagmiddag de enige manier om een beetje warm te blijven. Een graad of acht, veel warmer is het niet. Bepaald geen weer om uren lang door de stad te slenteren en in etalages te gluren. In de Vlissingse binnenstad is het rustig. De men sen die er wél zijn, doen snel een boodschap en gaan weer naar huis. Hoeveel euro’s aan gas zouden hier de lucht in vliegen? Dat vraag je je af als je rondkijkt in de Wai- straat en de Lange Zelke. Het groot ste deel van de winkels heeft de deuren wagenwijd open staan, voor een handjevol mogelijke klanten. De KPN-winkel, schoenenzaak Omoda, kledingzaak Jeans Inn, Holland Barrett, Bakker Daane, Intertoys, Zeeman, Primera. een vast energiecontract, maar we proberen toch zo min mogelijk energie te gebruiken. Want je nieuwe termijnbedrag wordt be paald op basis van het verbruik. Als het echt gaat vriezen, dan gaat de verwarming wel aan. En dan gaat de deur dicht, want ik geef echt wel om het milieu. Maar ik probeer dat zo lang mogelijk voor me uit te schuiven.” Dirkx hoopt dat klanten sneller binnenkomen als de deuren open staan. „Ik kan het me gewoon niet veroorloven om klanten te verlie zen”, legt hij uit. „Mijn winkel is geen winkel waar mensen gericht naartoe komen, zoals de Wibra. Wij verkopen edelstenen en mine- Verwarming uit Dirkx Mineralen is één van de za ken die de deuren open houdt. „Maar de verwarming staat niet aan hoor!”, zegt eigenaar Carlo Dirkx meteen. „We hebben tot maart nog Van Kralingen reageerde veront waardigd. „Het is redelijk tendenti eus om het dagelijks bestuur hier van te betichten. Dat is niet van het niveau van de algemene vergade ring van waterschap Scheldestro- men.” In het geval van de zuivering bij Retranchement is er sprake van overmacht, aldus Van Kralingen. Er is weliswaar een offerte getekend. „Maar de offerte is de werkelijkheid van drie jaar geleden. Op dit mo ment staan complete productiepro cessen stil. Als waterschap kunnen we geen ijzer met handen breken.” laat verder weten: „Volgens afspraak zal tijdens de win terstop een evalua tie plaatsvinden met diverse contactper sonen namens de H-side en zullen we concrete afspraken maken voor de rest van dit seizoen en daarna. Wij rekenen erop dat de groep zich houdt aan deze schorsing.” „Bevinden zij zich tijdens deze wed strijden toch op de accommodatie, zul len wij genoodzaakt zijn deze ‘onbevoeg den’ van onze ac commodatie te laten verwijderen door de bevoegde instanties. Wij tolereren geen fysiek of verbaal ge weld, en willen, zo als velen die ons hierin steunen, dat dit aangepakt wordt. Zonder respect, geen voetbal.” De aanleiding zijn de ongeregeldheden vorige maand na het bekerduel met SC Heerenveen. De ontmoeting met de Friese profs zat er bijna op toen enkele supporters van Hoek naar het vak met tweehonderd Heerenveen-fans liepen. Dat was voor de politie die paraat stond reden om in te grijpen met de wa penstok en pepper spray. Het was de tweede keer in korte tijd dat Hoek met rellen geconfron teerd werd. Eerder gebeurde dat na af loop van het compe titieduel bij FC Rijn vogels in Katwijk. Hoek heeft toen be sloten om bij de thuiswedstrijd te gen die club, op za terdag 10 december, geen uitpubliek toe te laten. De voetbalclub in Oekraïne. Koopman (Partij voor Zeeland) wees erop dat er ‘al diverse malen tegenvallers zijn geweest in dit project’ en vroeg zich af of er nog meer komen. Volgens hem zit Van Kralingen, als verantwoordelijke bij het waterschap, te zeer ‘op de stoel van de aannemer’. Ook bij andere projecten is regel matig sprake van overschrijdingen en tegenvallers. Koopman zei niet te begrijpen hoe dat mogelijk is en waarom het niet verbetert. „Ik heb echt de indruk dat er sprake is van een bekend gezegde: ze dronken een glas, deden een plas en alles bleef zoals het was.” Omvang De exacte omvang van de groep is lastig te duiden, aldus voorzitter Ad van Langevelde. „Het zijn er tussen de 10 en de 25. Er zitten le den van de club bij, maar ook niet-le- den. Dat we niet precies weten om hoeveel man het gaat, maakt de hand having ook niet makkelijk.” Winterjas Belachelijk vindt Casper Scholte het. „Wat een energieverspilling”, zegt de Brabander, die met zijn vrouw Anja aan het winkelen is. Het stel bivakkeert een weekendje in hun vakantiehuisje in Zoute- lande. Ze lopen net de Wibra uit. De deur van die zaak is toevallig wél dicht. ‘Onze winkel is gewoon open. De deur is alleen dicht om energie te besparen’, staat op een grote poster bij de ingang. Zo hoort het, vindt Scholte. „Alle klanten lo pen in hun winterjas. Die hebben geen verwarming nodig. Boven dien: je weet toch dat een zaak open is, als er licht brandt? Daarvoor hoeft de deur niet open te staan.” En dan al die terraswarmers, daar ergert hij zich ook groen en geel O H I1M jo MAANDAG 21 NOVEMBER 2022 PC Meeste deuren TERNEUZEN Oneens - Rolf Bosboom Weekend: Ik ga ondanks alles van het WK voetbal genieten (2358 reacties) MIDDELBURG TERNEUZEN Aanhangers van Hoek zorgden na af loop van het bekerduel met SC Heeren- veen voor onrust, foto pro shots/remko kool Het bestuur van de voetbalvereniging Hoek weert sinds gisteren een groep jongeren ‘die naar buiten treden als de H-side’ voor de rest van dit kalen derjaar bij de wed strijden van het eerste elftal. Nieuwe stelling: Ik word moe van al dat energie besparen WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl De samenwer king tussen PvdA en Groen links bij de Pro vinciale Staten verkiezingen is definitief. De partijen hebben één kandidaten lijst en één ver kiezingspro gramma. Anita Pijpelink (foto), nu gedepu teerde voor de PvdA, is lijsttrek ker. Gerwi Tem mink, de huidige fractievoorzitter van Groenlinks, staat op nummer twee. Leden van PvdA en Groen links stemden zaterdag una niem in met de samenwerking. Zeeland is de enige provincie waar de twee partijen op pro vinciaal niveau same nwer ken. Twee mensen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag ge wond geraakt bij een mogelijk ge weldsincident in het centrum van Terneuzen. Ze zijn naar het zie kenhuis ge bracht. Het inci dent vond plaats rond 01.40 uur in een café aan de Nieuwstraat. De melding kwam binnen bij de po litie als een mo gelijke steekpar tij, maar volgens het horecaper- soneel was hier geen sprake van. Volgens de poli tie ging het om een ruzie in een groep mannen, waarbij één man door een ruit viel vanwege een duw en de ander vermoedelijk was geslagen. De Partij voor Zeeland is de aan houdende reeks financiële te genvallers bij waterschap Schel- destromen beu. Chris Koopman uitte afgelopen week felle kri tiek op dagelijks bestuurder Gert van Kralingen. Albert Slinger houdt de deur van zijn tassenwinkel dicht. Hij houdt de verwarming uit en doet de etalagelampen zo min moge lijk aan. foto dirk-jan gjeltema - Casper Scholte, winkelt in Vlissingen K11% Eens Rudy Boogert Hoek Cornelleke Blok Vlissingen llllailinri

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22