M Mosselpakhuys krijgt geen terras, Fiï gemeente vindt locatie niet veilig □ik Logischer route auto’s naar campings en veiliger fietsen door Renesse rr lm WWH 6 Burgh-Haamstede sluit aan Van de i| Schouwersweg 7, Heinkenszand 0113-564000 binnenuit.nl Voor kwalitatieve vloer- en raambekleding Het wil nog weleens knetteren als het om plannen gaat in Burgh-Haamstede, maar in korte tijd hebben 200 ondernemers zich eensgezind getoond. De weg vanaf de rotonde Roe- landsweg richting de Hoogen- boomlaan wordt verlegd, zodat er een logischere route ontstaat rich ting de campings en de duinen. Er wordt met de aanpassing met alle weggebruikers rekening gehou den: zelfs met ruiters. Het werk vindt plaats in het leefgebied van de wezel, dus voordat het werk kon beginnen, moest een nieuwe leef- plek voor het dier worden ge maakt. De regionale uitvoerings dienst (RUD) zette vorige week vanwege dat diertje het licht op rood, maar de weg is nu vrij om aan de slag te gaan. De voorberei dende werkzaamheden zijn deze week begonnen. Deze zomer diende architect Erik van den Bos namens Het Mossel- pakhuys een aanvraag in voor het exploiteren van een terras op de locatie Nieuwe Haven 51. Het gaat om een van de oudste stedelijke pakhuizen: een pand dat dateert van rond 1600 en in de vorige eeuw opgekocht en volledig ge- restaureerd werd door de be kende vissersfamilie Schot uit Zierikzee. Net als in de gelijkna mige viswinkel op Neeltje Jans zijn aan de Nieuwe Haven verse mosselen, haring en kibbeling te verkrijgen. De gemeente voert als argu mentatie de openbare veiligheid aan. „Daar dienen we bij een aan vraag rekening mee te houden. De positie van het gewenste ter ras ligt precies in het verlengde van de Venkelstraat waar gemo derniseerd verkeer met een snel heid van 30 kilometer per uur op een helling de Nieuwe Haven komt opgereden. Wij achten het niet wenselijk dat daarachter een terras van 10 vierkante meter wordt geëxploiteerd”, aldus de gemeente. Wij willen geen Renesse worden, we willen In Burgh- Haamstede doen waar we goed in zijn Masterplan De herinrichting is onderdeel van het Masterplan Renesse en er is een voorbereiding van vijfjaar aan voorafgegaan. De route van de Roelandsweg naar de Hoogen boomlaan wordt vloeiender en de Home textiel eniging Burgh-Haamstede (OVBH). Er zijn wel al suggesties gedaan, zegt Bom, maar het is nu aan alle ondernemers samen om plannen te gaan maken voor het hele gebied. Er was haast bij nog dit jaar de BIZ te kunnen oprichten, zodat de ideeën samen met het uit werken van het dorpsplan kunnen worden uitgevoerd. En daarmee wordt lang niet alleen naar het win- kelbestand in de Noordstraat geke ken, verzekert Bom. „Burgh-Haam stede is veel meer dan alleen de Noordstraat.” -1 Van Burghsluis tot Nieuw-Haam- stede staan de meeste ondernemer- sneuzen dezelfde kant op: ze heb ben ja gezegd tegen samenwerking in een bedrijveninvesteringszone (BIZ). Daarmee is Burgh-Haam stede de derde kern op Schou wen-Duiveland met zo'n construc tie: alle bedrijven die binnen de zone vallen moeten een bepaald bedrag per jaar inbrengen. De ge meente vult dat bedrag jaarlijks aan met 40.000 euro. Voor de komende vijfjaar is er in totaal vijf ton te be steden. Ter vergelijking: de circa 75 leden van de club brengen nu jaar lijks zo’n 20.000 euro in het laatje. „We hebben nu meer geld om te besteden aan bijvoorbeeld evene menten, verlichting en de profile ring van ons dorp. Het allerbelang rijkste is dat er meer samenhang en samenwerking is en daar was het ons om te doen", zegt Nadja Bom, voorzitter van de ondernemersver- Zijkant of achterzijde Volgens regels van Schou wen-Duiveland is een terras ‘in beginsel slechts toegestaan’ voor en ter breedte van het hore- capand van de vergunninghou der. Wanneer de omgeving rondom het pand dat ‘noodzake lijk maakt’ kan ook een terras aan de zijkant of achterzijde, of aan overzijde van de weg, gereali seerd worden. „Wij hebben ge vraagd of het terras aan de over kant van de straat kon.” Zeer rustige straat Van den Bos is het er niet mee eens. „Er zijn in Zierikzee meer terrassen die aan het eind van een straat liggen. De Venkelstraat is tevens een zeer rustige straat.” - Beste uitslag Van de 200 stemgerechtigde onder nemers bracht 71 procent zijn stem uit en daarvan stemde 83 procent voor de BIZ. „De beste BIZ-uitslag tot nu toe”, zegt wethouder Daniël Joppe. Naast buurtdorp Renesse heeft Zierikzee ook een BIZ. „Renesse heeft geholpen", zegt OVBH-bestuurslid Niels Groenen dijk. „Er zijn ondernemers die ook een bedrijf in Renesse hebben en zagen dat zo'n BIZ werkt. Die zei den gelijk: wij doen mee.” BIZ-pro- jectleider Wim van den Noort zegt dat het werkt als een olievlek. „Re nesse heeft het imago, daar gebeurt het allemaal. Maar in mijn optiek is het er lang niet zo mooi als in Burgh-Haamstede.” Bom is het daarmee eens. „Wij hebben de ruimte, rust, natuur en monumen ten. Wij willen geen Renesse wor den, we willen in Burgh-Haam stede doen waar we goed in zijn.” OVBH-bestuurslid Niels Groenen dijk met een knipoog naar Renesse: „Burgh-Haamstede is uniek in ver schillende landschappen. We heb ben inlagen, de Domeinen, de dui nen en zelfs de polder is mooi. We gaan echt niet die badplaats van Eu ropa worden.” weg met een meter brede klinker- bestrating in het midden moet zorgen dat het verkeer langzaam rijdt. Fietsers gaan vanaf de ro tonde Roelandsweg op de rijbaan. De Kabbelaarsweg tussen de Hoogenboomlaan en de Vroon weg wordt een zogeheten 'lang- zaamverkeerweg’: er mogen geen auto's en vrachtwagens meer over. In de groenstrook langs de Vroon weg komt een voet- en fietspad met daarnaast een ruiterpad. Vroonweg wordt nog wel gebruikt als toegangsweg voor het Fletcher hotel. Restaurant Het Mosselpakhuys aan de Nieuwe Haven in Zierikzee krijgt geen terras. De verg u n n i n g aanvraag daarvoor wordt geweigerd door de gemeente Schouwen-Duiveland. irnin DONDERDAG 17 NOVEMBER 2022 SD Derde kern Schouwen begint BIZ RENESSE woon ex pe rts Zo het fietspad van de Vroon- gronden af rijden zonder tegen een auto te botsen? Dan kan nu de Vroonweg, Kabbelaarsweg en de Hoogenboomlaan in Re- nesse worden aangepakt. Het Mosselpakhuys, op de hoek, wil aan de overkant van de straat, op de voorgrond van de foto, een terras. Dat mag niet van de gemeente Schouwen-Duiveland. fotosandraschimmelpennink - Nadja Bom, voorzitter OVBH bin nan uit Valeska Nastaly Burgh-Haamstede Gerrit van Loon Zierikzee I s I - Valeska Nastaly 1 2 IMIW1» iM!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 49