Renesse: dé badplaats in de Benelux? M Ondernemers en particulieren spelen dit jaar weervoer Kerstman C 'Behoud spoedeisende hulp is cruciaal’ ■rr jtirr i B Ambitieuze ondernemers De actie was vorig jaar zo geslaagd, dat Renesse opnieuw uitpakt met Kerst. Schouwse gezinnen die de Voedselbank gebruiken en de ouderen in Renesse mogen rekenen op een presentje voor de feestdagen. Het is ‘maar’ een dorpje van nog geen 1500 inwoners, maar de ambities van Renesse zijn groot: „De beste badplaats van de Benelux is ons doel.” Rob Tholhuijsen is een van de initiatiefnemers van Renesse pakt uit. Hij vertelt dat het idee vorig jaar ontstond uit de 20 keer 5 challenge die iemand in Mid delburg deed. „Twintig mensen geven dan vijf producten en zo kun je pakketten samenstellen. Wij gingen ook met zo’n actie aan de slag, maar dat pakte zo goed uit, dat het bijna niet meer te coördineren was. Toen hebben we gezegd, als alle ondernemers die mee willen doen nu eens tachtig euro betalen. Dan kunnen we mooie pakketten maken voor de Voedselbank”. hen in de dagen rond Kerst ook wat extra aandacht geven. Je ziet vaak dat mensen dan toch wel eenzaam zijn”. betaalde krachten van de onderne mersvereniging Renesse. Mede dankzij die professionalise ring is Renesse volgens hem goed op weg een nog aantrekkelijker kustdorp te worden. „Het bijzon dere van Renesse is dat je heel veel voorzieningen hebt en tóch de rust en de ruimte hebt zodra je buiten het dorp komt, vanwege de brede stranden en de prachtige natuur”, zegt Oudesluijs. tegen mogelijke sluiting van de hulppost in Dirksland. „De voor ziening is van groot belang, óók voor onze inwoners”, erkent wet houder Smit (GL). Kuipers lijkt met het debat over de acute zorg donderdag in de Tweede Kamer de druk van de ke tel te hebben gehaald. ‘Hij heeft beloofd dat de 45-minuten norm niet wordt afgeschaft, voordat con crete en werkbare alternatieven in de Tweede Kamer zijn besproken. Tot dan wordt vastgehouden aan de norm en de financiering’, rea geert fractievoorzitter Attje Kui ken op de website van de PvdA. aanrijtijd van 45 minuten voor ambulancezorg en acute verlos kunde. Dat veroorzaakte onrust op Goeree-Overflakkee en in de ge meenten Brielle, Hellevoetsluis en Westvoorne, die zwaar leunen op het ziekenhuis in Dirksland. Vrees is dat met het oprekken van de norm de spoedeisende zorg uit Dirksland verdwijnt en de toe komst van Het Van Weel-Bethesda ziekenhuis op het spel staat. Schouwen-Duiveland sloot zich op initiatief van de D66-raadsfrac- tie aan bij het verzet tegen de plan nen van de minister. Een unaniem ondersteunde motie roept het col lege op met de noorderburen en de ziekenhuisdirectie op te trekken SPECIAALZAAK ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl Bijdragen meteen tikkie Ondernemers die meedoen, beta len een vast bedrag. Daarnaast zijn particuliere bijdragen ook van harte welkom. Tholhuijsen: „Wie wat wil geven, mag mij een appje sturen op 06-4336665, dan stuur ik een tikkie waar je zelf het bedrag van aan kunt passen. We informeren iedereen dan ook over het verloop van de actie”. Tholhuijsen vindt het hartstikke leuk om dit te organiseren. Ik vind het goed om mensen die het wat minder hebben wat extra’s te geven en ik vind het gewoon ge weldig hoe we dit als Renesse dan voor elkaar krijgen”. Renesse mag dan wel een klein dorpje zijn, er zijn 18,4 toeristische slaapplaatsen per inwoner, zocht marketeer Henk van Voornveld uit voor de ondernemersvereniging. „We weten dat er wel wat gebeurt, maar het is nogal wat”, zegt René Oudesluijs. Hij is een van de twee Het zou leuk zijn als dat in de volksmond zo wordt gezegd Ook voor de ouderen Zo’n 55 gezinnen kregen vorig jaar dus een flink pakket met luxe producten en een cadeautje voor de kinderen. „We krijgen zoveel geld binnen dat we hebben be dacht de ouderen van Renesse ook in de actie te betrekken”. De bewoners van de Vronen burg en de mensen van de oude- rensoos mogen rekenen op een leuke attentie rond de feestdagen. „Bij die doelgroep gaat het er niet zozeer om dat ze het zelf niet kunnen betalen, maar we willen tweede termijn, als alle onderne mers erachter staan. Maar nu al is de ondernemersvereniging druk bezig met hoe ze verder wil. „De onder nemers staan overwegend positief tegenover doorgaan met de BIZ, daarmee kunnen we nog verder professionaliseren. We denken dan aan een eventmanager en een ker nenmanager, zoals in Zierikzee. Dat is echt nodig met alle activitei ten die nu het hele jaar door wor den georganiseerd. Als teamcoach onderhoud ik vooral de contacten met de gemeente. Dat doe ik voor 16 uur naast mijn bedrijf, maar dat is bijna niet te doen. Om die reden stop ik er vanaf 1 januari ook mee; het is niet te combineren met mijn onderneming en mijn gezin.” Dat verder professionaliseren is ook een advies van Van Voornveld. Met een eigen kernenmanager is het volgens Oudesluijs mogelijk om Renesse nog sterker in de markt te zetten. „Dat is niet alleen maar goed voor Renesse, ook andere dor pen profiteren daarvan. Toeristen willen ook andere plaatsen op het eiland bezoeken, dus andersom is het voor Renesse ook goed als er in andere dorpen ook wat te doen is.” De ondernemersvereniging legt de lat voor zichzelf hoog. „De beste badplaats worden van de Benelux is ons doel. We zullen dat met marke ting goed moeten uitdragen en het zou leuk zijn als dat in de volks mond zo wordt gezegd. Er is niet echt een lijstje met criteria waaraan zo’n badplaats moet voldoen, maar wij zien al veel pluspunten. We zijn van jongeren- naar meer een ge- zinsbadplaats gegaan, we hebben mooie vlaggen op het strand met al lerlei kwalificaties en je kunt hier in de zomer rustig op het terras zitten, zonder dat je omver wordt gereden door auto’s”, zegt Oudesluijs. Eigen kernenmanager De ondernemersvereniging van Renesse staat aan de vooravond van de keuze om door te gaan met de bedrijveninvesteringszone, de BIZ. In het voorjaar van 2024 start de Bij de gemeente Goeree-Overflak kee gingen in oktober alarmbellen af toen Kuipers zijn nieuwe be leidsnota Toekomsbestendige Acute Zorg presenteerde aan de Tweede Kamer. In die nota staat dat hij af wil van een maximale II® f MAANDAG 14 NOVEMBER 2022 SD ZIERIKZEE/DIRKSLAND - Marcel Modde Nu ook te bestellen via onze webshop: www.speciaalzaaksimon.nl Rob Tholhuijsen tussen de kerstpakketten voor de voedselbank die de actie vorig jaar in Renesse opleverde, fotosandraschimmelpennink LAAGST GEPRIJSDE ARTIKEL IS GRATIS. VRAAG NAAR DE VOORWAARDEN BU DE KASSA. Behoud van de spoedeisende hulp (SEH) in het ziekenhuis van Dirksland is cruciaal voor Schouwen-Duiveland. Wethou der Ankie Smit (Volksgezond heid) put hoop uit de toezeg ging van minister Ernst Kuipers donderdag in de Tweede Kamer dat hij vooralsnog vasthoudt aan de 45-minutennorm voor het bereiken van de hulppost. 4 laags IS x 15x10 w Valeska Nastaly Renesse Mariska den Hartog Renesse - René Oudesluijs, teamcoach ondernemersvereniging 1 ISjluM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 49