apetrots op eerste wereldbekerzege M Goesenaar gaat gewoon naar Qatar 7 Gebroken rug leek het einde, maar Boone is terug HKC (22-24), maar is niet ontevreden 15 HET LAATSTE WOORD Ik vaar blind op Louis van Gaal en heb dan ook alle vertrouwen in hem „Er wordt gezegd dat er zo’n 3000 supporters naar Qatar af reizen. Of dit in werkelijkheid zo is, valt af te wachten. Van de supporters die ik spreek, gaan er ongeveer acht op de tien niet naar Qatar, mede vanwege de kosten. Een gemiddelde hote- Erop en erover In de Beekse Bergen dicteerden die leeftijdsgenoten van de Primadonna's Dat HKC meer kwaliteit dan TOP heeft, werd zaterdag voor rust (13- 12) al duidelijk. Maar in die eerste 25 minuten had het ‘gewone’ spel van de thuisploeg net iets meer ef- Zeeuwse gisteren wederom de wedstrijd. De twee reden weg van de rest en het was aan Van Anrooij om zich terug te knokken. Dat deed ze ronde na ronde, tot ze in de voorlaatste omloop de aanslui ting vond. Van langs de lijn had ze haar coach bij Trek Baloise Lions, Sven Nys, horen zeggen dat ze uit eindelijk erop en erover moest gaan. „Toch lukte dat niet me teen", zei ze. „Ik moest even een gaatje laten vallen, omdat het las tig is om in het derde wiel te rij den. Maar uiteindelijk lukte het wel.” Bij de voorlaatste doorkomst, toen het een beetje stilviel, ging Van Anrooij op het asfalt langs de lovernachting kost al gauw meer dan 500 euro, dat is niet te doen. Mijn zoon en ik slapen op een soort camping in een con tainer. Wel met airco gelukkig, haha.” fit ben, speel ik op zaterdag. Dat geldt ook voor Jeanine. Dat bete kent wel dat anderen er vaker naast staan. Gelukkig doen ze dat zonder klagen.” „Absoluut niet! Ze hebben me niet gevraagd, maar ook al was dat wel zo, zou ik er nooit op in gegaan zijn. Het druist echt te gen mijn principes in om me op die manier door zo’n regime een soort van in te laten huren. Ik behoor tot de club van de 200 trouwste supporters, die altijd en overal kaarten kunnen krij gen. Vanuit die groep ken ik ei genlijk alleen de ondertussen landelijk bekende ‘Tietenman’ die op het aanbod vanuit Qatar is ingegaan.” Maar het bloed kroop toch waar het niet gaan kan en een klein jaar gele den heb ik Clarentino in België ge kocht”, vertelde ze. „Toen was hij al zadelmak, maar hij had nog geen wedstrijd gelopen. Een half jaar geleden heb ik de Ki b draad weer opgepakt en zijn we vanaf nul begon- nen. Dat was enorm spannend. Maar Claren tino is een heel fijn paard om te rijden en gaf mij enorm goed gevoel. Hij is klein maar stoer en gaat voor mij door het vuur.” alles geven en ook gerust sprong- duels met mannen aangaan. Maar tegelijk zal ik soms trainingen overslaan als de pijn te ernstig is. Ik moet het dus echt van de wedstrij den hebben.” De Ridder is blij dat het skippen van trainingen door haar ploegge noten geaccepteerd wordt. Dat de captain er tegen HKC vijf maakte en daarmee topscoorster was, helpt in zo’n geval ook mee. „Als ik twee en pakte ze meteen een marge van drie secondes. En hoe wel de twee in haar nek bleven hijgen, hield ze stand. Ze bleef door het zand ploegen en verloor bij de twee balkjes, waar Van Em- pel en Pieterse overheen springen en zij niet, geen tijd. Van Anrooij: „Sven stond uiteindelijk in de laat ste bocht en zei dat ik er een lange laatste sprint van moest maken...” In voorgaande krachtmetingen verloor de Zeeuwse vaak sprints van Van Empel en Pieterse, maar ditmaal was ze de rapste. „Het was vandaag een kwestie van geen fou ten maken. Dat is gelukt.” „Ik vaar blind op Louis van Gaal en heb dan ook alle vertrouwen in hem. Daarnaast hebben we ook echt een goed team. Ik ver wacht dat we minimaal de halve finale halen en daarna is alles mogelijk. We zijn geen fa voriet, maar dat was in 2014 ook niet zo. Zonder enige verwach ting stapten we toen in het vliegtuig naar Brazilië om uit eindelijk bijna de finale te ha len. Ik heb in ieder geval een enkele reis geboekt en blijf net zolang tot Nederland is uitge schakeld.” „Totaal niet. Heel veel mensen stellen me deze vraag. Toch was er voor mij geen moment van twijfel of ik wel of niet zou gaan. Alleen de prijs was voor mij een overweging geweest om niet te gaan, want het is ontzettend duur daar. Ik vind dat je het voetbal los van de po litiek moet zien. Het is ook niets nieuws dat er soms ophef over een organiserend land is. Kijk naar Argentinië 1978 en Rusland 2018. Daarnaast had den we zonder het WK über haupt niet over de situatie in Qatar gepraat. Boven alles is het al tientallen jaren mijn wens om Nederland wereldkampioen te zien worden. Dat wil ik zo graag eens meemaken.” feet dan het galakorfbal van de Zuid-Hollandse primadonna’s. In de tweede helft kregen de rood-witten meteen een tikkie - 13-15 binnen vijf minuten - en die kwamen ze niet meer te boven. „We hebben prima gespeeld”, zei trainer Edwin Coppoolse. „Maar op de details hebben we het verlo ren. Als die kleine foutjes eruit gaan, kunnen we nóg meer. Dit is alvast een goede basis.” Met de winst bewees yz Boone volledig terug te zijn, nadat ze twee jaar “7— geleden bij de val van een paard twee rugwervels had ge broken. „Ik heb een roerige tijd ach ter de rug na mijn blessure. Ik dacht dat het paardrijden voorbij was. wel", jubelde de Bevelandse. „Het was al een droom voor mij om dit seizoen een keer op het podium te komen. Dat ik nu win, is heel be langrijk om meer vertrouwen te krijgen voor de rest van het sei zoen. Dit geeft een enorme boost.” Die eerste podiumplek was er overigens al eerder. Twee weken geleden reed Van Anrooij ijzer sterk in Maasmechelen en finishte daar 6 seconden achter Fem van Empel en Puck Pieterse als derde. Toen had ze al een klein kansje om te winnen. - 'x I Arnemuidefl voor rest zaal - Jan Baart NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Roeland van Vliet ■iEuyZ: Je benoemt het al, Qatar is ontzettend duur. Waarschijnlijk voor veel supporters een reden om niet te gaan. Jan Baart kan waarschijnlijk de grootste Oranje-fan van Zeel and genoemd worden. Sinds het EK van 1988 volgt de Goe- senaar het Nederlands elftal overal ter wereld. Het WK in Qatar wordt dan ook alweer zijn vijftiende eindtoernooi. Ben jij toevallig één van de vijf tig Oranje-supporters die op kosten van Qatar naar het WK mogen gaan? - Lucien Roelandt Over het Nederlands elftal zelf. Wat zijn je verwachtingen? - Bas Dingenouts Heb je getwijfeld om deze keer mee te gaan, gezien alle ophef rond het WK? Jan en zoon Yuri Baart, foto MARCELLE DAVIDS E Meike Boone won zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland met haar ruin Clarentino van de Wis- pelaere het 1.15m twee fasen speciaal. De amazone uit Serooskerke overtuigde y- met een voortreffelijke l L tweede fase. PM MAANDAG 14 NOVEMBER 2022 L ^an Overveld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 47