in de zon Geldzorgen thuis geven jeugd stress u o Zes op de tien vrezen gevolgen van inflatie Feyenoord WK-winter in als koploper van de eredivisie IF che Shirin van Anrooij op hoogste treetje podium A De impact van de krappere porte- roerd. Ze vinden het erg dat hun Nieuwsmedia Veel jongeren zitten in de put over de gevolgen die de recente prijsstijgingen hebben voor hun eigen portemonnee en die van hun ouders, blijkt uit onderzoek van Unicef. Ze kroppen die zorgen vaak op, terwijl erover praten juist verlichting kan bieden. Kapelse rijdt in Beekse Bergen als een leeuwin naar de winst Kortdouchen Ruim duizend jongeren tussen 10 en gedeeld. Ze vertellen bijvoorbeeld dat ze minder vaak of alleen nog Zorgwekkend Uit de jongerenpeiling blijkt dat 18 procent van de jongeren met geld zorgen thuis zich hiervoor schaamt. Ruim een kwart van hen praat daar met niemand over. Zorgwekkend, zegt directeur Suzanne Laszlo van Unicef Nederland: „Dat zal effect hebben op hun mentale welzijn. Weinig geld heeft gevolgen voor de meldt een ondervraagde. Ook wor den de geldzorgen ‘irritant’ gevon den omdat jongeren nu continu op prijzen moeten letten tijdens het winkelen of worden gewezen op hun energieverbruik: „Ik heb gelijk gezeur als ik een lamp vergeet uit te doen.” Zes op de tien jongeren in Neder land zitten in de rats door de hoge inflatie, blijkt vandaag uit een re presentatieve peiling van VN-kin- mate waarin ze kunnen deelnemen aan de samenleving. Door de zor gen bespreekbaar te maken, kun nen jongeren aangeven wat zij no dig hebben en kunnen ouders en professionals kijken welke moge lijkheden daarvoor zijn.” De VN-kinderrechtenorganisatie roept landelijke en lokale overhe den op om kinderen centraal te stellen bij de aanpak van geldpro blemen en armoede. Dan kunnen kinderen zo veel mogelijk volwaar dig mee blijven doen ondanks de geldzorgen van henzelf of hun ou ders. De meeste jongeren verwachten dat de zorgen om geld voorlopig zullen aanhouden. derrechtenorganisatie Unicef Ne derland. Ook geeft 20 procent van monnee laat de jongeren niet onbe de jongeren aan dat er thuis geld zorgen zijn. Dat veroorzaakt bij deze groep stress, frustratie, boos heid en verdriet. Schaamte speelt ook een belangrijke rol. Ik heb gelijk gezeur met mijn vader en 18 jaar hebben hun ervaringen ITlO6d6r fliS ik een lamp vergeet uit te kort douchen, dat uit eten gaan of dO6n eten bestellen met het hele gezin zeldzamer is geworden en dat vrienden niet meer thuis worden uitgenodigd omdat dit extra dure ouders er ongelukkig door worden, boodschappen betekent. „Mijn moeder is steeds down”, - Of u SPORT2 Thor weg.zeeland 2 12°c P12 Pk c« SPORT 7 en 14 Weeroverzicht lange termijn: - Ondervraagde in nicef-onderzoek Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging maandag 14 november 2022 Edwin van der Aa Den Haag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws 111111 8 II 711688 II 5555S4 H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1