Buro Scanbrit K I Bil 6 L’Escaut sloopt 143 woningen in acht straten in Vlissingse Bloemenbuurt 8 DAGEN €667: Bq W buroscanbrit.nl I •BS as a Tien kunstwerken vrolijken een deel van de Vlissingse Bloemenbuurt op. Ze verhullen lege (wissel)woningen en houden bewoners in contact met elkaar, hoopt l’Escaut Wonen. BOEK EEN ONVERGETELIJKE WINTERVAKANTIE NAAR FINS LAPLAND poratie wil bewoners van de Bloe menbuurt niet vijfjaar in de troep laten zitten. De sloop van huizen gaat gefaseerd en een aantal men sen kan tijdelijk in een andere wo ning in de wijk terecht. Maar er blijft ook een aantal huizen leeg staan, omdat ze niet geschikt zijn voor tijdelijke bewoning. „Bovendien hebben huurders anderhalf jaar de tijd voor ze - al dan niet tijdelijk - verhuizen. Er blijven op verschillende tijdstip pen huizen leegkomen, die niet direct kunnen worden gesloopt of als wisselwoning kunnen worden gebruikt. Dan is het fijn dat de buurt wordt opgefleurd met kunstwerken, waar mensen over kunnen praten”, betoogt Corne lius. Met elkaar praten en met elkaar in discussie gaan over de betekenis van een schilderij of foto is precies de bedoeling van de kunstenaars. Zoals Bommeljé aangaf, willen Gerard Vogelaar, Nanda Runge, Anne-Marie van Sprang, Rem van den Bosch en Leon Riekwell men sen vooral zelf betekenis laten ge ven aan hun werken. Alle vijf heb ben ze l’Escaut wel laten weten met welke intentie ze hun werk hebben gemaakt, maar ze vinden ook dat iedereen zijn eigen beteke nis of duiding aan de schilderijen, foto’s en installaties mag geven. gen. Of kijkers nu verdriet, troost, blijdschap, vrolijkheid, spanning of ontroering ervaren; het kan hen helpen om de toekomst met een gerust hart tegemoet te treden, denkt Bommeljé. Het verleden keert niet meer terug, bevestigt Cornelius. „Mensen houden van deze oude woningen, maar ze zijn wel heel eenvormig. Over vijfjaar staat hier een gemêleerd aanbod aan huizen: gezinswoningen, le- vensloopbestendige woningen met grote en kleine tuinen. Er is meer te kiezen voor mensen in verscheidene levensfases met ver schillende wensen”, belooft de projectontwikkelaar nieuwbouw. Emoties oproepen Alle kunstenaars vinden het fijn als hun werk emoties oproept; emoties die de komende jaren aan de oppervlakte liggen door de on ontkoombare verhuizing. Voor de genen die willen terugkeren - ‘meer dan de helft van de huidige bewoners’- zelfs twee verhuizin- ervoor openstond om met kunst de buurt wat op te vrolijken.” Bommeljé benaderde vijf be vriende kunstenaars, die allemaal tijdelijk twee werken exposeren in verlaten woningen. „Sommigen maakten speciaal wat voor ons tuindorp, anderen kozen bestaand werk. Maar alle kunstwerken no digen mensen uit er een eigen ver haal uit te halen en er met anderen over te praten”, verklaart Hans tij dens een expositierondje met de kunstenaars, vertegenwoordigers van l’Escaut en enkele andere be langstellenden. L’Escaut was blij met het initia tief van Hans Bommeljé, zegt Olaf Cornelius, projectontwikkelaar nieuwbouw. Want de woningcor- AANBIEDING ■«SSSk SB e komende jaren sloopt de Vlissingse H woningbouwvereni- ging 143 w'oningen in acht straten in de Bloemenbuurt. Begrijpelijk, want opknappen is geen optie door de technische staat en vochtproble- men. Maar wel jammer, vinden de meeste huurders, die hun buurt als een tuindorp ervaren waar ze graag wonen. Kunstenaar Hans Bommeljé is één van hen. „Ik woon in de Primulalaan en ik vind het ook verschrikkelijk dat ik moet verhuizen. Ik zit in een bewoners commissie en ben blij dat l’Escaut ■Ui DÉ VAKANTIESPECIALIST VOOR NOORDWEST-EUROPA 1 Hier voelt de winter magisch aan! Kunst geeft treurigheid geen kans in de wijk Kunstenaars en medewerkers van l’Escaut bekijken een vrolijk werk van Gerard Vogelaar in de Bloemenbuurt. foto lex de meester Vermelde prijs is o.b.v. 4 personen. Aanbieding van 200 korting per boeking geldig vertrek op 19/02/2023 bij boeking t/m 31/12/2022. Bij vertrek op 18/02/2023 ontvang je een korting van 150 per boeking. René Hoonhorst Vlissingen I ui- VRIJDAG 11 NOVEMBER 2022 WA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 34