Fans kunnen hun gang gaan op WK tweedehands auto’s 1 1 4 Qatar: dronkenschap toegestaan, Ihbti’ers niet vervolgd Staking op che Supporters mogen op tafels en stoelen staan en zingen en muziek maken Zeeland loopt voorop bij opvang vluchtelingen Friday Nieuwsmedia Spreidingswet heeft weinig gevolgen voor provincie zeeland 1 Qatar heeft beloofd dat fans tijdens het WK voetbal in Qatar amper een strobreed in de weg gelegd wordt. Ze mogen dronken worden, op tafels klimmen en demonstreren. Mensen uit de Ihbti- gemeenschap hoeven niet bang te zijn voor vervolging. Dat staat in een document dat in handen is van deze krant, en dat eerder gedeeld is met voetbalbond ‘veiligheidsissue’ wordt. Spandoe ken zijn toegestaan zolang ze ‘res pectvol’ zijn. Mensenrechten Journalisten en activisten hebben volgens de tekst het recht te zeggen en schrijven wat ze willen, en zich uit te spreken over mensenrechten. Niemand wordt de toegang tot het land geweigerd. Demonstraties worden toegestaan zolang het geen Regen boog vlaggen Het stuk meldt verder dat mensen uit de Ihbti-gemeenschap die in het openbaar affectie tonen, niet wor den terechtgewezen, vastgezet of vervolgd. Ze mogen ook regen- boogvlaggen dragen. Mensen van hetzelfde geslacht mogen samen op een hotelkamer slapen. Vrouwen die aangifte doen van aanranding of verkrachting hoeven niet te vrezen vervolgd te worden voor bijvoor beeld overspel of buitenechtelijke seks.P4 Shirt uittrekken Supporters mogen tijdens hun ver blijf marsen houden, zingen en muziek maken. Ook mogen ze op tafels en stoelen gaan staan om een lied aan te heffen, en desgewenst ook vlaggen om standbeelden wik- holvergiftiging’ gaat. Dan worden ze in zogenaamde ‘ontnuchte- ringstenten’ gezet. KNVB en het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het is een weergave van afspraken tussen de toernooiorganisatie en de politie in Qatar. Die afspraken zijn nooit offi cieel naar buiten gebracht. Het or ganisatiecomité en de FIFA reage ren niet op vragen over het onder werp. De regels zijn voor Qatarese be grippen erg soepel. Er is ‘clementie ten aanzien van gedrag dat geen be dreiging vormt voor de fysieke in tegriteit of eigendommen’, zo valt te lezen. Dronken fans wordt in principe geen strobreed in de weg gelegd, behalve als ze gewelddadig worden of als het om ‘ernstige alco- rQJ j kelen. De fans mogen in Qatar dra gen wat ze willen, zolang ze bij voorbeeld in de buurt van een mos kee ‘internationaal geaccepteerde etiquette’ respecteren. Wel is het zo dat mensen die op straat of in het stadion hun shirt uittrekken, ge vraagd kan worden dat weer aan te doen. Sebastiaan Milhous heeft op het parkeerter rein van zijn autobedrijf in Goes 55 occasions staan; een paar jaar geleden was dat nog bijna het dubbele. Zeeuwse autodealers hebben moeite met het vinden van tweedehands auto's voor de verkoop. „Ik bel meerdere keren per week naar een aantal verkopers en occasionmanagers. Dan merk ik dat zij ook heel veel moeite hebben om hun showroom gevuld te krijgen.” Oorzaken van de gespannen automarkt liggen in de coronatijd. Toen kochten veel mensen een tweedehands auto en daalde de verkoop van nieuwe auto's. zeeland2 Personeel Bijenkorf legt werk neer op drukste dag van het jaar Milho W - >A‘ vrijdag 11 november 2022 15°c P20 Pk c« Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Weeroverzicht lange termijn: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging Sander van Mersbergen Zeist I' bMMAAMAAAUMMMMÏW pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws uni 8 II 711688 H 5555S4 H FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN P3 Autobedrijf 2TÜ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1