l A energiecompensatie (g) Flywise j 5-daagse stedentrip New York B sfcF- 3 Profiteer nu op pzc.nl/newyork 39% k 5-daagse stedentrip New York inclusief vlucht en hotelovernachting Verzilverperiode t/m 31 december 2022 Reisperiode t/m 31 maart 2023 Heb jij zin in een onvergetelijke reis? Boek een stedentrip New York en ontdek deze wereldstad. VAN DE SPECIAAL VOOR JOU pensioen en een vast energiecon- tract. Ze weten niet goed wat ze met Eerste donaties Er wordt gewerkt aan een website, om ook niet-kerkelijke inwoners te bereiken. Het Schouwse initiatief is inmiddels ook door andere kerken opgepakt, weet Van Bloois. De eer- *Kijk voor alle voorwaarden op de shop maal 120 procent van het bijstands niveau krijgt. Zij mogen naar die in- komensgegevens vragen, het Leger des Heils niet.” Op Schouwen-Duiveland is de Christengemeente Noordgouwe een lokale actie begonnen. Frans van Bloois van de Christenge meente: „Wij zijn bezig een fonds op te zetten om mensen op het ei land te ondersteunen met geld van mensen die het niet nodig hebben. Er blijft gegarandeerd niets aan de strijkstok hangen; als ik met de auto moet rijden, declareer ik de kosten iedereen die genoeg heeft dat doet, hoeft niemand arm te zijn. Dus wij storten twee keer 190 euro in het fonds.” Persvoorlichter Kyra van der Meulen van Goede Doelen Neder land, waarbij ruim 230 grote en kleine goede doelen zijn aangeslo ten, verwijst mensen die op zoek zijn naar een goed doel naar goede- doelen.nl. „Daar staan ruim 600 er kende goede doelen op. Bijna alle maal werken ze landelijk, je kunt dus niet specifiek voor Zeeland kie zen. Maar er zijn er wel bij die lokale projecten uitvoeren of lokale initi atieven steunen.” Minder transparant dan de offici ële fondsen, maar wel heel Zeeuws zijn Facebookgroepen als Zeeuwse Kerst, Zeeuwse Sint of Een fijne sint en of verjaardag Zeeland kids, dat dit jaar ook kinderen die in het Adrz liggen een pakketje bezorgt. De vrijwilligers als deze groepen zorgen dat er in gezinnen waar wei nig te besteden is ook een sinter klaas- of kerstcadeautje komt en zijn altijd op zoek naar donateurs. niet eens. We hebben contact ge legd met de Stichting Maatschap pelijk Werk en Welzijn Ooster- schelderegio, met de Voedselbank en het Leger des Heils, met de ge meente Schouwen-Duiveland. Die kunnen dan mensen voordragen. Zo’n organisatie als de Voedselbank kent alle adressen van mensen die de hulp kunnen gebruiken, daar kom je sowieso alleen als je maxi- sS a Hulp bij energietoeslag Ouderenbond ANBO en het Ar- moedefonds maken het wel héél makkelijk: beide organisaties heb ben op hun website een linkje of knop geplaatst waarmee direct geld kan worden gedoneerd. Wendy Heerkens-Brands, woordvoerder van het Armoe defends: „De link staat er nog maar kort op, maar het gaat al heel hard.” De ANBO ge bruikt het geld om ouderen te hel pen om de energietoeslag aan te vragen. Woordvoerder Renate Evers: „Dat is bij ouderen vaak een arbeidsintensief proces en zo kun nen wij méér ouderen helpen. Een ste donaties zijn al binnen. Louise deel van onze leden heeft een goed de Ronde uit Renesse hoorde zon dag in de kerk van het initiatief en wist direct wat haar te doen stond, die energiecompensatie moeten en „Ik dacht: ik heb het echt niet nodig, willen het graag ergens kwijt, maar Hartstikke leuk cadeautje van de hoe weet je dat het goed terecht- overheid, maar ik geef het liever komt? Voor ons als relatief kleine door aan iemand die het écht nodig organisatie is het onmogelijk om te heeft. Daar word ik pas écht blij van. zorgen dat het geld bij armlastige Ik geloof in de Bijbel en daar staat ouderen terechtkomt. Op deze ma- duidelijk: deel van je overvloed. Als nier helpen we ze toch.” 5 PC DONDERDAG 10 NOVEMBER 2022 in voor de voedselbank SCAN SHOP KORTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 31