M Koningin schrijft brief aan jeugd met mentale problemen ‘Excuses mooie eerste stap, en nu een kenniscentrum’ We gaan gezellig met z'n allen naar de milieustraat Nieuwsmedia Koningin Maxima roept in een brief jonge mensen met mentale problemen op om daarover te praten met hun naasten. ‘Wantje bent niet alleen’, is haar indringende boodschap. ‘Deel je gevoelens met vrienden je ouders of anderen die dicht bij je staan.’ Angelique Duijndarn is blij met verontschuldiging voor slaver nij Je verwachting komt soms niet uit. Het leven gaat nooit in een rechte lijn ‘De stort’ blijft ook na coronatijd een drukbezochte plek ‘Mentale problemen ontstaan im mers vaak al op jonge leeftijd.’ Ook richt ze zich in de brief tot ouders en alle andere rolmodellen in de omgeving van jongeren in nood. ‘U kunt een goed voorbeeld In de brief, die de koningin heeft geschreven als onderdeel van een journalistieke productie in deze krant over de mentale gesteldheid van jongeren, leeft Maxima intens mee met jongeren die het mentaal zwaar hebben. ‘In alle gesprekken die ik heb met jullie jongeren, hoor en zie ik jullie kracht, kwetsbaar heid en openheid.’ Bijlage Z leren omgaan met tegenslag, ver driet en stress.’ De koningin weet waar ze over praat: haar jongste zus maakte in 2018 op 33-jarige leeftijd een einde aan haar leven. Zij leed aan depres sie. „Inés was ziek en kon niet gene zen”, zei Maxima daar destijds over. „Onze enige troost is dat ze nu ein delijk vrede heeft kunnen vinden.” De koningin, zelf moeder van drie jonge dochters, drukt in haar schrij ven jongeren op het hart dat hun le ven niet altijd rozengeur en mane schijn hoeft te zijn. ‘Niet elke dag hoeft een 10 te zijn. Soms komt je verwachting niet uit. En dat is niet erg. Dat hebben we allemaal. Het leven gaat immers nooit in een rechte lijn.’ Het zijn troostende woorden voor een groep jonge mensen die momenteel lijdt aan het leven, bij voorbeeld door prestatiedruk, vrees voor een slecht imago of angst voor de toekomst. Als erevoorzitter van Koningin Maxima poseerde gisteren met haar dochters Amalia, Ariane en Alexia (vin r) in de Nieuwe Kerk in Amsterdam, foto koen van weel/anp Mind us, een stichting die wil dat jongeren grip krijgen op hun men tale gezondheid, noemt koningin Maxima het ‘cruciaal’ dat de omge ving snel in actie komt als het dreigt mis te gaan. ‘Hoe eerder we signalen opvan gen, hoe groter de kans dat jongeren zijn door eerlijk te praten over uw hun mentale weerbaarheid weer eigen gevoelens. Help onze jonge- terugvinden voordat problemen té ren goed op weg. Vorm samen een groot worden’, aldus de vorstin, steunnetwerk en help jongeren te Fr 4 zaterdag 5 november 2022 12°c P27 Pk c« »P4 en ZEELAND 2 - Maxima in de brief Bijlage Z Weeroverzicht lange termijn: Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €4,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging Edwin van der Aa Ellen van Gaaien Den Haag j pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Maxima aan jongeren: N et elke dag hoeft een 10 te zijn lllllllll 8 II 711688 II 555547 II j S8 iiliïS o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1