JONG IN OOSTERLAND Walchers boerenechtpaar herenigd 9 .//ft e Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Dylan Roks (14jaar) uit Oosterland. heeft die hobby ook. Op onze zol der staan veel modellen en in de kast op mijn slaapkamer ook. Ik zet tanks en straaljagers in elkaar. Met een tank op schaalgrootte van 1 op 35 ben ik wel twee maanden zoet. Over de tank van 1 op 75 deed ik twee weken. Het is een dure hobby. Zo’n doos van 1 op 35 kost 75 euro. Het is ook precisiewerk. Je doet er lang over. Je moet alles lij men, met een tangetje alles vast zetten en de diorama’s eromheen maken. Onder andere met boom pjes die ik uit Ierland heb ontvan gen van een vriend van mijn ou- afgegaan. Er waren genoeg beeld jes, maar niet meer van het ont werp uit 2005. Gelukkig reageerde er een meneer uit Middelburg, die het beeldje thuis had staan, op de advertentie. Hij had eerst allebei de beeldjes, maar het vrouwtje „Zo kan ik mijn dure hobby bekos tigen. Ik werk op het werk van mijn moeder, op camping Juliana hoeve in Renesse. Ik werk in de keuken van Foodcourt 42. Afwas sen is leuk werk. Ik heb veel En gelse collega’s. Later wil ik in de iet boerenbedrijf op te starten. Toch is de Zeeuwse link gebleven. Het is mooi dat er nu een Zeeuws echt- F n 2005 brachten Tineke en Jo Kodde uit Arnemuiden een be- H zoekje aan familie in Canada. Als souvenir werd een beeldje van een boerinnetje in Walcherse kle derdracht meegebracht. Het boer innetje bleek onderdeel te zijn van een ‘echtpaar’, dat de Canadese fa milie graag compleet zou hebben. Tineke besloot daarom een op roepje in Lezers helpen lezers te plaatsen. Op het oproepje van Tineke kwam welgeteld één reactie, al bleek dit wel meteen een voltreffer te zijn. Sinds een paar weken staan het boertje en boerinnetje dan ook bij elkaar in Canada. „Toen het verzoek uit Canada kwam of ik eens kon kijken of ik het boertje kon vinden, ben ik allerlei winkels was stukgevallen. Dat er iemand anders blij mee gemaakt kon wor den, maakte dat hij mij een be richtje stuurde.” Een leuke bijkomstigheid van de reactie via de rubriek was dat er mooie herinneringen opgehaald konden worden door Tineke en de man van het beeldje. Ze blijken namelijk allebei uit Domburg te komen. „Ik ben wat jonger dan de meneer, maar we hebben dezelfde roots en kennen veel dezelfde mensen van vroeger. Het was dan ook erg leuk toen de fotoboeken boven tafel kwamen. Ik ben so wieso blij dat de zoektocht ge slaagd is. De familie in Canada woont daar al sinds de jaren 60. In die tijd zijn ze vanuit Biggekerke geëmigreerd om in Canada een ders. Ik word heel rustig van het bouwen.” „Prima. Ik zit in de tweede klas van de mavo op het RGO in Mid delharnis. Op de beroepscampus met profiel D&P, dat staat voor Dienstverlening Producten. Ik heb standaardvakken als Neder lands, Engels, Duits, aardrijks kunde, wiskunde, natuur-schei- kunde, biologie en lichamelijke oefening. Daarnaast ook lessen met 3D-printers en een stukje pro grammeren.” de Amerikanen aan Oekraïne ge ven. Op YouTube zag ik een film pje van een Russische tank, een T34. Toen heb ik de film opgezocht waarvan dat fragment op YouTube afkomstig is. Helemaal uitgekeken. Het fascineert mij.” „In Oosterland is niet heel veel te beleven. Soms ga ik met vrienden auto’s spotten op de Rijksweg. Ik help mijn moeder met gymlessen in de gymzaal bij de basisschool, recht tegenover ons huis. Ik heb een stuntstep. Tijdens tussenuren voetbal ik in de pannakooi bij school of ik ga pingpongen. Vaak ben ik aan het modelbouwen.” gaan werken, misschien bij het le ger. Ict’ers worden altijd gevraagd. Ik vind het leuk om met program- meerwerk bezig te zijn. Op school maken we een maquette die we opbouwen uit een 3D-printer.” „We gaan zo winkelen in Antwer pen. Er zijn weinig winkels hier. Modelbouwwinkels zijn er niet. Voor de dichtstbijzijnde moet ik naar Goes. Vuurwerk? Dat schaf ik pas aan vlak voor 31 december, is ook veel te duur eigenlijk.” „Ik heb adhd. Ben snel geprikkeld. Van te veel mensen bijvoorbeeld. Als het modelbouwen niet lukt, kijk ik er een tijdje niet naar. In mijn hoofd ben ik heel druk.” „Ik ben door de oorlog meer het nieuws gaan volgen. Politieke be slissingen interesseren mij niet, ik kijk dan vooral naar welke tanks „Dat is zo’n twintig kilometer. En ook weer terug. Ik heb die afstand een keer met mijn vader gefietst, inclusief lekker lunchen op D’n Diek in Menheerse. Na afloop had ik echt spierpijn. Toen heb ik ge zegd: dit nooit meer. Ik ben zo ie mand die liever lui dan moe is. Ga dus met de bus naar school.” „Mijn hobby is modelbouw van militaire voertuigen. Alles uit de Wereldoorlogen I en II. Mijn vader paartje op de schouw staat.” Gerrit van Loon Naam: Dylan Roks Geboren: 13 oktober 2008 Woonplaats: Oosterland Verliefd: nee Dylan Roks werkt op de zolderkamer aan zijn modelbouw, fotokatjavannoort Lezers helpen lezers - Bas Dingenouts Hobby’s: modelbouw van le gervoertuigen Woont samen met: vader Dolf, moeder Cindy en broer tje Keith (12) Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Vandaag: Tineke Kodde uit Arnemuiden, die op zoek was naar een beeldje van een Walchers boertje. Huisdieren: hond Skye, ver noemd naar kinderserie Paw Patrol en kat Takel (uit Cars) School: mavo 2 op het RGO in Middelharnis Bijbaantje: afwassen op camping Julianahoeve in Re- nesse Je hebt ook een bijbaantje. Hoe gaat het op school? Wat doe je na schooltijd? Je groeit op op Schouwen-Duive- land. Mis je hier iets? Ben je zo’n druk iemand dan? Hoe kijk je naar de huidige oor log? Ga je op de fiets van Oosterland naar Middelharnis? Je bent enorm fan van modelbou wen. Vertel eens. A Tineke Kodde met het beeldje van het Walcherse boertje. FOTO DIRK-JAN G JELTEMA ‘Modelbouw is precisiewerk, ik ben er erg lang mee bezig’ GO WOENSDAG 2 NOVEMBER 2022

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41