Boeren: we hebben genoeg gedaan IJ Ir ‘Geen negatieve impact op natuur, milieu en klimaat’ Succes deed Rescue das om Een meerderheid van de Nederlandse agrariërs vindt dat zij geen negatieve invloed hebben op natuur, milieu en klimaat. Zes op de tien boeren stellen dat ze de stikstof maatregelen niet konden zien aankomen. Vandaag bij deze krant ggy Nieuwsmedia Hoe kon het dit jaar zó misgaan met dit grote Vlissingse evenement? eoiagez Banken wordt verweten dat ze te lang hebben ingezet op schaalvergroting wers liet uitvoeren door AgriDirect en Etil Research Group. Het stikstofprobleem houdt Ne derland al een paar jaar in zijn greep, en van de boeren wordt als stofbemiddelaar Johan Remkes be nadrukte bovendien dat de Neder landse boeren heel goed weten dat er iets moet gebeuren, en dat ook willen. Dat blijkt anders te liggen. 40 procent van de boeren en tuinders is het volledig oneens met de stel ling dat hun sector een negatieve impact heeft op natuur, milieu en klimaat. Ruim een kwart is het er gedeeltelijk mee oneens. Slechts 2 procent is het volledig eens met de stelling. Ook vindt een grote meer derheid van de boeren dat ze al ge noeg gedaan hebben tegen stik- stofuitstoot. Slechts 11 procent stelt dat ze nieuwe stikstofmaatregelen hadden moeten of kunnen zien aankomen. groting. Ondanks alles zou bijna 70 pro cent van de ondervraagden weer boer of tuinder worden, als hij of zij opnieuw voor de keuze kwam te staan. Boeren geven hun geluksge voel als agrariër het rapportcijfer 6,3. Tien jaar geleden was dat nog een 8, zeggen ze. Willen boeren dan echt niet ver anderen? Volgens Bart Kemp, voor man van Agractie, is dat veel te ne gatief gedacht. Hij stelt dat boeren het vooral niet eens zijn met de richting van het kabinet. Een min der intensieve bedrijfsvoering is volgens Kemp niet de manier om de groeiende wereldbevolking te kunnen blijven voeden. Overheid De antwoorden lijken mede voort te komen uitwoede over het gebrek aan steun dat boeren ervaren van met name de overheid. Die krijgt er enorm van langs vanwege de over vloed aan regelgeving en een gebrek aan kennis en visie. Ook banken staan er niet goed op. De geldver- strekkers wordt verweten dat ze te lang hebben ingezet op schaalver- Dat blijkt uit een representatief onderzoek dat deze krant onder belangrijke uitstoter een flink deel ruim duizend boeren en tuinbou- van de oplossing verwacht. Stik- Sr FOTO DIRK-JAN G JELTEMA zaterdag 22 oktober 2022 18°c P27 Pk c« Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Weeroverzicht lange termijn: Prijs €4,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging Bijlage Z Chrisvan Marsbergen Jurriaan Nolles Roermond/Sittard pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws llllllllllllll 8 II 711688 II 555547 II A F 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1