M De Agenda Ambulancewensen kinderfeest Rubriek De Agenda gaat over mensen achter evenementen. Deze keer Marieke Nijhof. Samen met Jacquelien Varossieau organiseert ze de Herfsteditie van de rommelroute in Brouwershaven. De binding met mensen uit de buurt is juist de reden dat ik de rommelroute ben gaan organiseren Hergebruiken De rommelroute is niet alleen voor de gezelligheid. Volgens de organise rende dames gaat het ook om een stukje bewustzijn. „Zeker weten dat we tegenwoordig te veel spullen heb ben. Niet gek. Bij winkels als Action, Primark en Amazon kun je alles goedkoop en snel verkrijgen. Zelfben Pompoenen uithollen Afgelopen zomer was de eerste edi tie. Dertig deelnemers deden mee. „Bij de vergunningaanvraag maakte een gemeentemedewerkster mij erop attent dat bij een extra datum voor dit jaar ik slechts een keer leges be taal. Dus heb ik ook de datum van aankomende zaterdag vastgelegd. We denken dat er ongeveer evenveel deelnemers meedoen. Dit keer ste ken we de route, van 10.00 uur -16.00 uur, in herfstsferen. Met kinderen gaan we in ’t Opstapje van 13.00 uur tot 15.00 uur pompoenen uithollen en bewerken. Er komt bij mooi weer een springkussen. Er is snert en cho comel en als ouders, opa’s of oma’s daar een tic in willen kan dat natuur lijk ook. Op social media gaan we nog stampij maken om meer deelnemers te krijgen.” ik net zo schuldig hoor. Van alle spul len van mijn eigen kinderen kan ik een speelgoedwinkel bouwen. We kunnen echt allemaal met minder af. Recyclen. Hergebruiken. Spullen een tweede leven geven, het wordt steeds meer gemeengoed. Ik breng weleens wat weg naar de Kringloopwinkel Woord &Daad in Nieuwerkerk. Ver raderlijke is wel dat je met hetzelfde gemak iets anders weer terugkoopt voor een paar euro. Mijn man is ama- teurarcheoloog en boekenverzame laar, ikzelf van de vintage-spulletjes. Ons pand is groot genoeg. Heeft veel ruimte. Ons excuus: het staat toch niet in de weg.” een luchtkussen. Jacquelien deelt flyers uit en is bekender op Brou wershaven. Uiteraard is het aan men sen zelf om mee te doen. Spullen worden vanuit hun eigen huizen en tuinen verkocht. Mensen die daar voor niet de ruimte hebben, afgele gen in de polder wonen of thuis dat niet willen, kunnen bij mij op het terrein verkopen.” Marieke Nijhof is naast doener ook denker. „Het zijn zware tijden. Neem eenzaamheid, de coronaperiode heeft mensen teruggeworpen op zichzelf en hun gezin. Het maakte ons individualistischer. Rekeningen voor energie zijn torenhoog, meer ar moe. Zelfben ik als ondernemer ook aan het overleven. Een officiële ope ning zat er nog niet in. Weinig cashflow. Wanneer je niet voor jezelf zorgt, kan je ook niet voor anderen zorgen. Graag help ik samen met an deren in de toekomst gezinnen die het moeilijk hebben. Er valt wat dat betreft sowieso op Schouwen-Duive- land veel te organiseren.” B arieke Nijhof (35) is behoorlijk afgepeigerd van het afgelopen zo- H M merseizoen. Het belet I WF M haar niet om ook deze Rommelroute mede te organiseren. Voor het eerst draaide restaurant ’t Opstapje, op steenworp afstand van De Grevelingen, deze zomer corona- vrij. Tijd en geld om een heel wer kend team aan te nemen, was er niet. Met haar man en een enkele oproep kracht werd deze zomer naar een goed einde gebracht. „Wij zijn be gonnen als eigenaren van ’t Opstapje een week voor de eerste lockdown, in 2020. Erna hebben we tot begin dit jaar nooit volledig normaal kunnen draaien.” De locatie in de bocht van de Lan- gendijk is niet bij iedereen goed be kend. „Mensen denken vaak dat wij bij het vakantiepark horen. Dat we een toeristenrestaurant zijn met al leen maar Duitsers. Zo’n zeventig procent van onze klandizie is dat ook, maar we willen er ook zijn voor lo cals. Toeristen komen en gaan, lokale mensen zijn hier altijd. De binding met mensen uit de buurt is juist de reden dat ik de Rommelroute ben gaan organiseren. Leuk om aanslui ting te vinden met de gemeenschap hier. Wij woonden zelf een tijdje in Brouwershaven, maar nu in een ruimte boven de zaak. Vrij afgelegen van de dorpen. Ook voor mijn eigen gezin, ik heb twee meiden van 7 en 9 jaar op school in Zierikzee, is de Rommelroute een belevenis.” Goede voorbeelden van rommel- routes zag Marieke in Zierikzee. Daar komt ze vandaan en woont haar moeder nog. „Wij hebben in corona- tijd aan die rommelroutes in Poortambacht meegedaan. Kleedje met zooi voor je huis uitstallen, fan tastisch. Dat ik deze tweede rommel route in Brouwershaven en Den Osse zelf organiseer is toeval. Jacquelien uit Brouwershaven zette een infor matieve post op Facebook. Of er daar een soortgelijke markt was? Niet dus. Ik heb haar benaderd en gevraagd of we het samen konden opzetten. Zo geschiedde. Ik doe vooral de marke ting en promotiekant en stel mijn restaurant open. Hier is plek zat voor SD DINSDAG 18 OKTOBER 2022 ‘De Rommelroute is voor iedereen een belevenis' - Marieke Nijhof Jacquelien Varos sieau en Marieke Nij- hof-de Looze (r) bij de herfsttafel, met doch ters Isabel (I) en Mi- na(r) Nijhof. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Woensdag 19 oktober De Stichting Ambu lance Wens houdt een lezing bij de Vrouwen van Nu afdeling Brou wershaven. De stich ting bestaat uit een groep van 270 me disch geschoolde vrij willigers die dagelijks gratis laatste wensen vervullen van termi nale patiënten. Ook niet-leden zijn welkom voor de lezing. De toegangsprijs voor gasten bedraagt 5 euro. Zie: vrouwenvannu.nl/ brouwershaven Vrijdag 21 oktober Het is twee dagen kin derfeest in de Bruse Visjeskerk tijdens het Vakantie Bijbel Week end (VBW). Alle kinde ren in de basisschool leeftijd en van alle dor pen en alle geloven zijn welkom in de kerk op het Kerkplein in Bruinisse. Op het programma staat onder meer pop penkast, toneel, zin gen en knutselen. Er is een speurtocht en op vrijdag voor de grotere kinderen een es caperoom. Zaterdag 22 oktober De tweede dag van het kinderfeest van het Vakantie Bijbel Weekend in de Bruse Visjeskerk op het Kerkplein. Met van daag ter afsluiting pannenkoeken eten. Het feest duurt van 10.00 tot ongeveer 14.30 uur, inclusief de maaltijd met pannen koeken eten. Meer info: facebook.com/ vbwbruinisse Het thema is Alles andersom’. Van 14.30 tot 16.45 uur. Gerrit van Loon Den Osse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 49