I 10 VIER REDENEN PODIUM RAZZMATAZZ HAALT TOPPER BINNEN ROOTSMUZIEK Het is Podium Razzmatazz in Oost-Souburg opnieuw gelukt een internationale artiest op te nemen in het programma. Vorig seizoen was dat singer-songwriter Gregory Page, zaterdag staat de Amerikaanse Shannon McNally op het podium met een mix van country, blues en soul. Claudia de Breij The Lasses betoveren Cohen tribute Cabaretière, presentatrice, zangeres, ra- dio-dj en schrijfster Claudia de Breij is winnares van de Poelifinario en heeft vele uitverkochte cabaretprogramma’s op haar naam staan. In 2016 en 2019 voerde ze al veelgeprezen oudejaarsconferences op en in 2022 doet ze het weer. In Middelburg speelt ze twee dagen achter elkaar try-outs van haar oudejaarsshow. Woensdag 19 en donderdag 20 oktober, 20.00 uur in Schouwburg Middelburg. Zeeuws Mannenkoor Het Zeeuws Mannenkoor bestaat vijftig jaar en viert dat zaterdag met een jubile umconcert in Goes. Het koor, dat ruim vijf tig leden telt, staat onder leiding van diri- gente Gunita Kronberga-Jansinska. Het publiek mag een uitgebreid repertoire ver wachten dat zich uitstrekt van volksliedjes tot klassieke en gewijde muziek. Zeeuws Orkest In een reeks van drie oktoberconcerten brengt het Zeeuws Orkest de 5e symfonie van Beethoven. De kijkers van het tv-pro- gramma Maestro zullen deze symfonie on getwijfeld herkennen. Daarnaast brengt het Zeeuws Orkest werken van Mendels sohn (Ouverture ‘A Midsummer Night’s Dream’) en Shostakovich (selectie uit Hamlet Suite). Beide muziekstukken zijn geïnspireerd op toneelstukken van Shakes peare. Zaterdag 15 oktober, 15.30 en 20.00 uur in de Zeeuwse Concertzaal en zondag 16 oktober om 15.30 uur Theater De Mythe in Goes. Straatmuzikant Wereldberoemd is McNally nog niet, maar dat wil niet zeggen dat ze kwaliteit ontbeert. Ze doet ze ker niet onder voor de grote na men binnen de Amerikaanse rootsmuziek. McNally werd in 1973 geboren op Long Island in New York. Tijdens haar studie an tropologie begon ze met gitaarspe- len en zingen in kleine clubs. Na haar studie speelde ze als straat muzikant in Parijs, waarna in 2002 haar debuutalbum Jukebox Spar rows verscheen. Samen met gita rist Brett Hughes zal ze komend weekend bekend en onbekend werk spelen in Oost-Souburg. Als iemand kan vertellen wat het pu bliek mag verwachten van een op treden van Shannon McNally is het wel Hoogeboom, die haar al live aan het werk zag. „Ze is geze gend met een krachtige, door leefde stem en doet een beetje denken aan Sheryl Crow. Het ma ken van vergelijkingen is eigenlijk niet mogelijk, want ze heeft een geheel eigen geluid. McNally heeft tien albums op haar naam staan, waarvan het laatste een eerbetoon is aan Wayion Jennings. Dit album kwam flink in de publiciteit en is door Mojo Magazine uitgeroepen tot het op een na beste america- na-album van 2021. Voor ons is McNally een parel die we mogen toevoegen aan de lijst van topar tiesten die ooit in Razzmatazz op traden.” Maar waarom kiest een Ameri kaanse artiest dan voor Razz matazz, terwijl er zoveel alterna tieve podia zijn met de mogelijk heid meer publiek te trekken en meer financiële mogelijkheden? „Artiesten willen een fijne slaap plaats, goed eten en drinken, een luisterpubliek en goed geluid. Dat kunnen wij allemaal bieden. Ser veer ze niet af met een pizza en derderangs hotel, dat gaat voor de meesten niet werken. Op de kook- boerderij van onze voorzitter Kees Reinhoud in Krommenhoeke kunnen ze prima overnachten in een natuurrijke omgeving. Boe- kingskantoren weten dat wanneer ze artiesten naar Razzmatazz stu ren alles tot in de puntjes is gere geld. Van het moment van bin nenkomst tot de volgende ochtend worden ze compleet in de watten gelegd.” Danny Vera Vier opeenvolgende dagen brengt Danny Vera in de Oostkerk een intiem concert. De singer-songwriter keert in zijn thuishaven Middelburg terug naar de basis: geen band, geen strijkers en geen blazers, alleen maar één artiest en één gitaar. Zijn mooiste liedjes wisselt hij af met per soonlijke ver halen. Toeval Dat beetje mazzel zit hem in het feit dat Hoogeboom eigenlijk een andere artiest wilde boeken voor zaterdag. „Toevallig een band die bij hetzelfde boekingskantoor was aangesloten als McNally. Omdat die band niet kon op de gewenste datum, werd mij een alternatief aangeboden. McNally zou waar schijnlijk naar Nederland komen en voorafgaand aan haar grote show in Tivoli op 22 oktober wilde ze enkele clubconcerten geven. Dat klonk als muziek in de oren.” ■j ans Hoogeboom, pro- grammeur van Po- dium Razzmatazz, is Hl U groot fan van het HU Ramblin Roots Festi val in Utrecht. „Daar komen vele bekende singer-songwriters, veelal uit Amerika, absolute we reldtop allemaal”, vertelt Hooge boom. „Het moment dat ik daar Shannon McNally zag optreden dacht ik: ‘Zij is voor ons, een klein podium op een zolderkamer, on haalbaar. Maar zie daar, met een klein beetje mazzel is het ons toch gelukt.” SCHOTSE FOLK MUZIEK Shannon McNally brengt een mix van country, blues en soul, fotopr niet af met pizza en derderangs hotel’ OUDEJAARSSHOW Met hun betove rende samen zang brengen The Lasses de mooiste songs uit Schotland. Liedjes met prachtige legen des over de liefde, de dood en het duister. Zaterdag 15 ok tober, 20.00 uur bij Podium Rei- merswaal in Dorpshuis Kaj Munk in Hans wee rt. Leonard Cohen, bekend van zijn onvergefelijke hits als ‘Suzanné, So Long Marianne en ‘Hallelujah’ overleed op 7 november 2016. De Leonard Co hen Tribute band brengt een pas send eerbetoon aan de zanger op zaterdag 15 oktober om 20.00 uur in het Ledeltheater in Oostburg. Zaterdag 15 oktober, 20.30 uur bij Podium Razzmatazz in Oost-Souburg: Optreden Shan non McNally Brett Hughes. CONCERT Zaterdag 15 oktober, 19.30 uur in de Vredeskerk in Goes. CONCERT Hans Puik Oost-Souburg ‘Serveer artiesten CONCERT Vandaag 13 oktober, morgen 14 okto ber, zaterdag 15 oktober (allen 20.00 uur) en zondag 16 oktober (15.30 uur) in de Oostkerk in Middelburg. DONDERDAG 13 OKTOBER 2022 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38