u Tbs dreigt voor man die auto politie stal Gestoken Ajax-supporter in grimmig Napels is een 21-jarige Terneuzenaar 2 Uitzendbureau Mazbout wil werkgevers over Karrar Al Saeidi is eigenlijk advocaat. Maar daar kan hij niks mee in Neder land. Daarom zoekt hij eerlijk handwerk. Vacatures zat, maar het lukt uitzend bureau Mazbout té weinig om status houders als Al Saeidi werk te bezorgen. PZC.NL Vissers redden man uit water Bestuurder van scooter gewond Ze willen graag werken, geef ze een kans Dat komt tijdens de inhoudelijke behan deling aan de orde. Trots toont de geboren Irakees Kar- rar Al Saeidi een foto op zijn tele foon. „Dit heb ik gemaakt toen ik nog in Irak woonde” vertelt hij. Op de foto staat een indrukwekkend houtsnijwerk. Een ingewikkelde voorstelling opgebouwd in ver schillende lagen. „Maar dat is nog in Irak, ik kon het niet meenemen. Kijk, dit heb ik in Nederland ge maakt”, zegt hij. Hij laat een foto zien van een uit hout gesneden vo gelveer. „Van hout dat ik gevonden heb in een vuilnisbak.” Karrar Al Saeidi is een rustige man. Hij praat zacht en behoed zaam, bang om fouten met de taal te maken. Hij is blij dat hij in Neder land is, vertelt hij en zijn ogen be ginnen te stralen. „Alles in Neder land is fijn, de mensen zijn zo rus tig”, zegt hij. Tien maanden gele den kwam hij zijn vrouw en kind achterna die al in Nederland woon den. Eerst in Almere en sinds drie maanden woont het gezin in Vlis- singen. Hij doet zijn best om de Ne derlandse taal te leren en het ver staan gaat inmiddels al heel rede lijk. Praten is nog wat lastiger. Tij dens het gesprek springt Dana Ar- nous af en toe bij om te tolken als hij de woorden niet kan vinden. „Veel mensen verstaan wel Neder lands maar durven het niet zo goed te praten”, vertelt ze. van de stad, toen hij vlakbij zijn ho tel vanuit het niets werd aangeval len door een groep Napoli-suppor- ters. Op advies van de lokale autori teiten en leiding van Ajax waren de supporters niet herkenbaar als Aja- cieden, maar toch ging het mis. De Terneuzenaar werd in zijn rechterbeen gestoken en moest naar het ziekenhuis voor behande ling. Een aantal hechtingen later was hij weer op de been. Ook dins dagavond ging het in de stad op meerdere plekken mis. Voor zover bekend zijn bij die gevechten tus sen supportersgroepen geen ge wonden gevallen. in ’s-Heerenhoek en het is een re gulier uitzendbureau. Maar ze heb ben ook een ideële kant. „Bij ons zijn ook statushouders ingeschre ven”, vertelt Denkelaar. Een be wuste keuze, vertelt hij. „Op deze manier proberen we ook deze men sen aan werk te helpen. Ze komen vaak maar heel moeilijk aan de slag.” Hij vertelt dat zich regelmatig hooggeschoolde mensen aanmel- Een Zeeuw die ook in Napels is, be vestigt dat er een grimmige sfeer in de stad hangt. „Je bent hier con stant op je hoede. Iedereen is wan trouwend. De Italianen zijn niet vriendelijk tegen ons. Dat merk je als je een taxi nodig hebt. Groepen Italianen zijn vaak bewust op zoek naar een confrontatie, veelal met hulp van de lokale bevolking, ter wijl wij alleen maar voor een leuke wedstrijd komen.” In het verleden waren uitsuppor- ters van andere clubs vaker doelwit van geweld door Napoli-hooligans. den. Mensen zoals Al Saeidi die in Bagdad een goede baan als advocaat had, maar in Nederland met zijn buitenlandse diploma’s niks kan. Denkelaar levert vooral mensen voor de bouw, werk in magazijnen of schoonmaak. Plekken dus waar van vaak wordt gezegd dat er een enorm te kort aan arbeidskrachten is. „En toch hebben we vaak moeite om werk voor onze mensen te vin den. Wij hebben de indruk dat werkgevers soms bang zijn dat ze de taal nog niet genoeg spreken.” En dat vindt Denkelaar jammer. „Wij ondersteunen deze mensen. We helpen ze met het invullen van formulieren, helpen met bijvoor beeld de belastingen of de dokter en we geven ze korte cursussen ‘Ne derlands op de werkvloer’. Ze vol gen bij ons ook de verplichte veilig- De Terneuzenaar wil verder niet in de publiciteit treden over het inci dent. Zijn verwondingen waren geen beletsel om gisteravond naar de Champions League-wedstrijd van Ajax tegen Napoli te gaan in het Stadio Diego Armando Maradona. De man wilde maandagavond met een groepje medesupporters een biertje gaan drinken in het centrum Buitenlandse diploma’s Arnous is jobcoach en planner bij het uitzendbureau van haar schoonouders, Ronald en Nadwa Denkelaar. Hun bedrijf Mazbout zit In één van de wa gens waarop hij in reed, zat ook nog een agent. „Zonder ook maar enige snel- heidsvermindering reed hij op de ro tonde op me af’, vertelde die agent daar later over. „Ik hoorde en voelde dat hij mijn voertuig ramde.” Om die re den wordt de Noordgouwenaar verdacht van een poging tot doodslag. De politie achter volgde de man lange tijd. De rit over ver schillende snelwe gen eindigde pas in Gorinchem. Hoe hij de politieauto nu kon stelen, werd dinsdag nog niet be sproken tijdens de pro-formazitting. heidscursus in hun eigen taal. Daarbij speelt schoondochter Dana een belangrijke rol. Zij spreekt Ara bisch en kan tolken als het moeilijk wordt. Ook Al Saeidi heeft zich aange meld bij Mazbout omdat hij graag wil werken. „Ik moet geld verdie nen voor mijn gezin”, zegt hij. Hij heeft geen uitgesproken voorkeur Verslaving De verdachte had destijds last van zijn getroebleerde jeugd en een alcoholver slaving. Daar is hij nu in de gevangenis vanaf geraakt, ver telde hij. „Ik ga hele maal niet meer drin ken.” Omdat het ook zichtbaar beter lijkt te gaan met de man, vroeg zijn advocaat Stijn de Goede om vrijlating. Dat vonden de of ficier en de rechters een brug te ver. „Het was een dollemans- rit, met veel politie. Gelukkig zonder dodelijke afloop, maar dat had zo maar anders kunnen zijn”, zei officier van justitie Yorg Ver meulen. „Hij moet niet vrij, want dan heb je het gevaar dat hij in herhaling valt. Daar is echt eerst be handeling voor no dig.” De rechtbank ging daarin mee. Of de man daad werkelijk tbs krijgt, moet later dit jaar duidelijk worden. Op 12 december wordt de zaak in houdelijk behan deld. Uitspraak volgt rond de feestdagen. Y DONDERDAG 13 OKTOBER 2022 PC Statushouders TERNEUZEN Oneens Gisteren: Ik help de egel de winter door (951 reacties) RILLAND AAGTEKERKE De verdachte ramde met een politie wagen een ander dienstvoertuig. De 34-jarige P.P. uit Noordgouwe zou tbs met dwangverpleging moeten krijgen. Dat hebben ge dragsdeskundigen geadviseerd. De man stal op 1 april van dit jaar een politieauto in Roosendaal en ramde daarmee meerdere politie wagens. Nieuwe stelling: Ik snap niet dat bedrij ven geen statushouders in dienst nemen WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Langs de Oes- terdam bij Ril land is in de nacht naar woensdag een auto te water geraakt. De be stuurder is door vissers uit zijn voertuig gered. Toen hulpdien sten rond 00.30 uur op de plaats van het ongeval arriveerden, was de bestuurder al uit zijn voertuig gekomen, maar hing hij nog aan de auto. De brandweer meldde dat vis sers de persoon aan boord had den genomen en dat hij vervol gens door de brandweer uit de boot is gehaald. Het slachtoffer is per ambulance naar een zieken huis gebracht. Bij een aanrijding in Aagtekerke is gisteren aan het einde van de middag een scooterrijder ge wond geraakt. Het slachtoffer kwam bij een kruising in bot sing met een personenauto. De scooter en de auto botsten rond 16.25 uur op elkaar bij de kruising van de Kelderweg, de Loodholseweg en de Pekeling- seweg. De scoo terrijder kwam ten val en liep letsel op. Een ra pid responder van de ambulan cedienst heeft het slachtoffer ter plekke be handeld. Er hoefde geen re guliere ambu lance aan te pas te komen. De Ajax-supporter die maandag avond vlak voor zijn hotel in Na pels in zijn been werd gestoken, is een 21-jarige man uit Terneu- zen. Hij laat desgevraagd weten dat het goed met hem gaat. - Ronald Denkelaar, eigenaar uitzendbureau Mazbout IK 2K Eens - Raymond de Frel Eldridge Pentury Pieter van Klinken Noordgouwe/ Roosendaal Melita Lanting 's-Heerenhoek t 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30