Poetin dreigt met nieuwe aanval j J J A Raketten af gevuurd op Oekraïne uit wraak voor aanslag Krimbrug che Schuttingeis Vlissingen valt om bij rechter Eis maximale jeugdstraf voor moord op Tim 1 sr Nieuwsmedia Eisers behouden privacy Dader was 15 op de dag van de steekpartij Het is duidelijk dat de Oekraïense geheime diensten achter de aanval zitten kraïne doorging met acties die het Kremlin als ‘terreurdaden’ bestem pelt. Volgens Poetin is Oekraïne ‘de agressor’ die de veiligheid van Rus land bedreigt. „Door zijn acties heeft het Kiev-regime zichzelf op één lijn gesteld met de meest ver foeilijke internationale terroristi- Wraak Poetin tapte uit een heel ander vaatje. Voor hem staat als een paal hebben georganiseerd en uitge voerd om de kritieke civiele infra structuur van Rusland te vernieti gen/’ De Russische aanvallen waren sche groeperingen. Het is gewoon onmogelijk om dit soort misdaden onbeantwoord te laten”, aldus de Russische leider in een toespraak tot de Russische Veiligheidsraad. In zijn betoog beschuldigde Poe tin de Oekraïners ook van een po ging tot een aanval op een kerncen trale in Rusland en op de TurkStream-gaspijpleiding. Zonder daarvoor bewijs te leveren, her haalde de Kremlinbaas zijn bewe ring dat Oekraïne ook achter de nog steeds onverklaarbare breuken za ten in de Nord Stream-gaspijplei- dingen die van Rusland naar Duits land onder de Baltische Zee lopen. Rusland heeft gisterochtend als vergelding ruim tachtig langeaf- standsraketten en drones afge vuurd op diverse Oekraïense ste den. De meeste waren gericht op de infrastructuur van Oekraïne, waar op civiele infrastructuren in Oekraïne meteen sterk veroor deeld. onder energiecentrales, militaire doelen en communicatiebolwer- ken. De helft van de projectielen zou voortijdig zijn neergehaald door de Oekraïense luchtafweer, al dus militaire bronnen in Kiev. Verschillende Oekraïense steden zaten na de Russische vergeldings- boven water dat de aanslag op de 18 aanvallen, die plaatshadden tijdens kilometer lange Kertsj-brug het de ochtendspits, zonder stroom of werk is van Oekraïne. De Russische water. Ten minste elf burgers zou- president zwoer wraak: „Het is dui den zijn omgekomen bij de insla- delijk dat de Oekraïense geheime gen, ruim zestig personen raakten diensten de terroristische aanval gewond. Volgens de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmytro Kuleba heeft Poetin zich gedragen als ‘een terrorist die met raketten praat’. Navo-chefjens Stol tenberg heeft gisteren de ‘afschu- volgens Poetin nog maar een voor- welijke en willekeurige aanvallen’ proefje van wat zou volgen als Oe- Vladimir Poetin dreigt met nieuwe raketaanvallen op Oekraïense steden. De bombardementen zijn volgens de Russische president represailles voor de zware explosie op de brug naar de Krim afgelopen zaterdag. -- - De huizenmarkt beleefde stormachtige tijden, maar lijkt nu in rustiger vaarwater te komen. De koper heeft weer wat te kiezen en er komt weereen beetje onderhandelingsruimte. De gemiddelde prijs van een huis ligt nu zo’n vijf procent hoger dan een jaar geleden. Heel wat anders dan de bijna twintig procent van ruim een halfjaar geleden. Tonny Merle (foto) van BijdeVaate Makelaars in Zierikzee, die 52 jaar geleden in het makelaarswereldje stapte, is er duidelijk over: „De tijd van het blinde overbieden is voorbij.”zeeland 2 tv - FOTO MARIEKE MAN DE MAKER - Vladimir Poetin dinsdag 11 oktober 2022 16°c P16 Pk c« ZEELAND 8 ZEELAND 3 Weeroverzicht lange termijn: Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging P3: ooggetuigenverslag, P4: vijf vra gen over de oorlog Bob van Huët Sanne Schelfaut Rotterdam pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws mill 8 II 711688 H 5555S4 H lx t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1