‘Toeslag voor meer inwoners Nét te weinig aanmeldingen, maar krijgt buitengebied toch glasvezel? Steun energieplan CDA Kunstenaars met ideeën gezocht voor vertrek HulstArt Fastfoodketen New York Pizza opent vestiging in winkelcentrum Zuidpolder 6 Meer Terneuzenaren moeten een beroep kunnen doen op een eenmalige energietoeslag. De norm moet worden verruimd tot 130 procent van het sociaal minimum. Krijgt het buitengebied van Zeeuws-Vlaanderen het langverwachte snelle internet via glasvezel? Dat laat het bedrijf GlasDraad eind deze week weten. HulstArt vertrekt niet stilletjes uit het pand aan het ’s-Gravenhofplein in Hulst. Professionele kunstenaars worden opgeroepen zich te melden met ideeën. Het doel: de laatste weken waardig en kunstzinnig afsluiten. De inkomensgrens van 120 procent blijkt voor hen te krap vastgesteld Voor Zeeuws-Vlaanderen is er slechts één aanbieder die de hele regio wil voorzien van supersnel internet. Inwoners van het bui tengebied kunnen via GlasDraad die snelle internetverbinding via glasvezel krijgen. Als er tenmin ste genoeg adressen meedoen. Aanvankelijk moest 40 procent van de adressen zich voor 18 juli Kunstplatform HulstArt huist nog even in het oude bibliotheekpand. Per 1 november moet het pand leeg zijn. Het wordt gesloopt en maakt plaats voor twee apparte mentencomplexen van project Stadshave. aanmelden. De teller bleef toen steken op 31. De aanmeldtermijn werd verlengd tot 1 oktober en het percentage van deelnemers werd iets teruggeschroefd naar 35. De teller bleef afgelopen weekend echter steken op 33 procent, maar GlasDraad-regiomanager Martijn Betlem houdt hoop. Tot en met 13 oktober is de World Press Photo-tentoonstelling nog bij HulstArt te zien en de periode van zaterdag 15 tot en met zondag 30 oktober wil de werkgroep op een bijzondere manier invullen. Plannen, ideeën en voorkeursdata kunnen vóór maandag 10 oktober gemaild worden naar werkgroep- hulstart@gmail.com. Een nieuwe expositieruimte heeft HulstArt nog niet gevonden. Datzelfde geldt voor de werkgroep Archeologie en het Goeiedoelen- winkeltje, die eveneens een tijde lijk plekje kregen in het pand. Maar het is even afwachten of het haalbaar is.” Aan de inspanningen van Glas Draad zal het in ieder geval niet liggen. Het bedrijf voerde de afge lopen tijd flink campagne: brie ven, informatiebijeenkomsten, vlaggetjes bij deelnemende wo ningen en oranje koeien die op doken bij Zeeuws-Vlaamse ker nen. Wooncorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen meldde eer der tweeduizend woningen aan. De drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten, provincie Zeeland en waterschap Scheldestromen de den ook hun best om GlasDraad een steuntje in de rug te geven. Ze schaarden zich met een conve nant achter het initiatief. een broodjesbar, Arjen Murre nam Marlé Damesmode over van zijn ouders en in de vroegere Bruna zit nu een vestiging van Primera. De vestiging van New York Pizza in Terneuzen is de eerste in Zeeuws-Vlaanderen. Boven de Schelde heeft de keten al vestigin gen in Renesse, Goes, Middelburg en Vlissingen. Het bedrijf richt zich vooral op het bezorgen en af halen van gerechten. Wanneer de eerste pizza’s in Terneuzen wor den verkocht, is nog niet bekend. Bij New York Pizza was niemand bereikbaar voor een reactie. Tweede kerncentrale EPZ (eigendom van PZEM) reser veert het geld volgens Van Ginne- ken voor een tweede kerncentrale. Hij plaatst daar in vragen aan het college van burgemeester en wet houders kanttekeningen bij. Van Ginneken wil weten welke afspra ken er zijn gemaakt over de beste ding van het PZEM-dividend. Hij vindt dat de besluitvorming (en daarmee ook de investering) over een tweede kerncentrale een zaak van het Rijk is, en niet van EPZ of PZEM. „De winsten die door EPZ worden geboekt zijn het gevolg van drastisch gestegen energieprijzen. Dit is voordelig voor EPZ, maar voor talloze inwoners, ondernemers en organisaties betekenen de energie prijzen een serieuze strop.” Haalbaar? „Wij gaan nu nog de laatste aan meldingen van de laatste dagen verwerken en kijken of we met de huidige 33 procent kunnen star ten met de aanleg”, laat Betlem weten. Het bedrijf komt vrijdag met een definitief besluit. „Wij gaan proberen om toch te kunnen starten en hebben wel de hoop dat we dit kunnen gaan doen. euro en eventueel aanvullende toe slag van 500 euro toe te kennen. Ge meenten krijgen de vrijheid om te bepalen welke inwoners in aan merking komen voor de energie toeslag. Verschillende gemeenten, zoals bijvoorbeeld Goes, hebben de geadviseerde norm van 120 procent al opgekrikt naar 130 procent. Als het Terneuzen niet lukt om meer huishoudens een toeslag te geven met geld van het Rijk, dan moet het maar uit eigen middelen komen, vinden de partijen. De Regts partijgenoot Jos van Ginne ken heeft wel een idee welk geld daar voor kan worden ingezet: ener- giedividend. Hij wil weten hoeveel meer dividend Terneuzen als aan deelhouder van de Provinciale Zeeuwse Energiemaatschappij (PZEM) ontvangt door de gestegen energieprijzen. Hij wil dat een deel van dit geld wordt ingezet om in woners te helpen, die het moeilijk hebben door de stijgende energie prijzen. Die laatste toevoeging verraadt al dat het plan morgenavond in de ge meenteraadsvergadering een heel grote kans van slagen heeft. Een ruime meerderheid van de raad steunt de motie, die uit de koker van het CDA komt. Coalitiepart ners T OP/ Gemeentebelangen, PvdA, WD en steunpartij Groen- Links scharen zich er achter. Nu ligt de grens nog op 120 procent. „De energielasten blijven stijgen, waardoor ook inwoners met een laag middeninkomen in de financi ële problemen kunnen komen. De inkomensgrens van 120 procent van het sociaal minimum blijkt voor hen te krap vastgesteld”, aldus CDA-raadslid Veerle de Regt. In het kader van het armoedebe leid van de gemeente is het volgens de coalitiepartijen onwenselijk dat inwoners zich in de schulden ste ken om de energierekening te kun nen betalen. Het Rijk heeft budget beschikbaar gesteld om de kwets baarste mensen een toeslag van 800 New York Pizza betrekt een win kelpand aan de rand van het win kelcentrum, dat dit jaar zijn 50-ja- rig bestaan viert. Eind vorig jaar trok drogisterij Kruidvat al in het voormalige pand van Kijkshop; New York Pizza vestigt zich in een deel van het pand ernaast. Het pand wordt gesplitst; New York Pizza komt op de hoek, de toekomstige ruimte tussen Kruid vat en New York Pizza staat nog te huur. De verbouwing is al in volle gang; zo is er al een aparte ingang voor de pizzeria gemaakt. Nico Fierloos van winkelvast- goedbedrijf Area Retail bevestigt dat Terneuzen straks weer een ho recagelegenheid rijker is. Op de website van de keten is te lezen dat ze op zoek zijn naar een onderne mer, die de pizzeria op franchi se-basis wil runnen. In Zuidpolder gaat het voortva rend met de invulling van lege winkels. Kruidvat vestigde zich er, Stefan Verlinde begon er vorig jaar WOENSDAG 5 OKTOBER 2022 VL De vlag van GlasDraad die inmiddels door heel Zeeuws-Vlaanderen te zien is. fotoannehana TERNEUZEN HULST - Veerle de Regt, CDA Fastfoodketen New York Pizza opent over een tijdje een vesti ging in Terneuzen. De landelijke pizza-bezorgketen heeft een pand in winkelcentrum Zuidpol- der gehuurd. - Sophie Stockman - Raymond de Frel Raymond de Frel Terneuzen Sophie Stockman Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 53