M De Agenda Deze week De rubriek De Agenda gaat over de mensen achter de evenementen. Deze keer over de organisatie van de kinderkledingbeurs in Zierikzee. Op zaterdag 8 oktober kan er weer lekker geshopt worden, voor het eerst in het Pieter Zeeman Lyceum. Je kunt nu ook thuis de kleding al inschrijven, dat scheelt veel wachttijd lo.oo tot I2.oo uur is vervolgens de verkoop. Vrijwilligers nodig De organisatie hoopt dat dit ervoor zorgt dat de wachttijd op vrijdag avond minder lang wordt en er zo nog meer mensen hun kleding in brengen om te verkopen. „We von den het eigenlijk niet meer kunnen dat je zo lang moest wachten. We hoorden ook dat dat mensen weer hield. Want de halve avond wachten om het in te leveren, daar heeft niet iedereen tijd voor. En het werd voor ons zelf ook altijd nachtwerk.” Waar ze ook op hopen, is nog meer nieuwe vrijwilligers. „Het is altijd een beetje leuren en zeuren. Twintig vrijwilli gers per editie is ideaal, maar vaak blijven we op vijftien hangen. Voor voren aangeven welke prijs ieder kle dingstuk moet krijgen. Ze labelen de kleding en wij schieten er dan nog een kaartje aan. Uiteraard kijken wij ook of de kleding nog netjes en heel is.” heeft ze onze nieuwe huisstijl ont worpen. We hebben nieuwe frisse kleuren, we zijn er heel blij mee.” Niet alleen dat is nieuw; dit jaar kun nen mensen ook al thuis de kleding inschrijven. „Dan kunnen ze van te- Betaalbaar en duurzaam Aan het aanbod zal het in ieder geval niet liggen. Er worden in totaal zo’n honderd lijsten met kleding ingele verd. Kathinka heeft het even nage zocht: „Gemiddeld worden er 3200 kledingstukken per beurs ingeleverd waar ruim veertig procent van ver kocht wordt. Mensen kunnen kiezen of ze de kleding die niet verkocht wordt ophalen of doneren aan het goede doel. Meestal is dat Dorcas.” Vrijwilliger zijn bij de kinderkle dingbeurs doet Kathinka zelf vooral voor de gezelligheid. „Het voelt ver trouwd, een aantal mensen ken ik al een langere tijd. En uiteindelijk maak ik zelf ook dankbaar gebruik van de beurs. Het scheelt in de portemonnee en het is duurzaam.” corona hadden we een soort harde kern, maar daarvan zijn er mensen verhuisd of hun kinderen zijn groter geworden waardoor het minder inte ressant is om mee te helpen.” Gelukkig is er in ieder geval ook al tijd veel hulp van diverse kanten. „We worden erg geholpen door ver schillende bedrijven. We kunnen ruimte huren voor een schappelijke prijs en de rekken worden beschik baar gesteld door Zeelandia.” Nu het al even geleden is dat de beurs voor het laatst plaats vond, is het soms even zoeken. „Najaar 2019 was de laatste keer. En we zitten nu in het nieuwe schoolgebouw van het Pieter Zeeman Lyceum, dus het is even puzzelen hoe we dat gaan inrichten. Ik heb geen idee wat we nu moeten verwachten. Zitten we nog bij men sen in het systeem?” Vernieuwingen „In 2019 ben ik in het bestuur gegaan. Ik zorg voor de pr en doe de social media. Ook heb ik me dit jaar gericht op een nieuwe huisstijl. Daarbij heb ben we hulp gekregen van Babette Groos, een studente die ik nog kende van mijn vorige school in Spijkenisse. Voor haar minor Graphic Design Mensen leren kennen Ook de kinderkledingbeurs in Zie rikzee die in het schoolgebouw van het Pieter Zeeman Lyceum georgani seerd wordt, is al jarenlang een suc ces. Kathinka Kraaijenbrink is secre taris en is er sinds 2017 bij als vrijwil liger. „Ik heb zelf jonge kinderen, die zijn nu vier en acht, en ik ging dus ook graag op de beurs winkelen. Ik zag dat ze vrijwilligers zochten. Dat leek me een goede manier om hier in te burgeren. We zijn namelijk vanuit Spijkenisse naar Zierikzee gekomen en ik kende nog niemand, had nog geen baan of kennissen hier. Ik heb me toen bij de kassa aangemeld. Het is altijd lastig genoeg vrijwilligers te vinden, dus ik werd met open armen ontvangen en direct ingelijfd.” Het is de vijfenveertigste keer dat de beurs wordt georganiseerd. De formule is nog steeds hetzelfde: op vrijdagavond kan iedereen die kin derkleding wil verkopen de kleding laten inschrijven bij de organisatie. Er geldt een maximum van 35 in te leveren items per persoon voor kin derkleding (maat 92-176, s/xs) en van 15 items voor babykleding (maat 50- 86). „In overleg met de vrijwilligers wordt voor ieder kledingstuk een prijs vastgesteld, waarna de kleding wordt voorzien van prijskaartjes en gesorteerd op maat en soort wordt opgehangen op de rekken”, legt Ka thinka uit. Op zaterdagochtend van ■j et is altijd weer een be- hoorlijke rib uit je lijf wanneer de kinderen M lip nieuwe broeken, truien, HU ^B jassen en schoenen no dig hebben. En ze groeien er zo weer uit, dus voor je het weet sta je wéér in die winkel. Het is dan ook niet gek dat de kinderkledingbeurzen die overal georganiseerd worden razend populair zijn. Je kunt er doorgaans goed slagen voor een paar euro per kledingstuk. Toch een verschil met een nieuwe kinderspijkerbroek die in de winkel al snel twee tot drie tien tjes kost. SD DINSDAG 4 OKTOBER 2022 Op de kinderkledingbeurs in Zierikzee de kasten aanvullen - Kathinka Kraaijenbrink, secretaris Het bestuur van de kinderkledingbeurs: Nanda, Kathinka, Ca roline en Angelique (vlnr). Henriëtte ont breekt. FOTO SAN DRA SCHIMMELPENNINK Mariska den Hartog Zierikzee Infra Harmonie Nederland in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het in 1981 opgerichte har monieorkest heeft leden uit alle delen van Nederland. Het concert is van 14.00 tot 16.30 uur. Een kaartje kost 6,50 euro en kan vooraf worden be steld via 06-15276350. Sopraan Noëlle Drost en pianist Maurice Lammerts van Bueren openen het ka- mermuziekseizoen in de Driekoningenkerk in Noord- gouwe met een lied recital. Eerder was Noëlle Drost in Noordgouwe te gast als prijswinnaar van het Prinses Christina Concours. De twee voeren liederen uit van onder andere Grieg, Poulenc en Barber. Aanvang: 20.00 uur. Reser veren via kamermuziek© hethofzicht.nl. Donderdag 6 oktober *De Gouden Kalf winnaar Knor is te zien in filmtheater fiZi in Zierikzee. De familie film was grote winnaar bij de uitreiking van Gouden Kal veren afgelopen week. Het is de eerste animatiepro- ductie in de geschiedenis die een Gouden Kalf voor Beste Film in de wacht heeft gesleept. Daarnaast sleepte Knor een Gouden Kalf voor Regie en Vormgeving in de wacht. De film wordt inge zonden om mee te dingen naar de Oscars. Te zien in fiZi. Aanvang: 20.00 uur. Zie: fizi.nl Zaterdag 8 oktober Rommelmarkt en ruilzater- dag bij stadsboerderij De Punt en het Wijkhuis aan de Scheldestraat in Zierikzee. Van 10.00 tot 14.00 uur. Concert door de Bouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 50