Goes houdt Levi Mombarg schiet Dauwendaele langs buurman Vlissingen I '7 Walcheren heeft niet eens elf spelers nodig voor zege Kloetinge blijft na zege op Jodan Boys (2-1) bovei 12 Een uitblinkende rol en drie punten rijker. En toch had het zoet van een succesvolle zaterdagmiddag in de vierde divisie tegen Jodan Boys (2-1) een bijsmaakje voor Kloetinge-doelman Mitchell Braafhart. „Dit was onze slechtste wedstrijd van het seizoen”, sipte de goalie. De ongeslagen status van Goes bleef zaterdag intact. De nummer twee van de vierde divisie versloeg Poortugaal met 0-1. Daniël Wissel kroonde zich tot matchwinnaar door een ingestudeerde hoekschop raak te schieten. „Eindelijk ging de corner er een keer in”, jubelde trainer Dennis de Nooijer naafloop. Het werd een krankzinnig duel in Vlissingen. NSW leek bij rust, met een o-2-tussenstand, door goals van Peter-Jan Ca- zander en Sjoerd Hofstede op weg naar een probleemloze zege. Orprecio: „Het was heel gek, twee foutjes en twee goals. Ik vond ons voor rust al de be tere ploeg. In de rust heb ik het vertrouwen uitgesproken rich ting de jongens.” Die woorden misten hun uitwerking niet. Binnen vijf minuten na rust trokken San der Kortenbout en uitblinker Geraldi Geerman de stand in evenwicht. Orprecio: „Vooral Geraldi speelde geweldig. Vo rig jaar nog in het tweede van RCS en nu laat hij zich zo gel- dat Vlissingen één van de betere ploegen is in de derde klasse. Op en voortvarend voor Kloetinge. Na zestien minuten prijkte er al een Dit seizoen probeerden de Goese- naren al diverse keren te scoren uit de ingestudeerde variant. Het re cept is bij veel voetballiefhebbers bekend: de bal wordt laag terugge- Geen wissels meer Maar het werd nog gekker. Or precio: „Daarna raakte Menan- cio Weeda geblesseerd en ik had geen wissels meer. Toen moesten we met negen man verder.” In de 97ste minuut deed Levi Swiers wat niemand meer van het Walcherse negental had verwacht. „We kregen een vrije trap op ‘randje zestien’. Levi schoot ‘m verschrikkelijk mooi binnen. Ik vond ons vandaag goed voetballen. Vooral ook heel stabiel en echt veerkrach- tig." stoomde op, zette twee verdedigers van hart, die zaterdag tegen Jodan Boys been, zijn looste officiële wedstrijd voor Kloetinge speelde en daar met een groot spandoek achter het doel aan werd herinnerd. Het Goed gevoel Aan de winnende treffer ging ook weer een fout vooraf. Mombarg: „Ik kreeg een hoge bal over de ver dediging heen van Marijn Wijk- huijs en ik kon zo om de keeper dediger Koen Plank uit zijn even wicht gebracht en daarbij beroerde hij met zijn hand de bal. Strafschop, oordeelde de scheidsrechter. Braaf hart keerde de bal van Kevin de Vries en ranselde de bal uit zijn doel. Tot ontzetting van heel Kloe tinge mocht dezelfde speler op her haling, omdat de scheidsrechter had geconstateerd dat de spelers van Kloetinge te vroeg waren inge lopen. De Vries schoot hierna in de zelfde hoek, maar nu was het wel raak. „Het was al lang geleden dat ik een penalty tegen had gekregen”, vertelde Braafhart. „En als het dan zo afloopt, baal je extra. Bij de tweede keer ga je nadenken en ga je den in de tweede klasse.” Vlak na de 2-2 kwam NSW via Jerzy van Bergen op 2-3, maar Menancio Weeda scoorde bij zijn debuut de 3-3. Via Geer man kwam Walcheren daarna voor het eerst op voorsprong, maar ook die hield geen stand. Wessel van Haren maakte in de 86ste minuut de 4-4. Daarbij liep Giovanni Keizer tegen zijn tweede gele kaart op en stond Walcheren met zijn tienen te gen het sterke NSW. Met zes punten uit twee duels kent FC Dauwendaele een prima competitiestart, al roemde de 25-jarige aanvaller ook de tegen stander. „Ik denk dat Vlissingen tweede helft grote kansen om te over de hele wedstrijd gezien scoren, maar omdat die er niet in voetballend beter uit de verf gingen bleef Vlissingen ook hoop kwam. Maar wij waren in de eer- houden. Zelf zette ik ook nog twee ste twintig minuten misschien keer iemand één-op-één met de nog wel beter”, zei Mombarg. keeper. En we kregen nog een Hij opende, net als vorige week grote kans met een kopbal.” in het met 3-0 gewonnen uitduel tegen Veere, zelf de score. was eigenlijk een fout van de keeper. Ik liep door en zette druk, hij verspeelde de bal en ik kon zo voor een open doel scoren”, be schreef Mombarg de 1-0. Vlak na het begin van de tweede heen lopen.” Zo sleepte Dauwen helft kwam het Vlissingen van daele de tweede overwinning uit trainer Thomas Ragut - hij vond het vuur. Mombarg: „Dit geeft wel de latere nederlaag niet verdiend een goed gevoel. Drie punten in - via Hicham Bouzambou weer op een belangrijke wedstrijd. Ik denk gelijke hoogte. Mombarg: „De or ganisatie viel even weg bij ons. Daarna kregen we ook in de naar volgende week!” Het waren kritische woorden van een man die niet voor het eerst dit seizoen cruciale reddingen ver richtte en Kloetinge als een be hoedzame kapitein door moeilijke fases heen loodste. Tegen Jodan Boys onderscheidde Braafhart zich vlak na rust, bij een 2-1-voorsprong, met twee knappe reflexen op een kopbal en een schot. „Daar sta ik WW* K voor. Mensen mogen van mij nu ook wel verwachten dat ik een be trouwbare sluitpost ben”, zeiBraaf- Jodan Boys op het verkeerde en hield bij het aanleggen voor het schot even in waardoor de keeper vervolgens het nakijken had. „Dit was het ideale scenario voor ons”, vond Braafhart, „maar we waren zo slordig in balbezit Ideaal scenario hierna. We waren veel te vaak de De middag begon nog wel zo mooi bal te snel kwijt.” Het stelde Jodan Boys, dat in Luc Dielhof en Mohammed Bellahcen 2-o-voorsprong op het scorebord zijn beste spelers had, in staat om via twee prachtige treffers van Ru- zich te herpakken en Kloetinge te- ben de Jager, de andere uitblinker rug te dringen. Vlak voor de pauze bij Kloetinge. Aan de tweede treffer werd het 2-1, al kreeg de ploeg uit ging een mooi staaltje van snelheid, Gouda hierbij wel de hulp van de gekoppeld aan de techniek van een jonge arbiter Max Broekhuizen. Bij echte spits, vooraf. De Jager een hoge bal werd Kloetinge-ver- MIDDELBURG Jubilaris Braaf h VLISSINGEN POORTUGAAL - Klaas Verspoor FC Dauwendaele beslechtte in de derde klasse A van het za- terdagvoetbal de ‘burenruzie’ met VC Vlissingen in zijn voor deel. De ploeg uit Middelburg won met 2-1 en spits Levi Mom- barg maakte beide treffers voor de thuisploeg. „Het was een lastige pot”, zo oordeelde hij. „Mijn hartslag is pas nu weer normaal”, gaf Walche- ren-trainer Anthony Orpre- cio ruim drie kwartier na de competitiewedstrijd tegen NSW aan. Het duel in de tweede klasse G eindigde na een spectaculair verloop in een ‘knotsgekke’ 5-4-over- winning voor Walcheren. Ou derwets spektakel op sport complex Bonedijke dus! Levi Mombarg, hier nog in ac tie voor Oostkapelle, speelt dit seizoen weer bij FC Dauwen daele. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Jan Dagevos Kloetinge AT Steven Smulder (links) viel zaterdag bij Goes geblesseerd uit. foto CYNTHIA OATS M AAN DAG 3 OKTOBER 2022 PM imiiiiiil 1 W 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 44