Tim Knol Dierendag Adoptiepijn GRINNIKEN EN GRIENEN 'Schemer leven ligt lonkend naast mijn bed’ MEZZA 3 Sam van den Haak: ‘Watje ook overkomt, je hebt altijd een keuze’ ‘Wat moet ik tussen al die hippe fitboys?’ Dagboek van een dierenarts: ‘Ik maak me meer zorgen over het baasje’ ALLES LIEP ANDERS. Een vriend kreeg slecht nieuws over zijn wederhelft. Op de redactie was bijna iedereen ziek of op vakantie. Er klopten ontevreden mensen aan. En toch stampten we monter door met anderhalve paarden kop, we hadden plezier in de pagina’s. Mijn humeur bleef wonderlijk zonnig. Omdat ik nog teerde op vrolljkmakende gesprekken met bitterbal en cocktail tijdens het eerste grote feest met colle ga’s. Besprenkeld worden met glitters door top- journalisten die ik anders alleen spreek voor serieuze zaken. Ginnegappen met een collega-chef over wat je wel en niet kan maken op zo’n feest. En oudste die ineens na school belt om te vertel len hoe het was. ‘Want dat wil jij altijd weten mam.’ Met als fraaie kers: dat Schemerleven van Jaap Robben (ik ben fan) het MEZZA Boek van de Maand is, zie pagina 34. Al weken ligt het lon kend naast mijn bed. Eindelijk tijd om te lezen. En om zinnen te noteren die te mooi zijn om voorbij te laten gaan. Zinnen over Frieda, die mijmert over de verhuizing naai' het verzorgingshuis met haar Louis: ‘Het is een kleine samenvat ting van ons leven, de spullen staan nog wat onwennig naast elkaar.’ En hoe jongeman Tobias, die haar komt wassen, wordt beschreven: ‘Twee opgewekte ogen en een baardje zo strak als een Duitse voortuin.’ Ik ga grinnikend sla pen en verheug me op meer. Ook als dat op huilen uitdraait, want het boeken- panel was tot tranen geroerd. Grinniken en grienen, net het echte leven. 4 Mijn weekend 46 24 Sara van Gorp (48) Chef MEZZA en moeder van twee zonen van 8 en 12. REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef), Koos de Wilt Vormgeving Coby Joustra (frl), Wietske Rodenhuis (frl), Trés Melis (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar 7 Beau 8 Zin in 11 Hier is Kirsten van Teijn 12 Interview Nick van de Wall bijgenaamd Afrojack 19 Geld Geluk 20 Kinderen goed slapen 32 Schrijver spreekt Orhan Pamuk 34 Boek van de maand 36 Nu lezen XL kinderboek 39 Mijn boek Valérie Lempeur 40 Daan Rot 41 Puzzels 45 BV De Liefde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 83