Leerlingen zingen meester Arie uit Petitie is succesvol gebleken u CORODA ovERUJinninBS COflCÊRT CORORA ivERüiinniGS COnCERT Stalen brug over duinvallei in Oranjezon ES: De 5e van Beethoven De 5e uon Beethoven 4 Parkeerbeleid gewijzigd uujiu.zeeuujsQrkest.nl www.zeeuwsorkest.nl 16 oktober De mythe, Goes 15 oktober Zeeuwse Concertzaal middelbufB Zoutelande reageert positief op de gewijzigde voorstellen voor het betaald parkeren in de gemeente Veere. „Er is goed geluisterd naar onze wensen.” Hij heeft in die41 jaar les gegeven aan alle groepen. De laatste jaren bij Het Kompas in Oost-Souburg zelfs aan alle groepen tegelijk, als invaller. Daarom werd Arie Bouwmeester gisteren bij zijn afscheid ook enthousiast toegezongen door alle groepen tegelijk. Als abonnee heeft u altijd toegang tot de digitale versie van uw krant! Dat zingen ging op de bekende wijs van Old McDonald had a farm: Arie gaat nu echt van school, hi-ja- hi-ja-ho. Al die jaren voor de klas, hi-ja-hi-ja-ho. Met een Chrome- book hier en een laptop daar; hier een print, daar een print; alles voor De coalitiefracties CU, HW, SGP en WD steunen de plannen voor de bouw van de brug en de aanleg van een ‘beleefpad’ door het duin gebied. Maar René Molenaar (CU) gaf wel aan dat binnen zijn partij de leden niet gelukkig zijn met het plan. Mede omdat de brug ervoor kan zorgen dat er nog meer bezoe kers naar het kwetsbare gebied ko men. Hij wees de collega-raadsle- den erop dat dit soort gebieden steeds schaarser worden. Wat hem betreft is dit de laatste brug die in het gebied wordt aangelegd. Schrap die 1,50 parkeergeld per dag voor de visite Mooi toeval Dat de Zeeuwse onderwijscarri- ère van meester Arie eindigt bij Het Kompas is een mooi toeval. Hij begon in 1981 in Yerseke op de school die tegenwoordig ook Het Kompas heet. Tussendoor werkte hij op het Klinket in Koudekerke en op de Buitenhoveschool en de Prinsen- hoveschool (later Cypressenhof) in Middelburg. Meester Arie was niet alleen overal inzetbaar en sterk in iet, hij was en is ook enorm creatief. Hij kan goed tekenen, schrijft kinder boeken én timmert de decors voor de musicals van groep 8. „Dat blijf ik nog wel doen hoor”, lacht meester Arie, „dat heb ik be loofd.” Mindervaliden Een jaar geleden besloot de Veerse gemeenteraad dat het pad van camping Oranjezon naar paviljoen Aloha veel aantrekkelijker moet worden. Recent heeft het college besloten een stalen brug aan te leggen ter overbrugging van een duinvallei. Zo’n brug zorgt ervoor dat mindervaliden makkelijker de vallei kunnen oversteken. Daar komt volgens wethouder Marcel Bram Marcusse (dorpsraad Zoute lande) beseft dat de tijd van gratis parkeren voor iedereen in Zoute lande niet terugkomt. Hij is wel blij dat het nieuwe college van CU, HW, SGP en WD besloten heeft het beleid bij te stellen. Onder an dere door het betaald parkeren in de wintermaanden te schrappen. „Dat is de grote winst.” Ook is hij blij dat de 50 euro voor parkeren door niet-inwoners in het vergunninggebied verdwijnt. Daar voor in de plaats komt betalen per minuut. Hij beseft dat dat ‘best duur is’. Want er moet 20 cent per minuut worden afgerekend. „Per soonlijk vind ik dat veel. Maar dankzij dat nieuwe betaalsysteem wordt het straks wel mogelijk even snel een boodschap te doen zonder direct 50 euro kwijt te zijn.” Al met al vindt hij dat er door het college »Ga naar krant.pzc.nl Wijze les En een wijze les voor de toekomst heeft meester Arie ook nog wel. „De digitale wereld vormt een uitdaging. Die is te groot gewor den voor de kinderen, ze hebben er amper nog grip op. Met een paar kliks komen ze allerlei din gen tegen op het internet. Laten Extra stap Voorzitter Kees Bierens (onderne mersvereniging Zomid) is ‘in grote lijnen ook tevreden’. „Om te begin nen zijn wij door de gemeente seri eus genomen. Want met onze op merkingen wordt iets gedaan.” Hij heeft nog wel enkele wensen. „Eén gratis parkeerterrein bij bijvoor beeld de brandweerkazerne.” En net als Marcusse vindt hij de 20 cent per minuut die er betaald moet worden voor parkeren in het cen trum ‘aan de hoge kant’. Hij is ech ter blij dat vanuit het gemeentehuis is toegezegd dat er op het gebied van communicatie naar de parkeer ders nog een extra stap wordt gezet. „Zodat onze bezoekers weten waar ze aan toe zijn.” het kind, kind. Arie gaat nu echt van school, hi-ja-hi-ja-ho. Alles voor het kind ja, knikt meester Arie. „Ik heb steeds langs de vernieuwingen in het onder wijs gelaveerd om het kind in beeld te houden. Om een band op te bouwen.” Het belangrijkste dat hij hen heeft geleerd? „Ik zie zelden be ren op de weg, ik denk niet in problemen maar in oplossingen en ik blijf altijd positief. Dat zijn mijn lessen geweest.” we hen daarbij helpen en be schermen.” Steketee (HW) bij dat er dankzij zo’n brug geen fysieke barrière meer is voor de dieren die in het gebied leven. Nu is dat wel het ge val, omdat links en rechts van het huidige pad afrastering staat. De stichting Duinbehoud pleitte tijdens de raadsvergadering voor een andere oplossing dan een stalen brug. Volgens Adrie Provoost van die organisatie is het zelfs goedkoper om daar een mooi slingerend pad door de duinen aan te leggen. Diverse partijen stem den tegen het voorstel, maar kon den het dus niet tegenhouden. goed geluisterd is naar de wensen vanuit Zoutelande. Ondernemer Lourus Roelse is ook redelijk tevreden met het nieuwe beleid dat in 2023 ingaat als de meerderheid van de gemeente raad akkoord gaat. Samen met Michel Melis zette hij anderhalf jaar geleden een petitie op om aan te to nen dat er geen draagvlak was voor dat parkeerbeleid. Die werd maar liefst 6426 maal getekend. Wel zou hij graag zien dat visite niet meer moet betalen om de auto te parke ren in Zoutelande. „Dat gaat 1,50 euro per dag kosten. Schrap dat.” Verder zegt hij dat hij het gevoel heeft dat hij door het betaald parke ren minder klanten krijgt in zijn ijssalon. „Vergeleken met 2019, het laatste goed jaar voor corona, heb ik nu minder omzet gedraaid terwijl het toch een geweldig voorjaar en zomer was.” i IV TRI?A - Emile Calon Lourus Roelse (links) en Michel Melis zetten anderhalf jaar geleden een petitie op om aan te tonen dat er geen draagvlak was voor het par keerbeleid. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Voor half maart 2023 ligt er in het natuurgebied Oranjezon bij Vrouwenpolder een stalen brug zodat bezoekers op enkele me ters hoogte over een duinvallei kunnen lopen om van en naar het strand te gaan. Arie Bouw meester nam gisteren na 41 jaar afscheid als leerkracht. Hij werd toe gezongen door de leerlingen van zijn laatste school, Het Kompas in Oost-Souburg, en gesteund door zijn vrouw Ger- mien. fotolexde MEESTER - Lourus Roelse, ondernemer Zoutelande «oortgri^ Maurits Sep Oost-Souburg Emile Calon Zoutelande HET ZEEUWS ORKEST HET ZEEUWS ORKEST w ZATERDAG 1 OKTOBER 2022 PM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 32