‘IK DACHT: HET IS WEL MOOI GEWEEST’ Tim Knol ‘Na drank ben ik sneller chagrijnig’ ‘Wat moet ik tussen hippe fitboys?' ‘Vroom leven, beter slapen' ‘Gamen voor de ontspanning' ‘Ik blijf een controlfreak’ MEZZA47 Hij was een beetje te hard gegaan en besloot: de rem moet op alcohol, en koolhydraten. Nu traint hij voor de halve marathon. ‘Maar op vakantie eet ik pasta.’ ETEN drinken ‘Tegenwoordig doe ik daar veel aan. Niet te veel brood, pasta en aardappelen, veel groenten. Drinken doe ik af en toe, maar nu niet omdat ik train voor een halve marathon in januari. Goed voor mijn gemoedsrust, na drank ben ik sneller chagrijnig. In 2019 dacht ik: nu is het mooi geweest. Het was qua optredens hard gegaan. Ik was te zwaar, werd duizelig. Kreeg uitval in mijn pink en zat er mentaal doorheen. De dokter zei: je zit op een afglijdende schaal. Elke dag chips, Red Buil en bier. Het heeft deels te maken met het leven van een artiest, het wordt normaal gevonden dat er na een optreden een feestje is. Nu drink ik alleen als ik daarna twee dagen vrij ben. En ik ben uit Amsterdam vertrokken waar ik vaak het café in dook. Ik maakte me zorgen: kan ik wel zonder drank? Gelukkig heb ik dat verslavingsgen niet.’ bewegen ‘Bij mijn nieuwe levensstijl hoorde ook bewegen. De sport school vond ik niks, bij veel apparaten had ik geen idee wat ik ermee moest en ik voelde me niet op m’n gemak tussen hippe fitboys en -girls. Wandelen bleek ideaal. Afhankelijk van de drukte zit ik op minimaal twaalfduizend stappen per dag. Ik ben gaan hardlopen, engravelen, een combinatie van wielrennen en mountainbiken. Twee keer per week heb ik een personal trainer. Afgelopen voorjaar had ik vier of vijf optredens per week, de inhaalshows. Toen ging mijn conditie achteruit. Ik moet een balans vinden: het moet rustiger in mijn agenda, dan kan ik beter voor mezelf zorgen.’ slapen ‘Daar heb ik een beetje moeite mee. Ik ben druk in mijn hoofd. Als ik niet drink, slaap ik veel beter. Ik ga vroeg naar bed en ben ook vroeg wakker. Voorheen ging ik om vijf uur naar bed en kwam om één uur uit mijn nest. Ik had een chronisch slaaptekort en dat maakt je niet vrolijk. Eind augustus kwam mijn album uit, dat had de volle focus nodig en daarom heb ik heel vroom geleefd. In dat weekend was ik pas om elf uur klaar met optreden en moest nog terugrijden uit Assen, dat voelde ik wel. En in de vakantie in Italië dronken we wijn en aten we pasta. Dat heeft direct effect: meteen onrustige nachten.’ ontspannen ‘Wandelen. Luisteren naar de radio, nieuws, EenVan- daag, Argos; dat ontspant. Podcasts luisteren doe ik niet als ik moe ben, want dan mis ik die voor driekwart en dat vind ik zonde. Vroeger was ik een fanatieke gamer, nu doe ik het voor ontspanning.’ sc H E RMT IJ D ‘Ik ben niet echt bezig met social media. Ik vind Insta gram grappig, maar als ik geen muzikant was, zou ik het niet gebruiken. Wat ik leuk vind, is mijn passies delen. Ik heb wandelfilmpjes op Instagram gezet en tijdens corona De Wandelclub opgericht: wandelen met openlucht optredens. Dat account wordt door iemand anders beheerd. Mijn persoon lijke accounts doe ik zelf. Als ik post over een nieuw album overleg ik wel met mijn manager, maar ik blijf een controlfreak.’ TIM KNOL (33) L A IS singer-songwriter ALBUM Lightyears Better BOEK Lichtjaren beter, een terug blik met Nico Dijkshoorn op het afgelopen decennium TOURNEE met zijn nieuwe band The Wandering Hearts (‘popmuziek meteen retro knipoog’) vanaf 6 oktober WOONT metvriendin Nienke (‘al sinds m’n achttiende’) inWormerveer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 127