Eis: taakstraf veroorzaker ongeluk 5 M Zware heli’s oefenen toch vanaf vliegveld K c Berechting in zaak van doodgestoken Tim (15) I' 2 PZC.NL Bewoner veroorzaakt overlast Twee bruggen even dicht Van L. wordt ervan verdacht 17 fe bruari van dit jaar op de A58 bij Middelburg een ernstig verkeers ongeluk te hebben veroorzaakt. Rond 23.00 uur voegde een vrouw (24) in haar Toyota met gematigde snelheid in vanaf de Schroeweg op de A58 richting Goes. Op datzelfde moment kwam Van L. in zijn Seat vanuit Vlissingen aan scheuren. te wijken van hoe het in de meeste gevallen gaat met jonge verdachten: nekwervel, gebroken sleutelbeen en een zware hersenschudding op. Van L. kwam er van af met een ‘Stoerdoenerij’, vatte de officier van justitie zijn rijgedrag samen. ,,Het komt vaker voor. Beginnend schap afgeven dat het moet stop pen.” Sinds Tims dood hebben ze veel gelezen over de groeiende crimina liteit onder jongeren en rechtsza ken die daarmee gepaard gaan. ,,Ze worden steeds harder en slimmer, weten veel van de wet en straffen die ze kunnen krijgen”, zegt Joyce Tim is door een gruwelijke daad omgekomen. En toch De provincie zegt het belangrijk te vinden dat er een reddingshelikopter wordt gestationeerd op vliegveld Mid- den-Zeeland naast de helikopter op thuisbasis Den Hel der. ,,Het vergroot de kansen om men senlevens te red den.” Als er uitslui tend vanaf Den Hel der gevlogen kan worden, kan het te lang duren voor de reddingshelikopter in het zuiden van ons land is en dat kan levens eisen, stelt de provincie. Zowel de Kust wacht als het Britse bedrijf Bristow, dat de reddingsvluch- ten uitvoert in ons land, heeft de pro vincie laten weten dat het ‘noodzake lijk is’ om vanaf Ar- nemuiden te oefe nen met bijvoor beeld reddingsbri- Ondanks verzoeken voor een openbare zitting verschijnen de twee moordverdachten (16 en 17 jaar) in de zaak van de doodgestoken Tim van der Steen (15) uit Middelburg achter gesloten deuren voor de rechter. Nabestaanden zijn teleurgesteld. Facebookmoord Ysanne (40) en haar partner Joyce (41) Bennebroek hebben de recht bank in Middelburg gevraagd om af komt er geen openbare zitting geen zitting achter gesloten deu- - Ysanne Bennebroek, moeder ren, maar een openbare behande ling van de zaak in aanwezigheid van publiek en pers. Zoals dat ook las ik dat kinderrechters zich zor- tien jaar geleden gebeurde in Arn- gen maken over jongeren die zij hem, waar een 14-jarige een 15-ja- veroordeeld hebben. Ze vrezen dat rige doodstak, ook wel bekend als kans op herhaling van ernstige de de ‘Facebookmoord’. licten toeneemt. Maar intussen ver andert er niks aan het rechtssys- Klauwhamer teem en worden jonge verdachten In 2008, toen een 16-jarige jongen in alles beschermd en op een ‘peda- in Zaamslag postbode Peter Her- gogisch verantwoorde manier’ be- wegh met een klauwhamer had handeld. Door een zitting openbaar doodgeslagen, koos de rechter voor te maken kun je een signaal afgeven een andere variant. Enkele journa- aan de samenleving. Je kunt de listen mochten wel bij de rechts- jeugd confronteren met de gevol- zaak in Middelburg aanwezig zijn, gen van zulke daden en een bood- op voorwaarde dat ze ‘zakelijk’ ver slag zouden doen. In beide gevallen gafde ontstane onrust in de samen- ,,Het wordt tijd dat de betutteling leving voor de rechter de doorslag. van jonge verdachten ophoudt”, vindt moeder Ysanne Bennebroek. Breder belang ,,Iedereen moet weten wat er in de ,,Tim is ook door een gruwelijke rechtbank wordt gezegd, want het daad omgekomen en ook nu is de geweld gaat maar door. Het kan zo maatschappij geschokt. En toch komt er geen openbare zitting. Dat begrijpen we niet”, zegt Ysanne. ,,We krijgen Tim er niet mee terug niet langer.” Over twaalfdagen buigt de recht bank zich over het dikke dossier, dat in de maanden na de brute dood als de rechtszaak in het openbaar van de Middelburgse tiener is opge- wordt gehouden”, reageert Joyce. bouwd. Tim werd op 9 januari van ,,maar het gaat ons om een breder dit jaar op klaarlichte dag met zware belang. Moord is moord. En ieder- verwondingen gevonden vlak bij een vindt het heel erg wat er ge- de Meanderflat in Dauwendaele en beurd is, zeker als er minderjarigen drie dagen later stierfde neergesto- bij betrokken zijn. In de Volkskrant ken Middelburger in een zieken huis in Rotterdam. Twee broers (toen 15 en 16) zitten sindsdien vast op verdenking van moord. gade KNRM en de Zeeuwse Veilig- heidsregio. Daar naast zijn ook on derhoudsvluchten nodig. In Zeeland is de Kustwacht actief voor reddingsvluch- ten op het Veerse Meer, het Grevelin- genmeer, het Volke- rak en de Ooster- en Westerschelde. Hulpverlening op zee en op grote me ren is een taak van de Kustwacht. Daar voor kan het twee Search- en Rescue helikopters inzet ten. Spreiding van reddingshelikopters is belangrijk. Hoe eerder een helikop ter bij de rampplek is, hoe beter. De afgelopen vier jaar kwamen de he likopters gemiddeld 133 keer in actie. On geveer zestig red- dingsvluchten wor den straks van Mid- den-Zeeland uitge voerd en hiervan zullen zo’n achttien vluchten ’s nachts zijn. Aan boord van de reddingshelikopters zit een vaste beman ning van vijf man: twee vliegers, ie mand die de lier be dient, een reddend zwemmer en een ambulancever- pleegkundige. Volgens berekeningen van ver- keersanalisten reed hij maar liefst 193 kilometer per uur. Plotseling zag Van L. vlak voor hem een auto schouder uit de kom. Volgens Van van de rechter- naar de linkerrij- L. had hij niet harder dan 140 kilo- baan opschuiven, met de kennelijke meter per uur gereden (120 toege- bedoeling de Toyota te laten invoe- staan) en had hij er alles aangedaan gen op de snelweg. Van L. stuurde om een aanrijding te vermijden. naar rechts, de auto voor hem deed - bijna snijdend - hetzelfde. Van L. ging nog meer naar rechts en knalde op de vluchtstrook (nog on- bestuurder, j eugdige leeftij d, wei- der het viaduct) op de achterkant nig verantwoordelijkheidsgevoel, van de Toyota, waardoor de auto- het overschatten van de eigen rij- mobiliste zwaargewond raakte. vaardigheid en het onderschatten Het slachtoffer, een uit de omge- van het gevaar op de weg.” Uit ving van Den Haag afkomstige spraak op 12 oktober. vrouw, liep een gebroken rib, vijf gebroken ruggenwervels, gebroken - Ad Roos UgMB***^ DONDErDAG 29 SEPTEMBEr 2022 PC Voor ons voelt van Tim van der Steen MIDDELBURG Oneens BIERVLIET Zware reddingshe likopters mogen straks toch vanaf vliegveld Mid- den-Zeeland vlie gen om te kunnen oefenen. Het zou gaan om zo’n 35 trainings- en on derhoudsvluchten. Een reddingshelikopter in actie. FOTO UNIVERSAL IMAGES GROUP VIA GETTY Gisteren: Ik kijk uit naar de Kustmara- thon (1409 reacties) Nieuwe stelling: Ik ga een kaartje stu ren naar iemand die eenzaam is WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Een inwoner van Biervliet is in de nacht van dins dag op woens dag aangehou den vanwege geluidsoverlast. rond 01.30 uur meldden omwo nenden dat de man harde mu ziek draaide en schreeuwde. Omdat na een waarschuwing van de politie de overlast weer begon, probeer den agenten bij de bewoner bin nen te komen. Die deed de deur niet open. De politie ramde de deur met ge weld uit de sponning en hield de man aan. Tijdens de rit naar het poli tiecellencomplex bedreigde hij de agenten. De Thoolsebrug en de Slaakbrug zijn komende maand een aan tal avonden en nachten geslo ten voor auto verkeer. De Thoolsebrug gaat in de avond en nacht van 3 tot en met 6 ok tober en 11 okto ber dicht. De Slaakbrug is in de avond en nacht van vrijdag 7 oktober aan de beurt. Telkens van 20.00 tot 06.00 uur. rijks waterstaat gaat de liggers, las sen en verbin dingen van de bruggen contro leren. Fietsers en voetgangers kunnen gebruik blijven maken van de parallel weg. Autover keer wordt om geleid. THOLEN Tegen de 22-jarige K. van L. uit Ovezande is gisteren een taak straf van 160 uur, een voorwaar delijke celstraf van een maand en een rijontzegging van een jaar geëist. De zaak tegen Van L. diende voor de rechtbank in Middelburg. 34% ÏG% Eens Ab van der Sluis Arnemuiden Eldridge Pentury Middelburg c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30