l Zeeuwse dracht krijgt glansrol in fotoboek XX Nieuwsmedia H i'?fi L •11 c Komende week gesprekken over prijsplafond energie Coronaprik in het najaar Vandaag bij deze krant Uit de gisteren uitgelekte Prinsjes- dagplannen rijst een opvallend beeld: de zwaksten krijgen er vol gend jaar het meeste bij, werken den al iets minder en grootverdie ners nog nauwelijks. Het kabinet ‘stut’ de laagste inkomens het meest. Het hele pakket bedraagt bijna 16 miljard euro aan lastenver lichtingen. Na de grote koopkrachtval van dit jaar (zo’n 6,8 procent in de min), moet er volgend jaar een plusje van 3,9 procent voor de doorsnee-Ne- derlander in de portemonnee te rechtkomen. Let wel: de klap van dit jaar wordt daar dus maar deels mee opgevangen. Voor de laagste inkomens en uitkeringsgerechtig den zit dat anders: die leveren dit jaar weliswaar in, maar gaan er in 2023 harder op vooruit, met name door de verhoging van het mini mumloon en de uitkeringen. Voor veel werkenden schiet de reddings boei echter tekort: de 3,4 procent die zij er volgend jaar gemiddeld op vooruitgaan weegt niet op tegen de dubbel zo grote achteruitgang dit jaar. Toch zit er mogelijk nog meer in het vat voor mensen die kampen met almaar stijgende energiereke ningen. Er wordt komende week nog onderhandeld met energiebe drijven, onder meer over een prijs- plafond. Energiefirma’s mogen dan tot een maximumprijs rekenen voor energie. Huishoudens met een gemiddeld gebruik betalen dan een lagere totaalprijs. Wie meer ver bruikt, betaalt meer. Deze maatre gel zal echter pas op zijn vroegst in 2023 worden ingevoerd, terwijl de cZEELAND 2 De overheid kan de gevolgen van inflatie niet helemaal wegnemen Het kabinet wil komend jaar het leed van minima meer verzachten dan de pijn van grootverdieners en werkenden. Ook gaat de energienota mogelijk nog wat omlaag, iets waarvan iedereen profiteert. prijzen nu al hard zijn gestegen. Eerder al werd duidelijk hoe het kabinet het nu al voorgenomen miljardenpakket wil betalen. Be drijven, energiereuzen en vermo- genden draaien daar deels voor op. Tegelijkertijd wordt de belasting op arbeid verlaagd, worden toeslagen verhoogd en de wordt energiereke ning al wat gedrukt door lagere energiebelasting. Volgens minister Sigrid Kaag (Fi nanciën) gaat het om een pakket dat ‘historisch in omvang’ te noemen is. Wel waarschuwt ze: ,,De over heid kan de gevolgen van inflatie niet helemaal wegnemen en we moeten ons ervan bewust zijn dat beleid nooit gratis is.” c P5 Hoe groot is de bereidheid voor weer een vaccinatie? Extra steun voor minima zaterdag 17 september 2022 8 15°c P27 Weeroverzicht lange termijn: Prijs €4,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging Marian, Carlien, Ineke en Sjaco - alle vier in Axelse dracht - schitteren op een foto van de vermaarde Brits-Nederlandse fotograaf en kunstenaar Jimmy Nelson. De foto staat in Nelsons nieuwste boek Between the Sea and the Sky, dat vandaag in Amsterdam wordt gepre senteerd. In het fotoboek portretteert Nelson twintig Nederlandse gemeenschap pen in streekdracht. Vooral de Zeeuwse dracht komt ruim aan bod. Nelson: „Zeeland vond ik het meest esthetisch van allemaal. Ik was ook ver rast door de enorme diversi teit.” - Sigrid Kaag, minister Tobias den Hartog Den Haag Jaargang 264 PZC is onderdeel van: llllllllll 711688 555547 El CJ pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws P3 kabinet NM in heiland, ma* Prinsjesdag, komende dinsdag, la meer chagrijn dan ooit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1