L M M M M r- r’ji' 10 Opinie in de krant Brief van de dag Quote van de dag LEZERSBRIEVEN De stad Sluis en Henk Blom dezelfde kant op als met andere toeslagen. Goedbedoeld en snel beslist, maar moeilijk uitvoerbaar. De ingewikkelde regelgeving staat in de praktijk haaks op het voorkó men van krapte op de arbeids markt. Zo ken ik in mijn omgeving zorgmedewerkers die, in verband met het tekort aan gediplomeerde hulpkrachten, bereid zijn om hun dienstverband met enige uren per week uit te breiden. Winstgevend voor de thuiszorgorganisaties, hun personeel en geschikte werkzoe- kenden. Maar de schijn bedriegt. Om in aanmerking te komen voor de energietoeslag mag voor een al leenstaande thuiszorgwerkende de grens van 1300,05 euro netto per maand niet worden overschre den. Door enkele uren per week meer te gaan werken vervalt het recht op de toeslag. Zodoende zien sommige alleenstaanden af van het voornemen om meer uren te gaan werken. Ton Overbeek, Terneuzen Pech voor deze en andere melk veehouders die met innovatieve stallen doende zijn om via moder nisering stikstofreductie te berei ken. Het effect zal in de praktijk te laag zijn om echt stappen te ma ken bij vermindering van stik- stofuitstoot. Was het maar waar. We ontkomen er niet aan om bij het streven naar stikstofreductie de veestapel in te krimpen. Dat is vloeken in de kerk voor boeren, maar wel noodzakelijk. Slechts een enkel parlementslid durft het K-woord (krimp) in de mond te nemen. En de regering hoor je niet op dit terrein. Waarom zo muisstil? De intensieve veeteelt met zijn uitstoot blokkeert huizenbouw en andere maatschappelijke noden. Gevraagd: een daadkrachtige rege ring die in goed overleg met de boeren(organisaties) tot oplossin gen komt in de wetenschap dat het stikstofbeleid zonder krimp niet succesvol kan zijn. Tom Aalfs, Vlissingen Machinefabriek Hoe gaat de invulling van de Ma chinefabriek eruitzien (‘Dokbrug is scharnierpunt, Machinefabriek middelpunt’, krant 3 september 2022)? Is er een oproep aan de be woners van Vlissingen gedaan om hier ook eens over na te denken en met eventuele suggesties te ko men? Jaren geleden bracht ik een bezoek aan de stad Deventer met haar vele mogelijkheden vanwege het water en oud industrieel erf goed. Daar heeft men er iets unieks en moois van gemaakt, na melijk de Oude Graansilo in het Havenkwartier. Vroeger was dat ook een plek waar dokwerkers noeste arbeid verrichten. Nu kan zowel jong als oud er heerlijk ver toeven. Gezellig dineren, een ver jaardag of bruiloft vieren. Hoe de silo er van binnen uitziet weet ik niet maar jaren geleden vond ik dit echt geweldig. Met behoud van het industrieel erfgoed. Dit zou mis schien ook in de Machinefabriek kunnen. Bekijk eens de website van De Zwarte Silo in Deventer voor eventuele ideeën. Elly van der Bliek, Vlissingen Spaartax In de krant van 5 september lees ik dat er alleen maar compensatie komt voor de spaarders die de spaartax hebben aangevochten bij de rechter (‘Geen compensatie spaarders die taks niet aanvoch ten’). Alleen maar je gelijk halen via de rechter vind ik een vorm van discriminatie. Voor kleine spaarders is de gang naar de rech ter vaak duurder dan de hoogte van de aanslag en alleen maar ex tra belastend voor de rechtbank. Cees Schouten, Noordgouwe Energietoeslag ‘Tv-programma Kassa bundelt de vele reacties van ‘Ikredhetniet- meer’-actie’ (krant 8 september 2022). Met deze toeslag gaat het Innovatieve stal De Raad van State heeft een ver gunningsaanvraag voor een inno vatieve stal vernietigd van drie melkveehouders die meer koeien wilden houden (‘Je kunt nu schie ten op elke boer met innovatieve stal’, krant 8 september 2022). De Raad van State twijfelt aan het ef fect van emissiearme melkveestal- len. Kerncentrales De burgemeester heeft gelijk wan neer hij zegt dat de komst van twee nieuwe kerncentrales naar Borssele niet zeker is (‘Borsele: komst kerncentrales niet vanzelf sprekend’, krant 12 september 2022). Helemaal niet zeker als je bedenkt dat nagenoeg alle kern energie die daar wordt opgewekt, getransporteerd moet worden naar elders. Mocht een deel van deze energie worden ingezet voor de landelijke energietransitie, dan zal het grootste deel hiervan gele verd worden aan de Randstad. Het ligt daarom voor de hand dat er da delijk ten minste één nieuwe kerncentrale gebouwd wordt bij Scheveningen. Ook daar aan de kust bij Den Haag is volop koelwa ter aanwezig, en voor onveiligheid hoeft niemand te vrezen. Hans de Vos, Kwadendamme Ook aan de kust bij Den Haag is koel water Boven rook het altijd naar mosselen Door iets meer te werken vervalt de toeslag En de regering hoor je niet op dit terrein Alleen maar je gelijk halen via de rechter vind ik een vorm van discriminatie - I E FF - Tom Aalfs - Cees Schouten - Hans de Vos Henk Hendrikse, Sluis De Machinefabriek in Vlissingen. FOTO RENÉ HOONHORST o 2 Als ervaren columnist zou Henk Blom toch moeten weten dat hij de stad Sluis, stadsrechten sinds 1290, geen dorp moet noemen (‘Gevlucht vö de kaarmisse’, krant 7 september 2022). Als hij de winkelstraten in Sluis tijdens de zomer te druk vindt, kan hij altijd nog wandelen over de prachtige stadswallen. Maar onbekend maakt uiteraard onbemind. Toen ik in 1970 in Renesse woonde zocht ik die daar trouwens tevergeefs. Met circa honderdduizend toeristen die toen al de Kop van Schouwen in de zomer bezochten kon je vijftig jaar geleden ook in Renesse al over de koppen lopen. En wat het parkeergeld betreft: voor 4 euro een hele dag kunnen parkeren is vandaag de dag echt geen overdreven tarief. Er zijn in Zeeland genoeg an dere plaatsen op te noemen waar het soms (veel) meer is. Deze krant wil een podium zijn voor opinies in en over Zeeland. Personen en organisaties die in een betoog van maximaal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet gegarandeerd. Daarom is het goed de contouren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. Wandelaars op de wallen in Sluis. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE - Ton Overbeek - Sergio Herman brengt met zijn nieuwe kookboek Hommage een eerbetoon aan zowel zijn ouders als de Zeeuwse mossel. Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post I I aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. VRIJDAG 16 SEPTEMBER 2022 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38