L Gasprijs daalt, toch stijgt nota «R. Nieuwsmedia c Pijn in portemonnee blijft Walcheren Russen verder in het nauw Bogor is op zoek naar ontwikkellocaties in Zeeland BOGOR Winkelcentrum met twee gezichten donderdag 15 september 2022 19°c Nu Europa de gasvoorraden op peil heeft, wordt een verdere daling van de gasprijs verwacht. De consument merkt er vooralsnog echter niets van. ,,De gasrekening wordt nóg hoger.’’ www.bogor.nl Zoekt u een betrouwbare koper voor uw bebouwde grond, uw verouderde bedrijfsperceel of uw maatschappelijke vastgoed? Maak een afspraak: www.bogor.nl Economen van Goldman Sachs, de gezaghebbende Amerikaanse zakenbank, sluiten niet uit dat de prijzen nog veel verder dalen. De gasvoorraad is op orde en we ver bruiken minder. Al in februari, als de winter mild is, kan de gasprijs gehalveerd zijn. Maar dat klinkt leuker dan het is. Consumenten gaan, tenzij de overheid ingrijpt, voorlopig alleen maar méér betalen. ,,We hebben de afgelopen maanden gas inge kocht voor heel hoge prijzen. Gas voor volgende week, volgende maand’’, zegt Robert Portier van energiebedrijfVattenfall. Dat gaat de consument voelen. Al per 1 ok tober verhoogt Vattenfall de prij zen weer. Een gemiddelde klant (2250 kWh stroom en 1200 kuub gas) gaat 75 euro per maand meer betalen, 250 in plaats van 175 euro. Kan Oekraïne de oorlog winnen? Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging Alleen de toename van de prijsstijging zal minder zijn en dat is wel goed nieuws - Jilles van den Beukel, energie- expert Ton Voermans Den Haag Rianne de Voogt van Eneco tem pert het optimisme over dalende gasprijzen. ,,Er zitten zoveel onze kerheden in het verhaal van Gold man Sachs. Hoe wordt de winter? Wat gaat Poetin doen? En de prij zen dalen nu wel vergeleken met twee weken geleden, maar we zit ten dan nog steeds op het niveau van begin augustus. Nog steeds heel hoog.’’ Ook energie-expert Jilles van den Beukel van The Hague Centre of Strategic Studies waarschuwt voor optimisme. ,,Veel energiele veranciers passen hun tarief nu per drie maanden aan. Als de da ling de komende maanden door zet, zie je dat pas terug in je varia bele tarief vanaf 1 januari. De pijn is nog niet voorbij. Alleen de toe name van de prijsstijging zal min der zijn en dat is wel goed nieuws voor consumenten.’’ Hoeveel de prijzen nog stijgen, kan per energiebedrijf verschil lend zijn. Hoeveel gas heeft een bedrijf al ingekocht? Veel of wei nig? Energiebedrijven zwijgen uit concurrentieoverwegingen over hun inkoopstrategie. Essent past de prijzen in elk geval per 1 januari 2023 aan, maar misschien moet het bedrijfwel eerder een aanpas sing doen. En dat zal niet naar be neden zijn. Eneco schotelt alle klanten inmiddels elke drie maanden een nieuw tarief voor, en ook dat stijgt maar door. In augustus piekte de gasprijs op bijna 350 euro per megawatt- uur, maar dat is nu weer gedaald tot minder dan 200 euro. En vol gens de analisten van Goldman Sachs duikt deze prijs volgend jaar dus onder de 100 euro. Overigens is dat nog steeds vijf keer hoger dan voor de energiecrisis. c P16 - Ff’' XéXi 1 t Tref in Middelburg worstelt :s’ - met imago door hangjeugd FOTO RUBEN OREEL 8 C P20 Weeroverzicht lange termijn: Zo’n negenhonderd mensen trokken gisteravond langs de Vlissingse boulevard in een stille tocht voor Rainée Laveist, de 20-jarige student die vorige week donder dagavond werd doodgestoken. De stoet vertrok om 19.00 uur vanaf het huis van Rainée in de Van Hallstraat. Familieleden droegen T-shirts met ‘Justice for Rainée’ op de achterzijde, en op hun borst een foto van Rainée. Op de boulevard werden witte duiven losgelaten: symbolen van vrede en vrijheid. Even na 20.00 uur eindigde de MEER INFORMATIE? tocht op het Bellamypark. Bij een gedenkmonumentje, op de plek waar Rainée de dood vond, deed burgemees ter Bas van den Tillaar een dringende oproep: ,,Zeg tegen elkaar: Stop dit zinloos geweld!” Na een minuut stilte lie ten de familieleden tientallen witte ballonnen de lucht in vliegen, een groet naar de hemel. De familie nodigt ieder een uit morgen aanwezig te zijn bij het afscheid van Rainée in de Sint-Jacobskerk in Vlissingen, de begrafe nis en de samenkomst in de kantine van VC Vlissingen. C P3 Projectontwikkeling Jaargang 264 PZC is onderdeel van: lllllllllllllllll 711688 555554 c* pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws T-'-' L n 1 CZEELAND2 ■ft?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1