Handhavingsauto gemeente Vlissingen in brand gestoken L Stalen brug of een lang slingerpad? Tentoonstelling op Boulevard Evertsen brengt klimaatverandering in beeld ÏJI 6 c Raad maakt keuze Een stalen brug om ook minder mobiele mensen van het Beleefpad Oranjezon te laten profiteren of een lang slingerend pad zonder ‘visuele verstoring’ van het gebied. baarheid en professionalisering van het handhavingsteam. Klimaatverandering en zeespiegelstijging staan de komende weken centraal in een fototentoonstelling op Boulevard Evertsen in Vlissingen. Als stad aan zee heeft Vlissingen ook met die uitdagingen te maken. Nu en in de toekomst. De brand woedde rond midder nacht op een van de parkeerplaat sen van de gemeente naast het stad huis aan de Dokter Friesenstraat. De auto wordt gebruikt door bui tengewoon opsporingsambtenaren (boa’s) om te surveilleren in de stad. Twee jaar geleden werd het voer tuig nog door burgemeester Bas van den Tillaar (foto) overgedragen aan het team voor een betere zicht- hoorlijk gestegen, zodat B en W de gemeenteraad van Veere om meer geld moesten vragen. Dat was voor de Stichting Duinbehoud aanlei ding om alsnog te pleiten voor een strandopgang, die het ‘dynamische duingebied’ minder verstoort. Dat de huidige trap voor slecht ter been zijnden en ouders met bol derkarren vaak een bijna onneem bare hindernis is, erkent Adrie Pro voost van Stichting Duinbehoud. Maar een slingerend pad doet geen aanslag op de natuur en maakt de route naar het strand slechts iets langer. En het kost ook nog eens een stuk minder dan een dure stalen brug, betoogde Provoost. Een aantal commissieleden wilde die argumenten niet in de wind slaan. Maar wethouder Marcel Ste- ketee waarschuwde dat de gemeen teraad deze maand wel een besluit moet nemen. Als er eind septem ber geen besluit, waar al acht jaar over wordt gesproken, is genomen, kan Veere geen aanspraak meer ma ken op een subsidie van ruim 3,5 ton. aan het voertuig dusdanig ernstig, dat er van uitgegaan wordt dat de leasemaatschappij het voertuig to tal loss verklaart. De komende tijd moeten de boa’s hun werk doen met een auto die niet herkenbaar is als een auto van het handhavingsteam. De ge meente Vlissingen heeft aangifte gedaan van brandstichting. Begin augustus gingen er in de Kasteelstraat in Vlissingen ook twee auto’s in vlammen op, een derde raakte flink beschadigd. Ook daar was een vermoeden van brandstichting. Of de twee inci denten aan elkaar gelinkt kunnen worden, is niet duidelijk. De foto’s zijn van de prijswin nende fotograaf Kadir van Lohui- zen. Hij kwam in 2011 in aanra king met zeespiegelstijging toen inwoners van een eilandengroep voor de kust van Panama hem vertelden dat hun eilanden lang zaam verdwenen. Hij startte een onderzoek naar de zeespiegelstij ging en wijdde er een 4-delige te levisieserie en een boek aan. Hij won allerlei prijzen en awards in de fotojournalistiek voor zijn langlopende projecten over de diamantindustrie, de zeven we- reldrivieren en zeespiegelstijging. smeltende Groenlandse ijskap in beeld, maar ook steden als Miami of Jakarta die vaak onder water staan. Ook de gevolgen van kli maatverandering in Nederland komen in de tentoonstelling aan bod. De fototentoonstelling komt voort uit een samenwerkingsver band waar Vlissingen onderdeel van is, het Europese Interreg SARCC partnerschap. Hierin zit ten overheden en instellingen die aan zee liggen of er een nauwe verbondenheid mee hebben. Zij kijken samen naar de uitdagingen voor kuststeden in de (verre) toe komst. In Vlissingen is dat bij voorbeeld al meegenomen in de Visie Spuikom, de werkzaamhe den aan plein Westbeer en de Coosje Buskenstraat. De fototentoonstelling Na ons de Zondvloed is nog tot 14 oktober te zien op Boulevard Evertsen. Geruchten Volgens een woordvoerster van de gemeente gaat de brandweer uit van brandstichting en heeft de po litie de zaak daarom in onderzoek. De gemeente wilde zolang die uit komsten nog niet bekend zijn niet over het voorval communiceren. Maar gisteren doken op sociale me dia geruchten op over de verbrande auto op het parkeerterrein naast het gemeentehuis. Er zouden zelfs tij delijk bloemen hebben gelegen. Op de straatstenen zijn de sporen van de brand ook nog goed te zien. Vol gens de woordvoerster is de schade Groenlandse ijskap Een deel van zijn werk over dat laatste thema is nu in Vlissingen te bekijken. Het laat zien hoe ge meenschappen wereldwijd ge confronteerd worden met proble men door klimaatverandering. Zo bracht hij onderzoek naar de c Kadir van Lohuizen laat zien hoe mensen wereldwijd te maken hebben met klimaatverandering Als we deze maand geen besluit nemen, missen we355.000 euro aan subsidie Subsidie niet in gevaar Dat bedrag willen gemeentebe stuurders niet missen, maar enkele commissieleden vroegen zich af of de provincie de aanvraagtermijn niet wil oprekken. Die vraag hoeft al niet meer op het provinciehuis te worden voorgelegd, omdat de ge meente buiten de vergadering om al met Het Zeeuwse Landschap - dat zich kan vinden in ontsluiting met een brug - en Stichting Duin behoud tot overeenstemming kwam. Beide natuurorganisaties zijn het overigens niet met elkaar eens, maar ze laten het besluit aan de raad. En die hakt op 29 septem ber sowieso de knoop door, dus komt de subsidie niet in gevaar. Overleg tussen vertegenwoordigers van de gemeente, de Stichting Duinbehoud en Het Zeeuwse Landschap leidde er maandag avond laat toe dat de Veerse ge meenteraad donderdag 29 septem ber toch nog uit twee mogelijkhe den kan kiezen. Diverse leden van de gecombineerde commissie Ruimtelijke en Maatschappelijke Ontwikkeling vroegen om het op een rijtje zetten van voor- en nade len van beide Beleefpaden. Zij had den niet precies voor ogen wat voor recreanten én natuur de beste op lossing is. De gemeenteraad had eerder al gekozen voor de stalen brug als beste oplossing om het strand toe gankelijker te maken, het zicht en de beleefbaarheid van de duinen (met de bijzondere duinrand als ‘aardkundig monument’) te vergro ten én de route logischer te maken. De prijs van de gekozen strand- overgang ia anderhalf jaar later be- Jffi 3® wL. -Wfc - J De fototentoonstelling Na ons de zondvloed is nog tot 14 oktober te zien. FOTO MARCELLE DAVIDSE VLISSINGEN Een surveillanceauto van het handhavingsteam van de ge meente Vlissingen is in de nacht van maandag op dinsdag in vlammen opgegaan. De politie gaat uit van brandstichting. - Wendy de Jong - Marcel Steketee, wethouder Veere De handhavingsauto van de gemeente Vlissingen ging maandag nacht in vlammen op. FOTO GEMEENTE VLISSINGEN René Hoonhorst Domburg Wendy de Jong Vlissingen WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2022 WA 'w r;E cana^ I L» l'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38