L 4 DEZEWEEK 7 c De Agenda - 1 Zaterdag en zondag kunnen kunst- maar het is een gratis festival voor de bezoekers, terwijl er wel van alles be taald moet worden”, benadrukt Els. ,,We moeten dus altijd op zoek naar sponsoren. Dat heb ik ook een paar jaar gedaan: samen met de penning meester langs de deuren bij de lokale ondernemers. Die zijn er gelukkig genoeg in Domburg en ze zijn ook enthousiast, dus het is wederom ge lukt om een festival te organiseren.” Els heeft geen flauw idee hoeveel tijd ze steekt in het vrijwilligerswerk voor Jazz by the Sea. ,,Vlak na het fes tival hebben we een vergadering waarin we alles evalueren en dan be ginnen we eigenlijk in november al weer te vergaderen voor volgend jaar. Ongemerkt steek je er veel tijd in, ze ker die laatste twee weken voor het festival. Maar het is zo’n enthousiaste club, iedereen staat altijd klaar om el kaar te helpen en er zijn echt heel leuke contacten ontstaan, dus je krijgt er ook veel energie van.” vijftienhonderd inwoners. Je kan je vast wel voorstellen dat Domburg tij dens dat weekend echt op z’n kop staat.” 13.30 tot 15.00 uur. Aanmelden kan via duinbehoud.nl/dagvandedui- nen/gamee. baarheid van de duinen. Er zijn twee excursies: één door waterwin- regezellig. Gaandeweg is mijn man ook vrijwilliger geworden, hij helpt deze week met opbouwen. Hij was vorige week al met een andere vrij williger op pad om het terrein in orde te maken. Ja, binnen ons gezin zou je kunnen zeggen dat het Jazz by the Sea-virus besmettelijk is.” Els lacht. ,,Weet je wat het is? Je merkt het op het dorp en binnen de club vrijwilli gers: muziek verbroedert. Dat is het gewoon.” Eventjes regelen Da’s inmiddels zo’n zestien jaar gele den. Vervolgens was Els een jaar of acht leidster van de hostesses en daarna werd ze bestuurslid. ,,In de periode dat ik leidster was, zorgde ik dat alles geregeld was voor de mei den: dat ze kleding hadden en een paraplu, we stelden de routes samen, zodat de bands niet allemaal op de zelfde tijd op hetzelfde punt speel den en we regelden een aardigheidje voor de meisjes. Die dingetjes moet je allemaal eventjes regelen.” Inmiddels heeft ze de periode als leidster van de hostesses achter zich gelaten en is ze bestuurslid. ,,Nu doe ik het secretariaat, dus ik maak het draaiboek, vraag de vergunning aan bij de gemeente en maak notulen van iedere vergadering en dit jaar zit ik per ongeluk toch ook weer in de routes. Na corona hadden we hele maal geen hostesses meer, maar ik kwam een oud-hostess tegen, dus ik zei tegen haar: ‘Nou, wat denk je er van? Vind je het nog leuk voor een jaartje? Het festival bestaat nu dertig jaar, wil je dat jubileum niet gezellig met ons meevieren?’ en ze zei: ‘Ja, dat doe’k.’ Ze was samen met een vrien din en tegen haar zei ze gelijk: ‘Kom we gaan nog een keertje.’ En samen hebben ze er nog drie meisjes bij ge regeld, dus we zijn weer compleet.” ,,En niet iedereen staat erbij stil, Scheepsrecht ,,We doen al drie jaar een poging om het dertigjarig jubileum te vieren, maar in 2020 en in 2021 werd het af gelast vanwege corona. Dat was heel teleurstellend, want we werkten echt naar die dertig jaar toe, maar goed, als we maar allemaal gezond blijven. Nu gaan we er vol voor, het enige wat nog kan tegenzitten is het weer. Het is natuurlijk echt een buitengebeu- ren en ik denk dat er zo’n twintigdui zend mensen op afkomen. Dat zijn zowel toeristen als echte jazzgangers die heel het land afreizen voor jazz festivals. En dat voor een dorpje met Jazzliefhebber Na de vraag of ze een echte jazzlief hebber is, aarzelt ze even. ,,Ik hou vooral van het sfeertje op het dorp en sommige jazz vind ik mooi. Er zit verschil in, maar over het algemeen vind ik het leuke bands. Je leeft een jaar toe naar zo’n festival, want dat is toch een hele happening. Dan loopt het hele dorp vol en da’s gewoon be- vinden op fietsroute.middelburg. nl. Het hele dorp loopt vol, beregezellig ls van ’t Westende-Hou- mes uit Domburg zal in deze tijd van het jaar nooit een vakantie boe I ken. En dat heeft niks te maken met jonge kinderen en de bij behorende schoolvakanties, maar al les met Jazz by the Sea. Els is al zo’n zestien jaar vrijwilliger bij dit jazz festival en loopt over van enthousi asme als ze erover vertelt. ,,Het is allemaal begonnen met mijn dochter”, zegt Els. ,,Zij liep als hostess mee met de streetparade. Dat hield in dat ze bandjes door het dorp begeleidde naar de locaties, waar de bandjes even speelden en vervolgens weer werden begeleid naar het vol gende restaurant of café. Mijn doch ter begon hiermee toen ze een jaar of veertien was en toen ze oud genoeg was kreeg zij de leiding over de meis jes. Nadat zij stopte vanwege haar studie in Brabant, heb ik het van haar overgenomen.” Tijdens de Dag van de Duinen op De locaties zijn herkenbaar aan de zaterdag 17 september wordt extra blauwe vlag van de Kunst en Cul- aandacht gevraagd voor de kwets- tuurroute Middelburg en zijn te be zoeken tussen 11.00 en 17.00 uur. De fietsroute is ongeveer twintig gebied Oranjezon en één door de kilometer lang. De routekaart is te duinen tussen Westkapelle en Domburg. Duinwachters geven onderweg uitleg. Beide tochten duren van Vanaf zondag 18 september zijn er weer maandelijks Engelstalige kerkdiensten in de Gasthuiskerk aan de Lange Delft in Middelburg. De diensten beginnen om 19.30 uur. liefhebbers weer meerijden tijdens Op 18 september is de voorganger de Kunst Fietsroute Middelburg. Stephen Murray uit Gent. Na de Jonge, pas gestarte en gevestigde dienst worden koffie en thee ge- kunstenaars tonen hun werk op elf schonken. locaties in het groene buitengebied Informatie is te krijgen via de web van Middelburg. site time4god.com. De rubriek ‘De Agenda’ gaat over de mensen achter de evenementen. Deze keer Els van ’t Westende-Houmes, vrijwilliger bij Jazz by the Sea in Domburg. - Els van ’t Westende- Houmes Jazz by the Sea is vrijdag, zaterdag en zondag. Els van ’t Westen- de-Houmes loopt over van enthousiasme als ze vertelt over haar vrijwilligerswerk voor Jazz by the Sea. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Rachel van Westen Dombug Gek op Jazz by the Sea: Het kan weer, we gaan er vol voor WA DINSDAG 13 SEPTEMBER 2022

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 39