Geuze wint marathon Antwerpen in dik PR Ongeslagen Stevo houdt de Zeeland Cup nog jaar bij zich Dallinga stoot De Kok van tafel en leidt team naar zege bij seizoensouverture Klassementsambities gingen in ijskast na val op tweede dag 15 Veertien optredens in de World lour De vijfdaagse Vuelta was er voor Van Anrooij één die minder voorspoedig verliep dan gehoopt winst voor Trek-Segafredo in de ploegentijdrit, maar na haar val van donderdag moesten haar klas sementsambities de ijskast in. Ze stelde zich, omdat ze last had van haar rug, volledig in dienst van de Italiaanse vrouwen Elisa Longo Borghini en Elisa Balsamo. Zondag leidde ze bijvoorbeeld de jacht van het peloton op een kopgroep van vier, om Balsamo te kunnen laten sprinten voor de etappezege. Die wereldkampioene maakte het ver volgens ook knap af. Van Anrooij finishte in de staart van het peloton, op 28 tellen van de winnares. In het eindklasse ment was ze de nummer 26, op dik 11 minuten van Van Vleuten. Ze was bovendien de nummer drie van de rensters onder 23 jaar. Voor Trek-Segafredo was het een suc cesvolle ronde, met twee etappe- zeges en een tweede plaats in het eindklassement voor Longo Borg hini. De jonge Zeeuwse kan zich nu volledig richten op het WK in het oosten van Australië. Meteen na de plichtplegingen bij de Vuelta stapte ze samen met Van Vleuten op het vliegtuig naar ‘down un der’. Volgende week zondag begint daar het kampioenschap voor bei den met een tijdrit. Eén week voor de start van de competitie was de Unipharma Vitamins Zeeland Cup voor ne gentien seniorenteams en negen jeugdploegen de laatste test in de aanloop naar een nieuw seizoen. Het toernooi had bovendien een hoog reüniegehalte. „Bij alle ver enigingen ken je mensen”, zei Ronald Groenewegen van het or ganiserende Ardito, die over een geslaagde editie sprak. „Het was leuk voor de onderlinge contac ten. Je hoort dat alle clubs de zelfde problemen hebben. Vroe ger hadden grote clubs zes he ren- en vijf damesteams. Dat is nergens meer zo. Daar zullen we het mee moeten doen.” Grand Prix Sittard Zaterdag overtrof De Kok zijn leer meester Jean Paul de Bruijn in de Grand Prix in Sittard. Hij versloeg voormalig Nederlands kampioen Jean van Erp en bereikte daarmee de kwartfinale, terwijl De Bruijn een ronde eerder al sneuvelde. te trekken. De Kok verkrampte he lemaal en kwam pas in de nabeurt los met een serie van 4 en kon zo zijn rapportcijfers nog enig aanzien geven, 40-28 in 37. Dallinga: „Ik speelde goed en hield de boel goed gesloten. Ik heb voordeel gehad van mijn wedstrijden afgelopen week in de Grand Prix. Ik heb daarna ge analyseerd wat ik goed en fout had gedaan en ontdekte dat ik nogal eens de focus kwijt ben. Vandaag was ik goed gefocust en voelde de tafel goed aan.” Op de andere tafel klopte Peter de Backer de wereldkampioen bij de vrouwen Thérèse Klompenhouwer D’Ossekoppenloop In de Zeeuws-Vlaamse zomer- loopserie stond er ook in Osse- nisse geen maat op Mark Ver- hage uit Axel. Na vijf eerdere overwinningen kon hij ook de D’Ossekoppenloop bijschrijven op zijn palmares. Renate van Huffel uit Sint Jansteen was on bedreigd de snelste vrouw. De strijd in Sluiskil opende met een echte Zeeuwse derby tussen Berry Dallinga namens de thuisploeg en Joey de Kok namens de Hagenaren. Dallinga opende bliksemsnel en leidde na 7 beurten met 14-2, zakte toen wat terug, maar hervond de fo cus om zijn partij degelijk spelend en goed verdedigend naar zich toe na een bloedstollende partij met 40-38, won Steven van Acker royaal met 40-27 en verloor Jean Paul de Bruijn, na de gehele partij te heb ben voorgestaan met 35-40 van Jef frey Jorissen. Na afloop van haar eerste Ronde van Spanje mocht Van Anrooij mee het podium op. Annemiek van Vleuten, die voor de derde keer in 2022 een grote ronde op haar naam schreef, behield met gemak de lei ding in de World Tour en in haar kielzog bleef de twintigjarige Zeeuwse goed overeind in het jon ge renklassement daarvan. In Madrid kreeg ze voor de laatste keer dit seizoen de blauwe trui om haar schouders gehangen. Bij de latere Ronde van Romandië is ze name lijk niet aanwezig; ze richt zich dan al op het veldrijden. De vijfdaagse Vuelta was er voor Van Anrooij één die minder voor spoedig verliep dan gehoopt. Op de openingsdag was er nog wel de Al een paar maanden had Geuze haar zinnen gezet op een verbe tering van haar tijd. De overwin ningen in de halve marathons van Haamstede en de Vesting- loop in Hulst lieten al zien dat het met haar conditie goed zat. In Antwerpen liep ze bij de vrouwen al vlot aan de leiding met een snelle split van 21:58 op de 5 km. De 10 km ging in 44:07 en de halve marathon in 1:32:34. Daarna zakte het tempo iets maar na 3 uur 6 minuten en 24 seconden was de winst en een ruim pr binnen. Voorts werden er op de halve marathon nog Zeeuwse PR’s ge lopen door Hans Verhaage (AV’56) 1:21:00, Anco Bauer (Goes) 1:32:36 en Marianne Kos ter (Borssele) 1:33:24. Shirin van Anrooij in actie in Spanje, foto rafagomez/sca/corvos SLUISKIL OOST-SOUBURG - Joop van den Oudenhoven - Peter van Kouteren Shirin van Anrooij naar Australië ‘in het blauw’ Als tweede Nederlandse ooit, na Lorena Wiebes, heeft Shirin van Anrooij zich verzekerd van de eindzege in het jon geren klassement van de Women World Tour. Na de Vuelta, die zondag eindigde, is er nog wel één etappekoers, maar de Kapelse wielrenster is niet meer door de concurrentie te achterhalen. De vierde editie van de Zeeland Cup eindigde bij de mannen opnieuw in winst voor Stevo. De enige Zeeuwse volleybalclub in de derde divisie bleef ongeslagen. Bij de vrouwen ging de Unipharma Vitamins Zeeland Cup naar Forza/ Schouwen-Duiveland. Dallinga.com begon aan het nieuwe seizoen met een thuis wedstrijd tegen één van de con currenten voor een plaats in de play-offs J&F auto’s/New Joris- sen uit Den Haag en won ver diend met 6-2. De World Tour voor vrouwen bestaat in 2022 uit 23 evene menten (13 eendaagse koer sen, 10 meerdaagses). Shirin van Anrooij pakte meteen in de eerste wedstrijd, de Strade Bianche, de blauwe jongerentrui. Nadat ze ‘m even kwijtraakte, heroverde ze ‘m. Zelf had ze 14 optre dens in de World Tour (10 eendaagse wedstrijden, 4 rondes). Haar beste resulta ten waren de veertiende plek in de Tour de France Femmes en de negende plek in de Strade Bianche. Ada Geuze heeft gisteren de marathon van Antwerpen ge wonnen. Onder ideale weers omstandigheden zegevierde de atlete uit Middelburg na 3 uur 6 minuten en 24 secon den. Een verbetering van zes minuten van haar persoonlijke record. Ada Geuze viert haar zege in Antwerpen, fotonathaliesinke Sjaak Sinke Antwerpen Roeland van Vliet Madrid PM MAANDAG 12 SEPTEMBER 2022

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 47