Angela Snel en liefdeloos: p de grootste ramp op zondagavond t 28 S' - WELMOED SIJTSMA OVER DE BODYGUARD Quote van de dag INTERVIEW KIJKT TV Wat te denken van Ik ga stuk, een talentenjacht voor aanstormend komisch talent die zondagavond begon op NPO 3? Het is echt een prestatie dat BNNVara zoveel beginnende cabaretiers in een programma heeft weten te verzamelen die nóg minder grappig zijn dan jurylid Soun- dos El Ahmadi. Dat was ook meteen de enige die keihard moest lachen om de grappenmakers op het podium, waar precies om weet ik nog steeds niet. Een voorbeeld, en ik verzin dit dus niet: „Waarom komt kanker niet voor in Turkije? Omdat alle kanker-Turken in Nederland wonen!” Ja, het was een niveautje, hoor. Waarschijnlijk dat daarom maar 30 seconden per auditie werden uitgezonden. Vóór Ik ga stuk ging de nieuwe dramaserie Sihame in première op NPO 3. Dat is een veelbelovende reeks, heb ik me laten vertellen door mensen die geacht worden er ver stand van te hebben, want hij is van de makers van Mocro Maffia. Of het klopt, kan ik onmogelijk zeggen, want de dialogen waren door de straattaal en het gemompel van de acteurs even onbegrijpelijk als onverstaanbaar. Een simpele ondertiteling was kennelijk te veel moeite. Ook vraag ik me af of er überhaupt een netmanager heeft gekeken naar de eerste aflevering, want de scène waarin hoofdpersonage Sihame de keel doorsnijdt van een van haar Marokkaanse belagers en hij al gorgelend in zijn eigen bloed stikt, was totaal niet geschikt voor het uitzendtijdstip van 20.45 uur. Programmeer deze serie lekker na tienen, als kleine kinderen veilig op bed liggen. Of houd haar lekker exclusief op NPO Start voor de doel groep. Maar de grootste ramp van de zondagavond voltrekt zich momenteel op NPO 1. Daar presenteert Anita Witzier samen met Edson da Gra^a Festival van de liefde. Het for mat bestaat uit een stuk of wat onderdeeltjes van bekende liefdesprogramma’s uit heden en verleden die snel en lief deloos aan elkaar zijn geplakt en waartussen Anita en Edson quasiverheugd doen over een paar semiweten- schappelijke feitjes over de stad waar ze die week toevallig te gast zijn. Wat heeft grande dame Anita haar omroep KRO-NCRV in hemelsnaam misdaan, dat ze met dit programma en deze copresentator zit opgescheept? Als er dan toch zo nodig een show over de liefde moet komen, stof Memories dan af. Dat was haar op het lijf geschreven, vóór Katja Schuurman het format letterlijk ‘verneukte’ met haar gehinnik en obsessie met seksvragen. Maar nee, nu staat Anita op een grasveld in Lelystad gemaakt blij te doen omdat 61 procent van de vrouwen daar niét vreemdgaat. Ik kan alleen maar diep medelijden met haar hebben. Wat zei ik ook weer, dat VTBL binnen een week ingehaald zou zijn door andere flops? Maak daar maar één avond van. Talkshow gaat door Deel twee Verhaal NL Prijs Will Koopman „Een beetje vrij naar die afgezaagde spreuk van Pippi Langkous. Ik heb het nooit gedaan, dus ik ga het gewoon proberen. Ik hou er wel van om in het diepe te springen. En dan zie ik wel of ik bovenkom en blijf drijven.” „Behoorlijk. Eigenlijk net als die de stap van het Jeugdjournaal naar Goedemorgen Nederland. Zeiden mijn ouders ook: ‘Zou je niet even wachten? Je zit wel met belangrijke mensen aan tafel.’ Ik ging gewoon keihard mijn best doen, maar eerlijk gezegd was het de eerste maanden overleven. Ik zocht aan alle kanten houvast. Papiertjes bij de hand. Steekwoorden erop. Het fijne bij Goedemorgen Nederland: je doet een aantal uitzendingen achter elkaar. Daarvan kun je zoveel leren.” Waarom wilde je zo graag Op1 presenteren? „Ik hou van gesprekken voeren. Van het nieuws. Met mijn neus er middenin te zitten. Ik ben een bizar nieuwsgierig mens. En ik ga goed op live, die adrenalinekick. Dat het nu moet gebeuren. Ergens ook zelfkastijding, maar als het goed gaat, geeft dat ook een boost.” „Ik praat met de kandidaten, met Malcolm en Nico, maar we laten ook mensen aan het woord die worden beveiligd, zoals de advocaten Onno de Jong en Peter Schouten, en burgemeester Jos Wienen. Zij vertellen wat het is om beveiligd te worden. En dat is zo bizar en ingrijpend. Heel je leven staat op zijn kop, alle spontaniteit is weg.” „Dat klopt. Toen ik hoorde van Opi, dacht ik: dan kan ik een uur lang gesprekken voeren. Een uur! ‘Wie gaan dat allemaal doen’, vroeg ik aan Bert (Huisjes, hoofdredacteur van WNL, red.). Het was nog in een pril stadium, maar ik zei: ‘Is dat niet iets voor mij?’ Beetje geksche rend, maar zeker ook serieus. Ik was jong, ja, maar ik vind dat je dingen moet uitspreken. Als niemand weet dat je iets wil, kom je nergens.” „Kun je wel zeggen. Ik heb wel een paar keer gedacht: waarom wil ik dit eigenlijk? We zaten meteen middenin een zogeheten talkshowoor- log. Goedemorgen Nederland is ook live, maar meer low key. Opi is natuurlijk een ander po dium. Al die meningen. Over het programma, over mij. Dat had ik me niet zo gerealiseerd. Kreeg ik bijvoorbeeld vijf leuke opmerkingen en één vervelende. Ging die ene net onder mijn huid zitten. Ik heb mijn persoonlijke twitter- account weggedaan.” „Acht kandidaten worden getraind en opgeleid door Nico Raat en Malcolm Wynter, die ruim dertig jaar ervaring hebben in de persoons beveiliging. Ze beveiligen sterren als Lady Gaga, Kanye West, Martin Garrix. Van ’s mor gens vroeg tot ’s avonds laat worden ze op de proef gesteld. Fysiek, maar ook mentaal. Hoe scherp zijn ze nog als ze doodop zijn, of ’s nachts uit bed worden gehaald?” „Wie is de Mol? vond ik altijd al een tof pro gramma. Het was ook wel weer leuk om iets meer van mezelf te laten zien. Goedemorgen Nederland en Opi zijn fantastische studiepro gramma's. Heerlijk, die thrill van de dag, maar nu kan ik combineren. Voor het Jeugdjournaal ging ik al op pad. Dat vond ik heel fijn. Nu kan dat weer. Kan ik ook op zoek naar iets meer verdieping.” en schrale troost voor de makers van VTBL: zij gaan dan wel de boeken in met het record van de snelste en grootste flop van een tv-seizoen dat zelfs nog niet eens begonnen is, maar geloof me, over een week heeft niemand het er meer over. Dan zijn we alweer een paar flops verder. Welmoed Sijtsma (31) presenteert vanaf morgen De Bodyguard, een programma over persoonsbeveiliging. „Helaas een actueel thema.” Een gesprek over spontaniteit, adrenalinekicks en alleen zijn Wie ben ik zonder het mannetje van de radio te zijn? e eerste keer dat Welmoed Sijtsma persoonsbeveiliging van dichtbij Hl meemaakte, stond ze versteld. „Hoe dat eraan toe ging in de stu- dio, dat was echt heftig.” Sijtsma, bekend van Goedemorgen Nederland en Opi, presenteert vanaf morgen De Body guard, een afvalprogramma met mensen die ambities hebben op het gebied van persoons beveiliging. „Het is helaas een actueel thema. Tien jaar geleden was het, bij wijze van spre ken, alleen Geert Wilders die werd beveiligd. Nu worden officieren, rechters, opiniemakers en journalisten bedreigd en hebben zij beveili ging nodig. Een zorgelijke ontwikkeling.” V DINSDAG 30 AUGUSTUS 2022 PC Dennis Jansen W TELEVISIE De talkshow Khalid Sophie gaat door tot april 2023. Het programma van BNNVara, dat gisteren terug keerde op tv, maakt dit najaar even plaats voor het WK voetbal in Qatar, van 20 novem ber tot en met 18 december. TELEVISIE De docuserie Het verhaal van Nederland krijgt een vervolg. De historische reeks van de NTR was tus sen februari en april op tv en werd gepresen teerd door acteur Daan Schuurmans. FILM Will Koopman (65) krijgt een het Gouden Kalf voor de Filmcul tuur. De regis seur van de Gooische vrou- wen-films krijgt de prijs omdat zij ‘als icoon vele bezoekers naar haar brede publieksfilms waarin de vrouw excelleert, heeft weten te trek ken’. Jij dacht: ik kan dat wel? Hoe diep was dat diepe? En wat doe jij in het programma? Je stak zelf je vinger op voor Op1? Er kwam wel meer op je af? Wat gaan we zien? Je had al een uitstapje met Wie is de Mol? Hoe is het voor jou om een ander programma te doen? c - Giel Beelen kondigt op Instagram aan dat hij op wereldreis gaat en voor het eerst in 25 jaar niet op de a radio zal zijn. ud ■F;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 28