Rondje eiland voor goed doel Na corona is gezelligheid weer terug in Molukse wijk Oost-Souburg c Deelnemers Benefiet Tour Walcheren komen tijd tekort 4 Een balletje trappen, rondstruinen op een wijnboerderij, een bonbon proeven of alpaca's aaien. Zaterdag werd op Walcheren de Benefiet Tour gehouden. Behalve lekker, was die dit jaar ook ‘sportief en interessant’. Het houden van een fietstocht op Walcheren voor het goede doel stond al langer op het wensenlijst] e van de Rotary Club Walcheren. De Lionsclub Middelburg doet dat al jaren met de benefietstocht. Een sportieve tocht over het eiland met onderweg verschillende culinaire stops. Twee van dergelijke evene menten houden leek de club wat veel en dus sloegen zij de handen ineen om dit jaar gezamenlijk de Benefiet Tour Walcheren te organi seren. Anders dan in andere jaren was er onderweg niet alleen gelegenheid om iets te eten ofdrinken, maar ook voor culturele en sportieve stops. En juist die twee elementen spra ken Annelieke en Leon Kirksko- then het meest aan toen ze het eve nement tegenkwamen in de Bad- koerier. Met hun drie kinderen Phi- line, Olivier en Carice stapten ze daarom vanuit hun vakantiehuis in Zoutelande op de fiets om een rondje Walcheren te doen. Als ze bij de voetbalclub in Serooskerke aankomen, hebben ze in Grijpskerke net poffertjes gege ten en een optreden van muziek vereniging Cresendo bijgewoond. Maar zoon Olivier wil graag weten hoe het met zijn voetbalkwaliteiten gesteld is. Daarom zijn ze bij VV Serooskerke, waar voorzitter van de Rotary Club Walcheren Jack Stoffels en Henk Wondergem me ten hoe hard er op doel geschoten wordt. Vader Leon weet de resulta ten van zijn zoon niet te overtreffen en lijkt zijn krachten te sparen voor de fietstocht. Verstandig, want het gezin heeft nog meer sportieve ac tiviteiten op het programma gezet, zoals een clinic padel die ze in Oost- kapelle willen volgen. burgse wandelclub Middelburg Be weegt zijn op hun e-bikes gestapt. Ze komen een balletje trappen na dat ze even daarvoor het oude brandspuithuis in het dorp hebben bezocht. Eigenlijk was het de be doeling dat kinderen daar water C De kans is groot dat er ook volgend jaar een Benefiet Tour Walcheren komt konden spuiten met een heuse brandweerslang, maar gezien de droogte zag de organisatie daar vanaf. Sportieveling Corine Boone wordt aangemoedigd door andere leden van de club als ze op doel schiet. Met een flinke hengst laat ze Het Midzomerfeest - dat al sinds 1981 jaarlijks gehouden wordt- ver enigt niet alleen mensen uit de Mo lukse wijk, maar ook hun dorpsge noten en bezoekers uit heel Neder land die banden hebben met het dorp. Omdat ze er gewoond hebben ofal decennialang op familiebezoek komen. Traditiegetrouw staan er tijdens het feest in de omgeving van de Prins Hendrikstraat kraampjes met de bal in het net vliegen. Daarna gaat het gezelschap meteen door, want ze hopen zoveel mogelijk stops mee te pakken op hun rondje over Walcheren. Molukse waar voor de huizen. Lange tafels midden op straat ma ken het mogelijk om gezamenlijk wat te eten of drinken en bij te klet sen. De vele optredens van onder meer Molukse zang- en dansgroe pen en een zonnetje maakten de viering van het 38e Midzomerfeest zaterdag compleet. gehad om iets te drinken. Iedereen heeft weer zin in een feestje en de sfeer is gemoedelijk. Laatst tijdens de Karolingenmarkt ging er maar liefst vijftig kilo saté doorheen. Nu hebben we gerekend op dertig kilo, maar als het zo doorgaat gaan we weer richting de vijftig.” De Molukse wijk in Souburg be staat dit jaar zestig jaar, maar het is al zeventig jaar geleden dat de eer ste Molukkers hier neerstreken. De vrijwilligers van stichting Mae Uku zetten zich elk jaar in om een mid zomerfeest te houden, maar weke lijks vinden er ook andere activitei ten plaats in het wijkgebouw van de stichting. Brandspuithuis De tocht mag dit jaar behalve op de fiets ofop de e-bike, ook met elk an der vervoersmiddel gereden wor den. Vandaar dat het evenement dit jaar niet meer de naam Benefiet- stour, maar Benefiet Tour Walche ren draagt. De leden van de Middel- Lekker en sportief In totaal waren er 19 punten op heel Walcheren waar deelnemers aan de tocht terechtkonden. Door cultu rele en sportieve elementen toe te voegen aan de voorheen ‘culinaire’ tocht wilde de organisatie een bre der publiek aanspreken. De tocht moet daarmee behalve ‘lekker’ ook bekend komen te staan als interes sant en sportief. Zo konden deelne mers in Vlissingen handboogschie- ten, in Domburg golfen op de dri ving range en in Oostkapelle een potje padel proberen. Op cultureel Vijftig kilo saté ,,Het is zo leuk om elkaar allemaal weer te zien”, zegt Mona Matita- putty terwijl zij en haar familiele den aan de lopende band saté, loempia’s en pisang uitserveren. Het is een gekkenhuis. Al sinds 11.00 uur hebben we het razend druk. We hebben nog niet eens tijd vlak was er ook een en ander te zien. Zo waren er hoogaarzen te bekijken in Veere en in Westkapelle konden deelnemers een demonstratie van de Wasschapelse heiploeg bijwo nen. De kosten om mee te doen be droegen tien euro per persoon, of25 euro voor een familie. Dat geld komt ten goede aan de actie peper noot van stichting Kinderhulp. Zeeuwse kinderen van 0-21 jaar uit gezinnen in financiële nood krijgen ‘via deze stichting’ een mooi ca deau van Sinterklaas. Dat doel was al gekozen door de Middelburgse Lions. Er zijn al plannen om vol gend jaar opnieuw gezamenlijk een Benefiet Tour op Walcheren te houden. Dan kiest Rotary Walche ren waar het geld naartoe gaat. w k r - OOST-SOUBURG Muziek, kraampjes, dans en na tuurlijk eten. Na twee jaar stilte door corona, was het zaterdag weer gezellig druk in de straten rond het Souburgse wijkcen trum Mae Uku. - Wendy de Jong Connie Boone trapt een balletje terwijl andere leden van Mid delburg Be weegt toekij ken. FOTO RUBEN OREEL Wendy de Jong Serooskerke De dames van de familie Matitaputty zijn druk bezig om eten uit te serveren. foto ruben oreel MAANDAG 29 AUGUSTUS 2022 WA 1' E'd? f I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24