Criminelen solliciteren naar banen in de haven va Wijdte 77 B Ga je mond spoelen! W-* Ogy- Oud-portier John D. (51) uit Hellevoetsluis heeft crimineel verleden cnei Winnetou gaat in de ban Uitgever Meulenhoff stopt verkoop van boeken over held van Karl May om kwetsende stereotypen P4 ei o. O yt Ji f THERMO KING F» S- i 1 4 kk. 1 3 Nieuwsmedia In Antwerpen is het inmiddels een bekend probleem. De drugsmaffia laat handlangers solliciteren naar banen in de haven om daar zo ‘eigen’ mensen te hebben die kunnen helpen met drugssmokkel. Hoe zit dat in Vlissingen-Oost waar ook containers worden gelost? „Je kunt het nooit uitsluiten”, zegt topman Daan Schalckvan North Sea Ports. „Maar de situatie is hier helemaal anders.” Onder invloed H Bij zijn aanhouding hadden de agenten Kf* de indruk dat D. on- B||F der invloed was van B^ drank, maar ze konden dat niet hard maken omdat hij weigerde mee te werken aan een alcohol- en drugstest. Tegen het einde van de gisterochtend werd D. alsnog getest op het ge bruik van drugs, de uitslag daarvan was negatief. Vanwege de uren die verstreken waren, liet de politie een alcoholtest achterwege. Er liggen inmiddels twee aangif tes tegen D. van één van de bezoe kers - de vrouw die lichtgewond raakte - en van een portier. John D. Ik *4 vloed is van drank en drugs. Een grote man die goed kan vechten, maar die geestelijk in de war is.” De man is in 2017 in België ver oordeeld tot dertig maanden omdat hij als portier van discotheek Lagoa in Menen een 28-jarige man uit Af- fligem in coma had geslagen. Volgens de politie wordt de man verdacht van poging tot doodslag. De verdachte werd herkend door verschillende horecaondernemers, omdat hij in het verleden portier was bij De Zoom, Pinky’s en Club Four. Eigenaar Jimmy Verboom van restaurant De Wig die het incident van dichtbij meemaakte, herkende hem meteen. Ook een horecaon dernemer aan de Hogezoom beves tigt dat het om de voormalige kick bokser en portier John D. gaat: „Het is een man die regelmatig onder in- Lichtgewond De aanleiding voor het incident in Renesse zou een conflict met het personeel van een horecazaak aan de Hogezoom zijn geweest. Kort daarna stapte de man in de auto en reed tot twee maal bij De Zoom in op publiek. Daarbij raakte een vrouw lichtgewond. Woedende gasten gooiden daarop bier naar de auto. De verdachte ging er vandoor wordt verdacht van poging tot doodslag. Burgemeester Jack van der Hoek van Schouwen-Duiveland reageert vanwege privé-omstandigheden met een schriftelijke verklaring op de heftige gebeurtenis in Renesse. „Afgelopen nacht heeft zich in Re nesse een bizar voorval afgespeeld waarbij een auto op terrassen is in gereden en daarbij een persoon heeft verwond. Daarbij is ook met een wapen gedreigd. Door doortas tend optreden van de hulpdien sten, in goede samenwerking met de beveiligers van de horeca, is ge lukkig erger voorkomen. Daarvoor mijn complimenten. Mijn gedach ten zijn bij de gewonde en het per soneel van de betreffende horeca. Zij moeten een aantal zeer angstige momenten hebben doorgemaakt. Ik wens ze daar sterkte mee en heb contact met de betrokken onderne mers.” Prominente Nederlanders gebruiken steeds vaker grove taalph De 51-jarige man die in de nacht van dinsdag op woensdag moedwillig inreed op het publiek op het terras van café De Zoom in Renesse is de voormalige kickbokser en horecaportier John D. (foto) uit Hellevoetsluis. Dat bevestigen twee horecaondernemers uit Renesse. <^B ten gebruikten ze een stroomstoot- wapen (taser) en pepperspray. Daarna werd hij aangehouden en overgebracht naar het bureau. Wat er precies is gebeurd, Bk wordt nu door de politie onderzocht. - I I V in de richting van de Jan van Renes- seweg waar hij uit de auto stapte. Medewerkers van het strand en camping veiligheidsteam van Recron/gemeente die toevallig met hun surveillanceauto ill passeerden, mei- ju I den dat ze in af- B wachting van de Ma politie de man met B hun auto klem ^B hadden gezet, zodat hij niet nog een keer het terras kon oprijden. Hij belaagde de surveillanten vervolgens met vermoedelijk een steekwapen, meldt één van de sur veillanten die anoniem wil blijven: „De politie kwam net op tijd. Wij hebben samen met de portiers van De Zoom de man weten weg te houden en gezorgd voor de veilig heid voor de gasten van cafés De Zoom en De Stulp.” Omdat de verdachte niet luis terde naar instructies van de agen- c' i T - Kickbokser ridt in op mensen >P2en3 donderdag 25 augustus 2022 30°c P16 ZEELAND 4 ARCHIEFFOTO ROLF DE FEIJTER Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Weeroverzicht lange termijn: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging -,-A Frank Balkenende Eldridge Pentury Wendy Wagenmakers Renesse V ■11HÜIIHHH- .iiuimiiiiiiiiiiiingi illllHlIlllllllllllillllK^j c* ■•W pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws 111111 8 II 711688 II 5555S4 H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1