Erwin Harmes zet in 9 het nu ook in de regen en de blubber het zand kroon op winst in driedaagse Kloetinge neemt andere vierdedivisionist stevig in de mangel, magere zege Goes zachte hoek 11 Halverwege de wedstrijd, na zo’n drie kwartier, zette Terpstra een opmars in waarmee ze de twee Zwitserse rijdster achter haalde. Samen met één van hen - Jolanda Neff, regerend olympisch kampioen - ging ze de strijd aan voor brons. (op 37 seconden van de winnares) werd Terpstra op meer dan drie minuten derde. Twee rondes voor het einde liet ze Neff achter zich, het werd een secondenspel, maar ze reed solo en sterk naar haar derde EK-medaille op rij. Volgend weekeinde staat de vol gende krachttoer voor Terpstra op het programma, want dan wordt het wereldkampioenschap gere den in het Franse Les Gets. Daarna volgt de slotkoers van de wereld beker in het Italiaanse Val di Sole. Ook daar is de Zierikzeese een kandidate voor de titel. „Op die race ligt vooral mijn focus/’ een uitwedstrijd tegen Capelle in Capelle aan den IJssel. Mor genavond speelt de ploeg zijn laatste oefenwedstrijd, thuis tegen derdeklasser Bruse Boys. Die ploeg won overigens za terdag het eigen Grevelingen- toernooi. Modderig parkoers De eerste twee plaatsen waren vergeven aan Ferrand-Prévot en Lecomte. Eerstgenoemde leek op goudkoers te liggen totdat haar ketting vastliep op het modderige parkoers. Lecomte nam de regie over en reed onbedreigd naar goud. Achter zilveren Ferrand-Prévot Midden In de midden serie had Arjo Ver- hage na de halve marathon de lei ding overgenomen van Sven Ver meulen. In de laatste etappe con solideerde hij zijn voorsprong met winst op de 10 kilometer. Jacob Wijnstra, Angelo Schietecate en zocht met gebogen hoofd de kleed kamer op, maar besefte tegelijker tijd dat de minieme achterstand nog te repareren was. Bovendien zou Rijnvogels dit helse tempo nooit kunnen volhouden, zo was de verwachting. Die voorspelling kwam uit, maar Hoek zelf kwam nooit in zijn ritme. Ook niet toen de ploeg met drie verdedigers achterin ging spelen en Mo Jabar Zada van de verdediging opschoof naar het middenveld. „Rijnvogels maakte de wedstrijd vakkundig dood en wij waren te weinig dwingend”, constateerde De Neve. „Laten we vooral niet me teen panikeren”, zei aanvoerder Impens. „Volgende week moeten we dit rechtzetten”, vond De Smet. „Dit moet niet te lang in de hoof den blijven zitten”, stelde de trai ner. „Het seizoen bestaat uit 34 wedstrijden.” De van Hoek overgekomen Ruben de Jager (foto) deed van zich spreken. Hij scoorde twee keer en verzorgde een assist tegen de Brabantse vierde divisionist uit het zondagvoetbal. Hij maakte de 1-0 en de 4-0 en ‘assis teerde’ bij de 2-0 van Thomas de Rijke. De 3-0 en de 6-0 wer den gemaakt door Jorik Mijn- hijmer en Jefry Dijkstra maakt de vijfde. Een week geleden won Kloetinge ook al met ruime cijfers van Dongen (o- 4), dat een niveautje hoger uit komt, namelijk de derde divi sie. Kloetinge opent de competi tie komend weekeinde met 800. Op de eerste dag van de drie daagse liep Harmes in Oostka- pelle een deukje op door te verlie zen van Frederik Saman. In de halve van Westenschouwen maakte hij dat verlies zaterdag ruimschoots goed en zondag zette hij e kroon op zijn succesvolle driedaagse. Frederik Saman gaf meer dan vijf minuten toe, wat voldoende was voor de tweede plaats in het eindklassement. Hij eindigde vóór Nick van den Bleeken, Yann Sinke en Bart van Dijk. Amber Bongertman behield de leiding bij de vrouwen door winst in Vlissin gen, vóór Renate van Huffel en moeder Arinka Bongertman. Dat was meteen de eindstand bij de vrouwen in de lange serie. werkt om ook in deze omstandig heden mee te kunnen doen en vandaag laat ik dat voor het eerst zien/’ De 31-jarige Terpstra was op voorhand al kandidaat voor ere metaal. Ze is immers leidster in het wereldbekerklassement. Bo vendien werd ze in de vorige twee EK’s tweede, beide keren achter Pauline Ferrand-Prévot. Terpstra moest in de eerste ronde al snel in de achtervolging op twee Fran^aises (natuurlijk Ferrand-Prévot en Lecomte) en twee Zwitsersen (Nef en Keiler). „Ik moest even wennen aan de omstandigheden/’ Als nummer vijf hield ze het gat beperkt. Niko Vegt finishten voor Sven Vermeulen. De tweede plaats bleef echter in handen van Ver meulen voor Wijnstra. Laura Kleinepier liep een sterke drie- kamp en won voor Nathalie Klaas- sen en Wendy Wijnstra. De korte serie ging naar Maris Ja cobs voor Tony Denaret en Daan Jansen. Bij de vrouwen erkende Tianda Donker Curtius op de 10 kilometer haar meerdere in Babs Douw, maar ze had voldoende speling voor de eindzege. Rianne Flikweert had aan de derde plek in Vlissingen voldoende om voor Douw te eindigen. Stadsderby Competitiegenoot Goes speelde zaterdag zijn laatste oefenwedstrijd voor de hiu competitiestart. Tegen buurman SSV'65 werd het 0-2. Timo S|g Lijbers opende al snelde score, waarna Daniel Wissel halverwege de eerste helft vanaf elf meter de 0-2 maakte. Goes speelde vrijwel de hele wedstrijd op de helft van SSV’65, maar kwam er maar mondjesmaat doorheen en als er kansen waren, werden deze kinderlijk eenvoudig gemist. Komende zaterdag opent Goes de competitie op eigen veld met de wedstrijd tegen WNC uit Waardenburg. PM MAANDAG 22 AUGUSTUS 2022 offday Hoek - Rudy Boogert - Sjaak Sinke Willem Scho nenberg van FC Rijnvogels zet Hoek-aanvaller Mathieu De Smet de voet dwars. FOTO KEES KUIJT/ORANGE PICTURES Erwin Harmes uit Middelburg kroonde zich gisteren opnieuw tot winnaar van de Zeeuwse Hardloop3Daagse. Hij won de de afsluitende 20 kilome- ter-wedstrijd in Vlissingen over de duinen en mul zand door het hoge water. Kloetinge had zaterdagmid dag weinig moeite met Moerse Boys, een week voor de start van de competitie in de vierde divisie. Op eigen veld werd het 6-0 na een be scheiden 1-0-voorsprong bij rust. FC Rijnvogels-Hoek 1-0 (1-0). 45. Virgil Tjin-Asjoe 1-0. Scheidsrech ter: J. Besselsen (Apeldoorn). Gele kaart: Rik Impens, Artuur Zutter- man, Jeffred Bonsu (allen Hoek), Edin Bibuljica, Dirk-Jan van den Oever en Leonard de Beste (allen Rijnvogels). Aantal toeschouwers: Hoek: Lars Knipping; Artuur Zutter- man, Alexander Embrechts, Mo Ja bar Zada, Ennio Martens; Tom Ver- meire, Jelco Schamp (68. Jeffred Bonsu), Rik Impens, Giovanni De- lannoy (83. Jahrdell Constansia); Steve Schalkwijk (68. Gilles Vande- candelaere) en Mathieu De Smet. Uitslagen derde divisie: ACV-Dovo 1-3, Staphorst -Sportlust'46 1-2, Harkemase Boys-ASWH 1-3, GVVV- Ter Leede 5-3, Barendrecht-Excel- sior'31 3-2, Volendam-VVOG 3-1, Urk-Sparta Nijkerk 5-1, DVS'33-Ste- doco 0-0. ■- -**• VWO*, Erwin Harmes op weg naar winst in de laatste etappe van de Hardloop3Daagse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43