M o Terpstra rijdt na zware start naar bronzen plak ‘Historisch’ zilver De Munck: ‘Dit is nooit eerder vertoond’ w Gouden medaille teruggevonden Bol schaart zich bij ‘Fanny’ 9 EK-flitsen Ik neem mijn race honderd keer door in mijn hoofd. En dan zeg ik: oké, nu de race gewoon uitvoeren „Al bij de junioren. Op mijn aller eerste EK had ik toen na de eerste dag zelfs een handafdruk op mijn been. Toen dacht ik wel: ik moet het ietsje rustiger aan doen. Het is ook helemaal niet nodig, maar ik voel me er gewoon klaar door.” „Eén of twee keer na grote toer nooien. En buiten het seizoen om maakt het me niet uit. Dan eet en drink ik wat ik wil. Maar ik heb er nooit zoveel moeite mee gehad om die dingen niet te doen. Ik vind feestjes leuk, maar wat ik in de atletiek allemaal meemaak, vind ik zoveel leuker. Ik hou er ook niet heel erg van. En wat eten betreft: pizza en patat vind ik wel lekker, maar ook weer niet zo lek ker dat het een opoffering is. Cho cola wel, dus met Sinterklaas neem ik dan wat extra’s. Maar niet drinken en geen feestjes: het voelt niet als een groot gemis.” De Kroaat Filip Mihaljevic heeft de gouden EK-medaille terug die hij in München ver overde bij het kogelstoten. De 28-jarige Filip Mihaljevic kwam er deze week bij thuis komst achter dat zijn medaille niet meer in zijn bagage zat. Hij schakelde daarop de poli tie in. Een medewerker van de Duitse vliegtuigmaatschappij Lufthansa bleek de gouden medaille te hebben gevonden op het vliegveld in München. van de kwalificaties. „Dat komt vooral door het publiek. Toch heb ik de controle kunnen behouden. Ik zat in mijn eigen bubbel, sloot me af van wat er gebeurde. Ik De Munck was er klaar voor dium kwam. „Het is een kwestie van doelen stellen en die steeds moeite mee. Het is belangrijk dat het er nu uitkomt, ook voor het Nederlandse turnen. Ik kan hier mee in de toekomst een belangrijk De plak wordt nu opgestuurd naar Kroatië. Mihaljevic veroverde begin deze week de Europese titel door de kogel in het Olympia- stadion van München naar 21,88 meter te stoten. Bij de WK in Eugene was hij zesde geworden. De Kroaat kreeg deze week een heldenonthaal na zijn succes in München. Hij werd ’s avonds bij thuiskomst onthaald door honderden mensen met fakkels. het wel, ik ben sterk, ik weet wat ik moet doen. Ook denk ik aan alle goede en moeilijke trainingen die ik heb gedaan. Voor de rest neem ik mijn race honderd keer door in mijn hoofd. En op een gegeven moment zeg ik dan: oké, nu moet ik gewoon mijn race uitvoeren. En dan weet ik dat het goed komt. Een goede warming-up helpt ook.” Het avontuur van de wereld over gaan en jouw sport op een hoog niveau beoefenen, trekt jou meer. „Ja, dat is voor mij het mooiste. Mijn vriendinnen minder zien, met elkaar een gezellige tijd heb ben: dat mis ik dan eerder. Geluk kig is een groot deel van mijn vrienden ook atleet. Dan zie je el kaar toch wel. Nu ga ik dinsdag al weer naar Lausanne voor de Dia mond League. Een supermooie plek, waar ik dan een dag langer blijf. Dat maakt het allemaal heel leuk. Daarna volgt Zürich en dan ben ik klaar. Dan ga ik op vakan tie naar Griekenland met mijn vriend en is het zon, zee en strand. Twee weken denk ik dan niet aan atletiek. Oké, misschien drie.” „Ja, klopt. Dat is de manier waarop ik mezelf oppep. En als ik een keer denk dat ik een stijve hamstring heb, sla ik erop en dan denk ik dat het ietsjes helpt. Dat is niet zo, maar toch. Het is een soort auto matisme geworden. Het helpt me om iets feller te zijn. Ik heb genoeg cafeïne in me door de koffie, maar dat slaan op mijn gezicht helpt om nog wakkerder te zijn.” „Nu wel. Maar ik kan niet veel hebben. Champagne is mijn favo riete drank. Dat komt goed uit als je wint! Maar na eentje denk ik al bijna: het is wel goed. Gisteren had ik er twee op.” Lachend: „Het was een wilde nacht.” nacht lag ik in bed. Het was heel gezellig.” De 31-jarige Terpstra, leider in het wereld- bekerklassement, kwam na zeven ron- des van ruim 4 kilo- xH meter door het natte Olympiapark als derde over de finish achter de Fran^aises Loana Lecomte (goud) en Pauline Ferrand-Prévot (zil ver). Op de vorige twee EK’s ein digde Terpstra steeds als tweede achter Ferrand-Prévot. Anne Tau ber, die vorig jaar in Servië brons pakte, kon in München niet mee- „Met een groot deel van de mei den en de families erbij zijn we naar een café van mijn sponsor ge weest. Om vier uur van- doen om de medailles. Ze ein digde op de veertiende plaats. Terpstra kwam ruim 3 minuten na Lecomte over de streep. De Nederlandse was in het begin van de zware wedstrijd met een pit- tige heuvel, een snelle lb£ afdaling, rotsblokken en glibberige modder- stroken achterop ge raakt bij beide Fran^aises en de Zwitserse vrouwen Jolanda Neff en Alessandra Keiler. In de vierde ronde sloot Terpstra aan bij Neff, de olympisch kampi oene van Tokio die Keiler op dat moment al achter zich had gela ten. Een ronde later nam Terpstra afstand van de Zwitserse. De Haarlemmer was in de finale goed voor een score van 14,700. Alleen de 38-jarige Armeniër Ha- roetjoen Merdinjan deed het be ter: 14,733. Het brons was voor de Duitser Nils Dunkel, met 14,633. De Munck was in de kwalifica ties ook al goed geweest voor de tweede score. Vorig jaar bleef hij op de EK en de WK nog net buiten Loran de Munck tijdens de de finale, waarin de beste acht tur- voltige-finale.FOTOANP ners uitkomen. Twee keer moest hij als eerste reserve toekijken. De Munck sprak zelf van een historische prestatie, mede gezien het povere verleden dat Neder landse turners op voltige hadden. Nooit eerder in de moderne tijd wilde ook geen scores weten, werd er een medaille veroverd op een EK of een WK. „Dit is echt bij- toen hij als voorlaatste op het po- zonder, nooit vertoond. En ik maak nog een klein foutje, anders was het zelfs goud geweest. Ik kan herhalen. Daar had ik eerder nog het eigenlijk amper geloven”, ver telde de turner, die zijn hbo-stu- die biologie en laboratoriumon derzoek net heeft afgerond. Hij vertelde wel wat meer druk aandeel leveren aan het teamre- te hebben gevoeld ten opzichte sultaat.” GBB TURNEN dan je denkt’ KOGELSTOTEN MOUNTAINBIKE - Femke Bol Wanneer ben je daarmee begon nen? Hoe vaak doe je dat? Met haar derde Eu ropese titel (op de 4x400 meter, samen met Eveline Saai berg, Lieke Klaver en Lisanne de Witte) evenaarde Femke Bol de prestatie van Fanny Blankers- Koen uit 1950. Zij won destijds de 100 en 200 meter en de 80 meter horden. Rutger Koppelaar is als vierde geëindigd bij het polsstokhoogsprin gen. Het is zijn beste re sultaat op een groot kampioenschap. De at leet uit Dordrecht sprong in de finale 5,75 meter en had daar twee pogingen voor nodig. De Noor Pal Haugen Lil- lefosse kwam tot de zelfde hoogte, maar had slechts één poging no dig en behaalde daar door het brons. De Nederlandse mannenploeg op de 4x400 meter estafette heeft geen medaille ge haald. Het viertal Isayah Boers, Liemarvin Bon- evacia, Jochem Dobber en Ramsey Angela liep in de finale naar de vijfde plaats in 3.01,34. Loran de Munck (23) is bij de EK turnen in München als tweede geëindigd op het toe stel voltige. Jij slaat jezelf in de minuten voor de start herhaaldelijk. Met de platte hand, maar best hard, op de wangen en benen. Drink jij dan? De Nederlandse mountain- bikester Anne Terpstra heeft bij de EK in München een bron zen medaille veroverd. Ook op de 4x400 meter is Bol oppermachtig. FOTORONALDHOOGENDOORN Hoe heb je het succes hier ge vierd trouwens? GO MAANDAG 22 AUGUSTUS 2022

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41