u X 71 Ronde van Spanje kleurt voor één weekeinde oranje dankzij 'Rol als lead-out geeft me meer rust’ 'Straks ook Roglic nog in die rode trui’ JL 1. 6 o UITSLAG BB WIELRENNEN VUELTA A ESPANA J Het publiek stond massaal langs de kant tijdens de eerste drie dagen van de Vuelta in Nederland. Rood is de kleur van de Ronde van Spanje. Maar nu toch ook oranje. Het Nederlandse succes in vier hoofdstukken. Laporte winnaar in Denemarken Makkelijke zege Jamal Ben Saddik Het was geweldig om zoveel publiek te zien, maar tegelijk is het ook gevaarlijk Van Aert tweede in Hamburg Sarissa deVries pakt WK-brons Het was een ongekend weekend voor Jumbo- Visma dat na de Tour verder gaat waar het ge bleven was: domineren. Na de gewonnen ploe gentijdrit van vrijdag ging de trui van Robert Gesink naar Mike Ten nissen en gisteren naar de Italiaan Edoardo Af- fini. Gesink had geno ten van zijn moment van glorie. „Ik had nooit meer gedacht dat ik een leiderstrui in een grote ronde zou dragen, maar het is toch nog gelukt. Ik ben heel dankbaar voor dit moment. Ik heb de afgelopen jaren veel voor anderen gege- Van Poppel. Hij is vooral zielsgelukkig dat hij weer plezier in zijn werk heeft. Want het scheelde heel weinig of Van Poppel was geen prof meer. Klaar was hij ermee, doodongelukkig zelfs. Dat is verleden tijd nu Van Poppel niet meer de last van het kopmanschap ervaart. „Dit is een heel be wuste keuze. Ik ben een lead-out. En dat blijf ik ook. Ik kan wel zelf sprinten, maar dan word ik vijfde of zesde. Ik werk liever voor een absolute topsprinter dan dat ik voor mezelf ga. Het geeft me meer rust.” Hij vervolgt met een grote glimlach: „Nu ben ik weer gelukkig en dan gaat alles vanzelf. Buiten het fietsen scheelt het mij een hoop stress. In deze rol kan ik de allerbeste van de wereld worden, met zelf sprinten is me dat niet gelukt.” ven. En nu dit, heel mooi', aldus Gesink vrijdagavond na de ploegentijdrit. Toen al was bedacht dat de da gen erna zijn collega’s weer mochten shinen. Slim en bewust spe len met de posities was de oplossing om in het openingsweekend drie renners het zoet van de leiderstrui te laten sma ken. „Het voelt gek, maar het zijn de regels. Daar hebben we dankbaar gebruik van gemaakt”, zegt ploegleider Grischa Niermann. „Prachtig voor de team building. Maar we zijn ook blij dat we zonder schade het hectische weekend zijn doorge komen. Het was gewel dig om zoveel publiek te zien, maar tegelijk ook gevaarlijk. Hopelijk kunnen we met Primoz Roglic later in deze Vu elta nog een keer van rode trui wisselen.” Sam Bennett won de eerste en de tweede rit met hulp van de excel lerende Van Poppel. De Ier kwam woorden te kort om zijn ‘piloot’ te bedanken. Bennett: „Het was voor mij al überhaupt moeilijk om het wiel van Danny te houden. Hij en de rest van de ploeg hebben het geweldig gedaan. Wat Danny deed, was een masterclass.” Van Poppel kreeg so wieso veel lof. Op weg om de beste lead-out ter wereld te worden. Dat mogen vooral an deren zeggen, vindt - O 1 - MAANDAG 22 AUGUSTUS 2022 GO Vuelta werd écht een 3.49.34 JUMBO-VISMA DANNY VAN POPPEL 8.20.07 - Grischa Niermann WIELRENNEN KICKBOKSEN Oleksandr Oesyk wist zijn wereldtitel boksen in het zwaargewicht te prolongeren. Hij klopte Anthony Joshua weer. De Fransman Christophe Laporte heeft zaterdag de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. De renner van Jumbo-Visma klopte Magnus Sheffield in de slotrit naar Vejle en verdrong de Amerikaan van Ineos Grenadiers daardoor ook van de eer ste plaats in het algemeen klassement. WIELRENNEN De Belg Wout van Aert heeft zijn eerste wedstrijd na de Tour de France net niet kunnen winnen. De renner van Jumbo-Visma eindigde in de 25ste editie van de Duitse Hamburg Cyclassics als tweede. Hij moest de Oosten rijker Marco Haller van Bora voor zich dulden in de eindsprint van een kopgroep van vijf. TRIATLON Sarissa de Vries is derde geworden op de lange afstand op het WK triatlon. De 33-jarige triatlete kon haar titel niet prolongeren. Ze gaf na 2 kilometer zwemmen, 80 kilometer fietsen en 18 kilometer hardlopen vijf minuten toe op de Engelse Lucy Charles-Barclay. Emma Pallant werd tweede. Jamal Ben Saddik heeft in Düsseldorf tijdens het gala Glory 81 korte metten gemaakt met Benjamin Adegbuyi. Op voorhand werd er veel verwacht van het gevecht tussen de zwaargewichten, maar ‘The Goliath’ had zijn tegenstander al binnen één ronde knock-out op het canvas liggen. Voor ploegleider Grischa Niermann voelde het ook wel een beetje surrealis tisch. Dat er tijdens ploegenbesprekingen kan worden afgespro ken wie er nu weer een dagje in de rode leiderstrui mag rijden. Danny van Poppel richt zich achter ritwinnaar Sam Bennett breedlachend op. fotoap Danny van Poppel hielp vorige week Fabio Jakobsen nog aan de Europese titel in het shirt van Neder land. Nu bij zijn ploeg Bora-hansgrohe is hij als lead-out, de laat ste man die de sprin ter moet lanceren, opnieuw goud waard. ETAPPE 2 (Den Bosch - Utrecht, 175,1 km) ETAPPE 3 (Breda - Breda, 193,2 km) Daniël Dwarswaard Breda 1. Bennett (ler/Bor) 2. Pedersen (Den/Trk) 3. McLay (GBr/Ark) 4. Coquard (Fra/Cof) 5. Lienhard (Zwi/Grp) Beste Nederlanders: 10. Danny van Poppel (Bor), 21. Nieuwen hu is (DSM), 22. Arensman (DSM) z.t. 1. Bennett (ler/Bor) 2. Pedersen (Den/Trk) z.t. 3. Merlier (Bel/Alp) z.t. 4. Teunissen (Ned/Jum) z.t. 5. Ackermann (Dui/Emi) z.t. Nederlanders: 13. Danny van Poppel (Bor), 30. Holle (Trk), 44. Boy van Poppel (Int), 47. Oom en (Jum) z.t. Algemeen klassement 1. Affini (Ita/Jum) 2. Oom en (Ned/Jum) z.t. 3. Roglic (Slo/Jum) z.t. 4. Kuss (VSt/Jum) z.t. 5. Teunissen (Ned/Jum) z.t. 6. Gesink (Ned/Jum) z.t. 7. Hayter (GBr/Ins) +0.13 8. Carapaz (Ecu/Ins) z.t. 9. Rodrfguez (Spa/lns) z.t. 10. Sivakov (Fra/lns) z.t. Nederlanders: 13. Van Baarle (Ins) +0.13,37. Danny van Poppel (Bor) +0.41,40. Kelderman (Bor) z.t. 4.05.53 z.t. z.t. z.t. z.t. Robert Gesink genoot van de zaterdag in de rode leiderstrui, foto oor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38